Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Futni reggel vagy este érdemes...

Futni reggel vagy este érdemes? Előtte vagy utána, és mit kell enni?

Figyelt kérdés

Gondoltam,nyári szünetben-vagy már előtte is,ha nem lesz annyira sok tanulnivalóm és jó lesz az idő-eljárok futni. Még nem tudom,mekkora távot,amennyi jól esik,minden nap. 13 éves lány vagyok,és januárban elkezdtem egy egészséges,szénhidrátszegény,tinédzsereknek ajánlott diétát. Azóta nem ettem tésztát,cukrot,és nem éhezem. Csak ritkán eszek barnakenyeret, gyümölcs joghurtot. Jelenleg hasizomerősítő gyakorlatokat csinálok,naponta emelem a szintet,és sokat faragott már a hasamból. Szeretnék majd ugrálókötelezni és hulla hopp karikázni is,ha jobb lesz az idő

Szóval este vagy reggel mennjek futni? És előtte vagy utána egyek? Milyen ételt javasoltok edzés előtt vagy után? Előre kijelentem,a natúr túrót és joghurtot nem szeretem:/

A válaszaitokat köszönöm előre is(;

Ui.: nem vagyok anorexiás,mert tudom fejben,meddig akarok fogyni,és egészségesen szeretnék élni. Nyáron egész nap ülni fogok,azért szeretnék egy kis mozgást belevinni majd a napjaimba



2017. márc. 10. 18:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Amikor jólesik... Én pl. kizárólag éhgyomorra tudok rendesen edzeni. Mondjuk aprót futni este is megy.

Nincs előírva, mit kell enned s kell-e egyáltalán enned előtte, ez egyéni. Csináld úgy, ahogy neked jólesik, főleg, ha már van egy jó étrended. Miért kéne ezen változtatni?

Mondjuk én utána mindenképpen ennék, valami jó fehérjeforrást zöldséggel (plusz ami még kell mellé, hogy jóllakjam). Ezzel nehéz melléfogni. Sokaknak előtte is kell egy tartalmasabb étkezés. Egyeseknek szénhidrát kell előtte vagy utána vagy mindkét helyen.

2017. márc. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mindegy, hogy mikor futsz, szerintem időjárás és napirend kérdése. Nyáron nagy melegekben célszerűbb lehet reggel, amikor még hűvösebb van.

Én is azok közé tartozom, akik evés utáni 1-2 órában nem szívesen futkároznak. Evés után a szervezet az emésztéssel van elfoglalva, ha ilyenkor nekiállsz mozogni, az nem tesz jót az emésztésnek. Persze ha csak gyümölcsöt ettél, utána 1 órával már üres gyomorral mozoghatsz. Nekem teli gyomorral sosem esett jól a mozgás, sőt volt, hogy megfájdult az oldalam. Úgyhogy én inkább futás után ennék.

2017. márc. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én reggel csak lassút tudok futni. Gyorsakat meg délutàn. Futàs utàn minél hamarabb egyél valamit, elötte legalàbb egy óràt ne egyél. De az ilyesmi egyénenként vàltozhat, ismerd ki magad, hogy neked mi a jó
2017. márc. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hú,köszönöm a válaszokat(: sokat segítettetek
2017. márc. 11. 07:55
 5/6 anonim válasza:

Nagyon egyénfüggő. Próbáld ki mindkettőt :) Nyáron értelemszerűen nem délben kell kimenni, szóval ha délután is mész, akkor inkább 5 után menj és talán nem borulsz fel - attól függően mennyire marad meleg estére. Előnye a nyári futásoknak, hogy Nap sokáig fent van. Hátránya a nyári futásoknak, hogy a Nap sokáig fent van. Sokáig van világos, cserébe meleg is van.


Reggeli futás előtt pedig nem javasolt éhgyomora kimenni futni, egy banán belefér előtte és nem jön vissza. Na meg persze be kell melegíteni, mert nem mozogtál előtte semmit.

2017. márc. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Megszokás kérdése, én pl. reggel nem tudok futni, se reggeli előtt, se utána. Este 6-7 fele indulok el - viszont én könnyen vagyok... megtermett felnőtt férfiként nem fognak velem cicázni, és még a tántorgó részegek is inkább valami biztatót mernek mondani. OK, te nyáron akarsz futni, akkor sokáig világos van, de amikor beosztod az idődet, akkor figyelj a biztonságra is! Alkonyatkor már ne legyél kint kis forgalmú helyen...
2017. márc. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!