Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tényleg hanyagolnia kell a...

Tényleg hanyagolnia kell a gyümölcsfogyasztást annak, aki fogyni szeretne?

Figyelt kérdés
Egyre többször hallom különféle táplálkozási szakemberektől, hogy a gyümölcs a fruktóztartalma miatt hátráltatja a fogyást. Ez tényleg így van? Nem árt a szervezetnek, ha megfosztják a gyümölcsben lévő vitaminoktól?

2017. márc. 14. 08:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%
igy van, es lehet zoldseget is enni...
2017. márc. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan lehet gyümölcsöt fogyasztani, csak nem kilószámra. Ha naponta megeszel egy-egy gyümölcsöt az nem árt, és nem hátráltat semmiben sem.

Csak sokan azt csinálják, hogy étkezések helyett esznek kilószámra gyümölcsöket, mert az egészséges, és a nagy mennyiségtől jóllaknak.

2017. márc. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon fontos a cukor figyasztásod figyelése akkor bizony a gyümölcsök cukortartalmával is kell számolni.

A szölö, banán cukortartalma igazán nagyon magas.


De egy 100%-s ivolének a cukortartalma majdnem a duplája mint egy fantának. Sok anyuka gondolja azt, hogy ha gyümölcslé az mehet korlátlanul a gyerkenek, pedig azok cukortartalma is óriási.


De napi egy almától semmi bajod nem lesz. Ès természetesen jobb mint egy szelet csokoládé.

2017. márc. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Tudod, minden, amit eszel, mondhatjuk úgy, hogy hátráltatja a fogyást. Ezeket a dolgokat úgy hívják, hogy tápanyagok. Nyilván minden bevitt tápanyag hátráltatja a fogyást, hiszen a szervezet számára energiát biztosít. Csak tudod, a szervezeted normális működéséhez szükség van ezekre a "fogyást hátráltató" tápanyagokra. Igen, a cukorra is. Mert csak úgy tud egészségesen működni. Nyilván, akkor lenne "tökéletes" a fogyás, ha semmi energiát nem vinnél be, viszont annak akár még maradandó káros hatásai is lehetnek.

Az egészséges fogyókúra lényege nem az, hogy azonnal leadj, amennyit csak lehet. Hanem az, hogy a változatos és egészséges táplálkozás megtartása mellett, egészséges mértékben rákényszerítsd a szervezetedet arra, hogy a zsírraktárakat is használja. Ezt pedig úgy érheted el, ha több energiát használ fel a szervezeted, mint amennyit a kajával beviszel. Nyugodtan ehetsz gyümölcsöket, sőt, mondok egy szentségtörést: még édességet is! Csak a megfelelő mennyiségű energiafelhasználás legyen meg.

Én 90 kilóról fogytam 2 hónap alatt 80-ra úgy, hogy közben nem vetem meg az édességet, sőt, még alkalmanként Nutellát is csemegézek.

2017. márc. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
24%

" Igen, a cukorra is."


Az emberi szervezetnek semmi szuksege cukorra.

2017. márc. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
18%
Ha vitamin kell, ott vannak a vitamin pakkok. Egy multipack ès egy C vitamin pakk elèg. Gyümölcs alkalmankènt maximum.
2017. márc. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%

"Az emberi szervezetnek semmi szuksege cukorra."

Aha, tényleg nincs. Attól, mert Norbi lazán bukna az általános iskolás kémiából és biológiából, még nem kell minden marhaságot elhinni.

"A glükóz az agy elsődleges energiaforrása. Képes még aminosavakat (fehérje-építőköveket) hasznosítani, de ezt csak korlátozott mértékben teheti. A zsírsavat nem képes közvetlenül energiává alakítani. Éhezés során a zsírból származó ketontesteket üzemanyagként hasznosítja, de ezek nem csupán az agynak, hanem az idegsejteknek is energiát jelentenek. Ilyenkor kiürülnek a szénhidrát-utánpótlások, ezért a máj több ketontestet állít elő. Az agy ilyenkor igyekszik csökkenteni a glükózigényt, ezért vált át a ketontestek hasznosítására. A ketontesteknek ez a szerepe a stresszhez való alkalmazkodásban nagyon fontos."

Forrás: [link]

De nyugodtan mondjuk csak baromságokat.

2017. márc. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%

Márpedig a szénhidrág tényleg nem esszenciális tápanyag, pont azért, mert nem engedhetjük meg magunknak, hogy 2 nap böjt után leálljon az agy... A test simán csinál másból glükózt, ha kell.


A gyümölcsben semmilyen vitamin nincs, amit másból ne tudnánk bevinni, szóval emiatt nem kell gyümölcsöt enni.


A fogyást a kalóriadeficit hiánya hátráltatja, ennyi.

Sokunknak nem célszerű rengeteg cukrot enni fogyáskor, az tény, de némi gyümölcs a legtöbb embernél nem probléma fogyáskor sem. Sőt, minimális gyümölcs szerintem mindenkinek belefér. Én gyakorlatilag kizárólag ketogén diétában fogyok, nálam a gyümölcs az igen kevés és korlátozott fajta (banán, meggy OK, alma semmiképp... ki mivel visz be sok cukrot, arra kell vigyáznia).


Az, hogy nulla gyümölcs vagy nulla banán kell a fogyáshoz, elég nagy butaság.

2017. márc. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%

Heteske, majd magyarazd el egyszer hogy a szenhidrat miota egyenlo a cukorral.


Hulye vagy az egeszhez, de kigugliztal egyszer egy wikipedia cikket aztan azt hiszed hogy mindent tudsz...

2017. márc. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Haha... azert azon a kommenten meghaltam, hogy kell a cukor mert az ad energiát... kedves, ennek a résznek fuss neki ujra a biosz könyvben :D

Az az általános nézet terjedt el, hogy gyümölcsöt enni kell, mert abban van a vitamin. Ez így nem teljesen igaz. A megfelelő mennyiségű vitamint be lehet vinni sok mas egyéb kajából is, amikben viszont nincs tonnaszám cuki. Én ufó vagyok, sose szerettem a gyümölcsöket és nem eszem. Ennek ellenére élek és egészséges vagyok. Tehát a gyümölcs nem KELL. Ha szereted es jol esik, belefér egy-egy valami. De valóban nem a legjobb választás, ha az ember fogyni szeretne

2017. márc. 15. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!