Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez nem egészségtelen vagy káros?

Ez nem egészségtelen vagy káros?

Figyelt kérdés
Van egy 19 éves lányom.Világéletében vaskosabb alkat volt,de a középiskola alatt kifejezetten meghízott.A legnagyobb súlya 110.5 kiló volt,a 172 centijéhez.Mindig próbált fogyni,minden divatdiétát kipróbált (káposztaleves,bébiétel,stb.),hiába mondtam neki hogy nem fog működni,nem hallgatott rám.Mindig fogyott valamennyit,de aztán a többszörösét hízta vissza.Február elsején volt a szülinapja,és megint elhatározta hogy le fog fogyni.De most úgy tűnik véresen komolyan is gondolta.Napi 300 kalóriát eszik (csak nyers zöldséget),és halálra edzi magát.Először csak napi kétszer 45 perccel kezdte,de egyre emelte az adagot,és most már napi 2-szer 2-2,5 órát edz (ellipszis tréneren,ugrókötéllel,és súlyzókkal).Nagyon gyorsan fogy,de ahogy kinéz az egy katasztrófa.Sápadt,az arca beesett,semmi élet nincs benne.Szed ugyan vitamint,de nagyon betegesnek néz ki.Folyton fáj a dereka és a térde,folyton nyűgös és álmos.2 hete elájult a moziból kifele jövet,ezt sem mondta el,csak a legjobb barátnőjétől tudom akivel volt.Már ő is félti.Ezt most nem is akarja feladni mint a többi diétáját.Nem hajlandó többet enni a kis kimért adagjainál,grammra méri le az ételét.Szerintetek ez az "életmód" nem veszélyes?Hogyan tudnék rajta segíteni?Pszichológushoz nem hajlandó menni,elrángatni meg nem tudom,mivel már nem kiskorú.
2017. márc. 25. 10:03
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Sajnos ez anorexia:( biztos önbizalmával van a gond. Azt kellene helyrehozni
2017. szept. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!