Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha magas kalóriabevitel...

Ha magas kalóriabevitel mellett is szinte 'olvadnak' le rólam a kilók, akkor az tuti nem izomból megy, ugye?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom, hogy a koplalással az izmot bontjuk, de ha én 2000-2500 kcal bevitel mellet fogyok heti 1-1,5 kg-t, akkor az nem mehet izomból, nem?

Mellette heti 3x 30 percet edzek.

Azért furcsállom csak a dolgot, mert nincs igazából túlysúlyom, csak formálódni szeretnék.

170 cm vagyok és 51 kg most, és 54 kg-ról indultam


2017. márc. 17. 08:53
 1/10 A kérdező kommentje:
És 100%, hogy nem számolom el magam - évekkel ezelőtt megreformáltam már az étkezésem, mindent nyersen mérek, magamra főzők, már jó ideje csinálom, de mióta kicsit lazábbra veszem beindult a fogyás.
2017. márc. 17. 08:55
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
2000-2500 kcal bevitelt én nem neveznék "magas" kalória bevitelnek! Innentől akár izomból is mehet.
2017. márc. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy izomból menne, azonban az első pár kg lehet szimplán víz.
2017. márc. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem nem igazán áll össze a heti 3*30 perc (!!!) mozgás és a formálódás koncepciója.

A számok alapján elég csontsovány lehetsz.


A 30 perc edzést meg sose tudom értelmezni, amikor valaki kérdésénél előkerül ilyesmi. Ez kb. a bemelegítés. Hol az edzés része és hol a levezetés, nyújtás?

2017. márc. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Van egy homeosztázin nevű jelenség... ez annyit jelent, hogy a szervezeted azokhoz a körülményekhez próbál mindig alkalmazkodni, amit kap... tehát ha edzed az izomzatodat, akkor próbál izmot növeszteni, ha sokszor visszatartod a levegőt és stopperral méred meddig bírod, akkor próbálja növelni a tüdő kapacitást... ha hosszú távokat futsz, akkor erősíti a szív iznokat stb stb stb...

Tehát ha rendszeresen edzel, marhára nehezen fogsz izomból fogyni... ez az egész izomból fogyás mizériát egyszer 1 hülye elkezdte a többi meg azóta papagáj módra isnétli... én még soha egyetlen egy embert nem láttam, akinek elfogytak volna az izmai... vagy csak sikerült volna neki rendszeres edzés mellett leépülni... pedig lassan 20 éve hobbi testépítek...

Vicces, mikor én kezdtem a 90es évek végén, bementem a terembe, kifizettem a bérletet, kérdeztem a tulajt, mit csináljak, ő odavezetett a tárcsa tartó állványhoz, mondta, hogy kedves Bálint, ezek itt a súlyok ezeket kell emelgetni... haverokkal nekiálltunk és fejlődtünk évekig edzettünk és fejlődtünk anélkül, hogy ilyen marhaságoktól paráztunk volna, hogy "elfogy az izmunk..."


Ma meg hogy jönnek be a 15 éves vaságyastól 40kg gyerekek a terembe?

Ilyen fehérjét, olyan fehérjét kell enni, meg kreatin, meg lóbaxó adagú multivitamin... és ne fú te nem eszel fehérjét? Össze fogsz szakadni...

Tudnak mindent... csak épp edzeni nem érnek rá két gyakori kérdések kérdés közt, mert minden edzésen ki kell írják, hogy ma vajon miért nem fejlődtek?


Na de eltértem a tárgytól...

Nem kérdező 50kg-osan kizárt, hogy olyan izomtömeggel rendelkeznél, amiből egy grammot is szívesen bontana le a szervezeted..

2017. márc. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Homeosztázis... bocsi elírtam.. meg biztos egy csomó mást is :D
2017. márc. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

Kb. 1 kiló fölött még akkor is izomból menne egy része, ha lenne felesleged. Így pedig még nagyobb az esély.


Ha valakinek pl. 4000 kcal kell és 2000 kcalt eszik, az szerintem határozottan koplalás. Az extrém kalóriadeficit fokozott izombontással jár.

2017. márc. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Imádom, hogy ha valakinek normális alakja van, nem folyik szanaszét akkor már kapja az ívet, hogy csontváz, nincsenek izmaid stb (amúgy mindenkinek vannak izmai, összeesnék különben ;) Ha ezt egy 80 kgs tehénke kérdezte volna, akkor tuti nem lett volna baj a 3x30 perces edzéssel :D

Ami amúgy lépcsőzést, elliptikus trénerezést és futást takar. Emellett súlyzós, és saját testsúlyos edzést is végzek heti 2x, de még csak kis súlyokkal.

2017. márc. 17. 15:46
 9/10 A kérdező kommentje:
Van nyújtás és levezetés is amúgy, de azt a 10-15 percet nem írtam hozzá, ahogy a súllyal való edzést sem, hiszen ez minimális kalóriát éget csak.
2017. márc. 17. 15:48
 10/10 anonim ***** válasza:

1. a súlyzós edzés nem éget kevés kalóriát, ha helyesen végzed és lefárasztod magad.


2. 170 cm-hez egy lánynak is kevés az 51 kg, úgyhogy szerintem még nem beszélhetünk izmokról. Hova szeretnél fogyni? Szerintem inkább tömegelj.


Meg tudok őrülni az olyan srácoktól/lányoktól akiknek azért van kockás hasuk, mert rettentő vékonyak és úgy állítják be magukat mintha olyan rohadt izmosak lennének.

2017. ápr. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!