Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Pár nap folyamatos zabáláson...

Pár nap folyamatos zabáláson vagyok túl. Lenne pár kérdésem a visszaállással kapcsolatban. (? )

Figyelt kérdés
Diáknapokat szerveztünk a suliban, ami egyenlő minden finom kajával, sütivel amit csak megkíván az ember. Hétfőtől máig nagyon sokat ettem, hétfőn kb 3-400 kcallal léptem túl a keretemet, kedden kb 1200-zal, szerdán 500-as deficitben voltam, csütörtökön kb 2000-3000-rel és ma is kb 1500-zal. Ez így mennyi tartós hízást eredményezhet? Alapvetően életmódot váltottam, 1650 kcalt eszem plusz hogyha edzek (spinning, crossfit, aerobic) akkor annyit amennyit az edzéssel elégettem. Ez így nagyon bevált, utoljára karácsonykor volt ilyen "nagyobb zaba". Úgy random nem szoktak rám törni falásrohamok, nem vonok meg magamtól teljesen semmit, csak ha mondjuk eszem ritkán pl egy szelet sütit azt beleírom a napi kalóriámba és jobban odateszem magam edzésen. Ez most úgymond tervben volt, mert ismerem magam annyira, hogy tudom, hogy nem tudok ellenállni. Minden napra valamilyen kajáshoz osztottak be, pl hétfőn gofrit sütöttem, kentem, ezen kívül tele volt a terem sütikkel, édesekkel, sósakkal. Kedden pizzát sütöttem kemencében. Szerdán szerencsére táncra felügyeltem, így jött össze a deficit. Mindenki dícsérte a pizzámat,így csütörtökre és péntekre is beszavaztak a pizzáshoz. Nagyon rengeteget ettem, alapból jó az önkontrollom, de ezt egy képtelenség volt megállni számomra. Ezekkel az adatokkal kb mennyit hízhattam ténylegesen? A héten voltam spinning edzésen (kb 500 kcal) és crossfiten is (kb 400 kcal), több edzésre sajnos nem jutottam el, mert nagyon sokáig bent kellett maradnom és hulla voltam amikor végeztem. Életmódváltással fogytam le pár kilót, 56-ról 52-re. Ezt zsírból fogytam, most már csak a formásodás, erősítés lenne a cél. Hétvégétől szeretném elkezdeni a "nyári-csúcsalak" életmódot:reggeli->zabkása tízórai->zöldség, sült csirkemell ebéd->menza, de van A-B menü, az egészségesebbet választom, nem eszem meg a levesből a tésztát, ha egyik kaja sem egészséges annyira hozok otthonról stb. Uzsi->ha nincs edzés:sült csirkemell, zöldségek vagy tojás,zöldségek ha van edzés:pufirizs,csirkemell sonka, sajt, tojás, zöldségek vacsora->túró kakaóval, édesítővel, mazsolával vagy sósan körözöttként zöldségekkel plusz ha van edzés utána egy fehérjeshake. Ez így jó lenne? Mennyi időbe telhet ezekkel az adatokkal a "formába lendülés"? A zabálás előtt 52,2 kg voltam, most 55,4 kg vagyok. Ehhez 166 cm párosul. A súly így is megfelelő, tudom de hogyha hízom akkor azt izomból szeretnék. Most pedig tuti hogy nem abból híztam, tehát le szeretném adni. Köszönöm, hogy végigolvastad, köszönöm ha segítesz!

2017. márc. 31. 16:50
 1/4 anonim ***** válasza:

szerintem pár napból semmi bajod nem származik, ez azért annyira nem nyom sokat a latban :D a paramétereid szerint én tökre csinosnak képzellek el, mivel a magasságom meg a súlyom 163 cm és 58 kg és még duci sem vagyok :D bár strand alakért most én is teszek valamit még :D na szóval szerintem ez egyáltalán nem számottevő mennyiség,mivel edzel normálisan meg most azzal, hogy keményebben edzel a nyári alakodért, szerintem ha fel is szedtél valamit, le is adod egyből. ne ijedj meg, ez tök normális, ha pár ilyen napon csak úgy mindent kajál az ember :D néha az is kell

mellesleg egyébként azt szeretném megkérdezni, hogy hova jársz suliba? :D nagyon impozánsnak találom ezt az iskolai rendezvényt

2017. márc. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Legrosszabb esetben max. 1 kg ami esetleg zsír felmehetett rád, a többi víz+ étel ami még nem távozott.

Állj vissza a megszokott étrendre. Esetleg egy-két napig picit menj alá. Egy hét múlva, ha kiment a víz és kitisztultak a beleid, látni fogod, hogy mennyire állt vissza a súlyod.

De nem kell nagyon aggódnod, csak a lényeg, hogy most egy ideig semmi csalás.

2017. márc. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Csak az elejét olvastam a számokkal. Maximum 60 dkg zsír lehet, de ez tényleg a maximum, feltételezve, hogy a kereted pont a súlytartó szintet jelenti, annyit mozogtál, mint addig... Hogy mit ettél, az nem számít olyan sokat, bár van, akinek bekavar, de ugye, a semmiből nem lesz energia, szóval 60 dkg zsírszövet energiatartalmából képtelenség egy kiló zsírt felszedni...

Nem aggódnék, ráadásul én a te esetedben automatikusan kevesebbet ennék a következő napokban (nem mindig, de általában ez a helyzet, főleg, ha csak jóllakásig eszem).


Ennyi miatt igazán felesleges aggódni, nem látszik meg.

2017. márc. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
1650? Ennyit ettem fogyó idején. Mekkora vagy?
2017. márc. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!