Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek mit csinaljak?...

Szerintetek mit csinaljak? Anyuek nem engedik tovabb a fogyokurat, de felek hogy visszahizok.

Figyelt kérdés
7honapot fogyoztam es leadtam 11kg-ot 16/L.Anyaek vegig mondogattal hogy ez hulyeseg meg mindeen,de azert engedtek.Mostanra 49kg vagyok elertem az alomsulyomat,nem szeretnek mar fogyni viszont hizni sem.Ma azt mondtak hogy mostantol amit anya foz meg kell ennem (eddig alig fozott, es abbol is csak ritkan ettem) de most ez mire jo h kenyszeritenek h terjek vissza a normal kajakra? Basszus napi 1300kcalt ettem,nekem az tokeletes volt es eleg.Most meg azt akarjak mindennap legyen legalabb 1800!!!!(mivel ugye ebed es az rengeteg kcal) vissza fogok hizni! Nem birnam elviselni ha 7honapnyi munkam karbaveszne..Szerintetek mit csinaljak,vajon komolyan gondoltak ezt hogy most mindent meg kell ennem? Egyebkent meg ha valamit nem ernek el nalam mindig elveszik a telefonom "hogy igy majd buztos megvaltozik a dolog" es felek hogy megint ez lesz..ja es apa meg mondta hogy ha tovabb folytatom h ilyen keveset eszek akkor kivesz az iskolabol es korhazba fog vinni..Valaki segitsen ilyenkor mivan?! En teljesen jol erzem magam a boromben,vekonyan,magabiztosan.Hihetetlenul felek hogy visszajonnek a kg-ok.
2017. márc. 29. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
Hány centi vagy? Szólj anyukádnak hogy főzzön egy kicsit egészségesebben és akkor nem lesz sok kalória bár az 1800 nem sok egy majdnem teljesen kifejlődött embernek. Ha tényleg ilyen mértékű félelmed van a hízástól főleg csont soványan akkor egy pszichológus sem ártana.
2017. márc. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalatomból mondom hogy ha súlyodat akarod tartani akkor nincs gond az evésnél, de mindenképp sportolj és lehetőleg érd el azt hogy a napi bevitt kalóriákat le is tudd dolgozni. Az hogy esetleg hízol 1-2 kilót vagy stagnál +- 2 kilót a súlyod az még nagyon nem tragédia, 16 évesen még bőven fejlődő szervezeted van 23-25 éves korodig még növésben vagy ha mást nem minimálisan. Lényeg az hogy semmit ne vigyél túlzásba egyél rendesen, mozogjál heti 4-5 alkalommal rendesen, és ne görcsölj a súlyod miatt, hanem próbáld rugalmasan kezelni a dolgot és tartani. Az evésnél ne igen vonj meg magadtól dolgokat mert annál rosszabb lesz!

Saját tapasztalatomból mondom, mert én is voltam ilyen helyzetbe hogy elértem azt a súlyt amit akartam, jól is néztem ki, pedig én igen csak kövér voltam és leginkább mozgással dobtam le magamról a plusz kilókat. Én már másfél éve csinálom azt hogy eszek szinte bármit, de bizonyos dolgokat mértékkel persze, nassolás, sütizgetést csak alkalomszerűen csinálom, nekem egyedül az édességekkel kell vigyáznom, meg a szénhidráttal és így rendben is van a dolog.

2017. márc. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

"Hihetetlenul felek hogy visszajonnek a kg-ok."


Na látod, pontosan ezért kéne orvoshoz menned. Úgy nem lehet élni, hogy folyamatosan attól rettegsz, hogy visszamegy rád egy deka. Amennyit eszel, az nagyon nagyon kevés, és valszeg marha vékony, vagyis pontosabban sovány lettél. Érthető, hogy a szüleid aggódnak érted.

Ne a kilókat számold, ha egészséges és csinos akarsz lenni, akkor kezdj sportolni és igenis egyél rendesen. Egy kiegyensúlyozott étrenddel 100%, hogy nem fogsz hízni. De ennek a koplalásnak lehet csúnya vége, főleg ha majd elkezdesz nőiesedni.

2017. márc. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%

A kilók semmit nem jelentenek. A barátnőmmel egyforma volt a testmagasságunk 16 évesen, ő 67 kg volt én meg 60 és mégis ő volt a vékonyabb. Vékony volt és izmos, mert heti 5x járt úszni és biciklizni. Nem számít a testsúly és a kalóriákat számolni is hülyeség. 1300 kalóriát be lehet vinni csokievéssel, vagy kenyérrel, de be lehet vinni zöldségekkel, hal vagy csirkehússal, olajos magvakkal. Ha szép, sportos tested van én egészségesen étkezel, akkor nem számít a súly.

A túlzott fogyózással két dolgot fogsz elérni: örökké boldogtalan leszel a tested miatt és szorongani fogsz, bármilyen jól nézel is ki. A másik pedig hogy beteg leszel, mert kevés vitamint juttatsz be, hormonális problémáid lesznek, csúnya lesz a bőröd, kihullhat a hajad. Ezeket biztos nem akarod.

16 évesen még nem érted el a végső testalkatod, a legtöbben 18-20 évesen érik el a testmagasságukat és ekkor formálódik ki a nőies alak is. Ha ebben az időszakban megvonod magadtól a tápanyagokat, akkor örök életedre tartó kárt okozhatsz a testedben.

Beszélj anyukáddal az étkezésekről, hogy te mit szeretnél és ő mit szeretne. Értelmesen fogalmazd meg amit kitűztél célul, ne hisztizz. Kössetek kompromisszumot: ő egészségesebben főz, te pedig picit többet eszel és eljársz sportolni.

Ha apukád kórházba akar vinni, akkor ott már komoly bajok is lehetnek, ilyet nem mond csak úgy az ember. A leírtak szerint törődnek veled, úgyhogy próbálj beszélni velük és halld is meg amit mondanak.

2017. márc. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
74%

Súlyt akarsz tartani, nem elfogyni, nyilván jelentősen többet kell enned, mint amennyivel (gondolom, megfelelő tempóban, 1300 kcal alig valami) fogytál.


Ne félj, ennyivel nem tudsz hízni, de ha mégis többletbe kerülnél, akkor is iszonyú lassan menne, bőven észreveheted a kezdődő hízást is s akkor teszel valamit.


Vagy mozogj többet, csak vigyázz, mert akkor 1800 kcallal bizonyára fogysz, ami bizonyosan nem szükséges nálad.


Túlreagálod.


Ha azt mondod, más ételt akarsz, az egy más dolog, ilyenkor már bőven főzhetsz magadnak s szerintem jogod van hozzá, hogy azt edd, ami neked jó, belefér és egészséges.

2017. márc. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!