Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit ehet az, aki fogyni akar?...

Mit ehet az, aki fogyni akar? De most komolyan.

Figyelt kérdés
Most nem arról van szó, hogy fogyni akarok, nem vagyok túlsúlyos, csak itt olvasgatok napi szinten olyanokat, hogy az eszem megáll. Aki fogyni akar vagy diétázik, az ne egyen kenyérfélét, tésztát, rizst, krumplit... De a gyümölcsöt is mértékkel, mert az meg cukros. Akkor mégis mit? Éljen az ember sima zöldségen?
2017. márc. 27. 01:47
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Kis kreativitás/képzelőerő nem árt.


Hús. Zöldségek. Tojás. Elég sokféle van belőlük.


Csirkét ezerféle módon el lehet készíteni. Sertésből is nagyon sok féle van. Stb


Zöldségköretekből is végtelen fajta van. Sima sali. Ilyen saláta olyan saláta. Ázsiai fűszerezés, sütőben pirított, főtt, sült, wokban sült.

2017. márc. 27. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Tulajonképpen mindent, de mértékkel. Persze ebben a mindenben nincsenek benne az agyoncukrozott üdítők, kekszek, nassolnivalók, de szerintem nincs baj se rizzsel, se a tésztával, amíg egy keveset eszik belőle valaki, nem pedig három pűpos tányérral minden étkezéskor. Bár az tény, hogy ezek elhagyásával és mondjuk zöldségköretre cserélésével hamarabb lehet sikert elérni. Viszont a gyümölcs elhagyásával egyszerűen nem tudok egyetérteni, az már fanatizmus.

De a fogyókúra és a diéta más. Legalábbis onnan, ahonnan én jövök, csak az diétázik, aki beteg. Például, ha nem ehet tojást vagy gluténtartalmú ételeket.

Egyébként sokat segít még a bevitt só csökkentése, és rántott hús helyett, ha natúr szeletet eszik a fogyni vágyó.

Egyébként hidd el, vannak olyanok, akik szerint igen, éljen az ember zöldségen, de abból sem jó ám mind. Például vannak olyanok, akik azért nem esznek paradicsomot, mert az rokon a krumplival.

2017. márc. 27. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%

Hát sorolom amiket én eszem, és amivel eddig 23 kilót fogytam:


Pékáru helyett teljes kiőrl. puffasztott búzaszelet (csalónapon valami magvas rozsos kiflit szoktam), zabkása némi idénygyümölccsel, natúr húsok (cs.mell, p.mell, sovány marhahús), hal, néha pirított csirkemáj, tojás, zsírszegény tejtermékek (sajt, túró, joghurt), barna rizs, sok friss zöldség, párolt zöldség, vagy joghurtos öntetes saláta. Zsiradék csak olívaolaj, kókuszolaj. Alkalmanként pár dkg dió, vagy mogyoró, néha nasinak cukormentes müzliszelet. Nálam napi szinten van valamilyen gyümölcs is, persze nem viszem túlzásba (max. 200-220 g), igen, épp a gyümölcscukor miatt.

Elhiheted, én is szívesen tömném magam tésztafélékkel, pékáruval, vagy tömném magamba korlátlanul a gyümölcsöt is, de hát épp ezek miatt kellett ennyit fogynom, és még nem is értem a végére. Viszont ha elértem a kívánt súlyt, akkor is tervezem megtartani ezt az étrendet, annyi különbséggel, hogy pár száz kalóriával meg tudom növelni a napi bevitelt.

2017. márc. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

Nyugodtan lehet enni kenyérfélét, tésztát, stb. Csak sokan szinte mindig azt esznek. Gyümölcsöt is lehet enni, naponta egy-egy darabot, de nem azzal kell jóllakni.

Szóval mindent lehet enni, csak ki kell alakítani az ideális arányokat.

Mondjuk akinek nincsenek szélsőségek az étkezésében, annak eleve nem is lesz szüksége fogyókúrára :)

2017. márc. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Úgy hívják, hogy mindent, csak mértékkel, mindent csak kevesebbet. Vagyis figyeljünk oda, és lehetőleg ami nem igazán segít nekünk (kenyér, tészta, cukros, stb.) azokból igen-igen keveset, és az összes többi kajából sem kell dugig enni magunkat. Ha lassan eszünk, hamarabb érzékeljük, mikor is laktunk jól, vagyis mikor kell abbahagyni.
2017. márc. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
Nem értem miért van a válaszom lehúzva? Valakinek ennyire fáj, hogy egészséges táplálkozással, és mértéktartással ennyit lehet fogyni? :D
2017. márc. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nyugi! A legtöbb ember azt vallja, hogy igazán fogyni csak akkor lehet, ha agyon tornázzuk magunkat, miközben gebére éhezünk.

Az általad is írt, mindent, csak odafigyeléssel módszert 2 hónapja kezdtem el, heti fél kg úgy ment el rólam, hogy gyakorlatilag semmit nem tiltottam meg magamnak, csak erősen oda figyeltem, hogy miből-mennyit.

Én sem akartam elhinni, pedig működik.

Gondolom ezért pontoztak le, én adtam neked zöldet!

2017. márc. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7-es vagyok! Vagyis a két hónap alatt összesen 4 kg mínusz, amit hetenkénti átlagban jelent mínusz fél kg-ot. Ez így szerintem tökéletes, és nem vontam meg magamtól semmit.
2017. márc. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ketogén diétán a felsoroltak eléggé kiesnek, mégis marad rengeteg minden... S ez még egy szigorú étrend, fogyáskor nagyságrendekkel lazábban ehetsz. Mellesleg tésztát és krumplit is, miért ne? Bármivel lehet fogyni. Csak sokaknak úgy nehezebb.


Én évek óta nem fogyok, de életmódszerűen kevés szénhidrátot viszek be (vannak kivételek, de azok ritkák) s nem eszem húst. Nem érzem, hogy megszorító lenne. Pedig ki sem használom a lehetőségeket, egyszerűen eszem, a kedvenc ételeimet...


De vegyük a legdurvább esetemet, amikor ketogén diétán vagyok, plusz még fogyni is akarok.

Mit ehetek?

Tojásételek, zöldségételek, sütik, édes krémek, jégkrém, házi csokiszósz és mogyorókrém (kissé túl édesszájú vagyok, de a párom pláne, így nem marad nekem túl sok, ha nem akarom), kókuszos cukormentes bonbon, földimogyorós ételek, magropogós... Sose unom meg. Néha beiktatok egy nem annyira ketogén napot (önfegyelem kérdése, hogy az lesz-e), sült krumplival vagy rizses étellel. Mostani kedvencem a krumplilisztes rántotta, na az simán befér a ketogén napba. Simán használható szénhidrátbomba, csak kevés. De némelyik nagyon megéri, mert feldobja az ételt.


A gyümölcsöt nem kell kerülni. Ha én nem kerülöm ketogénben, akkor másnak főleg nem kell. Igen, cukros, és? Ne legyünk már cukorfóbiásak. Répacukrot nem eszem, de a gyümölcs azért kissé más. Mennyiség kérdése, fajta kérdése, diéta kérdése. Bizonyos időszakaimban (pl. most, tavasszal) nem is tudnék meglenni nem kevés gyümölcs nélkül, ne szenvedtessük már magunkat (jó, én nem fogyok, de erről nem a gyümölcs tehet, inkább az ipari mennyiségű földimogyoró, most igyekszem lejönni róla).

Rengetegen lefogytak már viszonylag sok gyümölccsel, szóval akinek passzol, miért ne?

2017. márc. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!