Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi szénhidrát kell naponta?

Mennyi szénhidrát kell naponta?

Figyelt kérdés
Segítségre lenne szükségem! 168cm magas vagyok és 77kg. 65kg szeretnék lenni, nem olyan sürgős, de azért nem havi 1 kilót akarok adni. A kérdésem annyi, hogy naponta 1000 kaloria elég? És mennyi szénhidrátot kell fogyasztanom? Hti 3x 1,5-2 órát van lehetőségem edző terembe menni.
2017. ápr. 4. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:
34%
Nagyon keves az ezer kaloria! Meg lehet, hogy 2000-rel is fogynal. Minimalizald a zsirbeviteled es felejtsd el a kaloriaszamlalgatast. Nem viccelek, komoly.
2017. ápr. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
Mindenkinek más mennyiségű ch-ra van szüksége.Lehet jól érzed magad napi 50g-mal ,de lehet hogy kell a 160(+,-).1000kaloria szerintem kevés.Ez is egyénenként eltér.Próbálgasd.Genetikán is múlik ki mennyire hízékony.
2017. ápr. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát én tavaly májusban kb. 2 hónap alatt fogytam 18 kilót. Az után nem sportoltam semmit, ülő munkát végzek és zabálok mint az állat, vissza is jött 6kilo. Akkor úgy csináltam, hogy csak vizet ittam, délben ettem csirke mellet zöldséggel és d.után zöldség salátát + gyümölcsöt. Igazából nagyon hülye vagyok ehez a szénhidrát számoláshoz. Enni amúgy se szoktam 5× csak 2× gy nap. Nem tudom, hogy tudjátok e mi az a burek? Fogalmam sincs, hogy hány kaloria vagy szenhidrat van benne, de ha a munka helyemen ebédre meg eszek egy olyat (pizzasat ) akkor nem is vagyok éhes estig. Nem kellene azt ennem ? A munka helyemen nincs mikrohullámú sütő, tehát nem tudok vinni ételt.
2017. ápr. 5. 06:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem meghatározható, de olyan 5-6gramm*testtömegnél több, szerintem mindenkinek felesleges... alsó határ meg nincs, mivel nem esszenciális tápanyag.
2017. ápr. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem esszenciális tápanyag, de ha elhasználod, sokszáz gramm is mehet. Ez utóbbi nálad nem teljesül, de azért ne 1000 kcal-t egyél, az még mozgás nélküli 40 kilósoknak is kevéske.

A te számaiddal 2000 kcal-lal fogytam, de ha te képes vagy rá, 1500-ra is lemehetsz. 40g zsír, 100g vagy kicsit több fehérje jónak tűnik... A többi kalóriát oszd el a zsír és a szénhidrát között, tetszés szerint (de valamennyi maradjon a szénhidrátra, mert különben kimarad a zöldség). Ha tipikusan, szénhidrátra alapozva eszel, akkor a fennmaradó mind menjen rá.

Ha nem fogysz elég gyorsan 1500 kcal mellett, akkor mozogj többet. Elég természetesnek tartom a napi aerob mozgást, nálam ez sima séta, de jó az is az edzéseim mellé.

2017. ápr. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!