Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ötleteket tudnátok adni? Csak...

Ötleteket tudnátok adni? Csak pár kilóról lenne szó.

Figyelt kérdés

Kezdem ott, hogy egy 15 éves lány vagyok, és anyukám főz rám, tehát ne étrendet ajánljatok, ugyanis nem tudnám betartani. Amit tehetek, hogy lecsökkentem azt az adagot, amit elém raknak.


A 158cm-hez 58-59kg társul, és olyan 53 lenne szerintem az ideális nekem. Tisztában vagyok vele, hogy ne a mérleget nézzem, hanem a tükröt, de a tükörben is azt látom, hogy kell még lejjebb mennem a kilókkal.


1-2 hónapja kezdtem egészségesebben élni, több gyümölcsöt, zöldséget eszem, csökkentettem az édességet(képtelen voltam elhagyni), illetve számolom a kalóriákat, napi olyan 900-1100 körül viszek be.


Hetente 2x edzésem van, utána szoktunk maradni konditeremben, bár nem túl sokat, kb 20 percet, és nem is mindig. Ezen kivül, 1 és fél hónapja heti 3x futok barátaimmal, általában 20-30 percet, illetve ugyanennyi séta párosul mellé.

Tudom, nem sokat teszek azért, hogy fogyjak, de a kalóriát már nem igazán szeretném csökkenteni (kivéve ha szerintetek ez az egyetlen megoldás), és bár nem régóta kezdtem bele, nem láttam különösebb változást. Nem a gyors diétákat akarom csinálni, mert szeretném, hogy ami lemegy, az ott is maradjon, és egészséges életet élni, mert már most is sokkal jobb a közérzetem.

De úgy kb mikorra lesz ennek az egésznek eredménye? Vagy ez nagyon személyfüggő?


Tavaly ilyenkor 70 kg voltam, de nem vagyok túl büszke a fogyásomra. Nyáron lementem 60ra, és azóta tartom, viszont most egészségesen szeretnék lejjebb menni.

Május végén ballagok, szeretnék tetszeni magamnak a ruhámban, na meg aztán a nyaralás...


Borzasztóan örülnék, ha valaki adna tanácsokat, ötleteket, esetleg megosztaná a tapasztalatit velem, mit kellene tennem, milyen úton haladok, hogy/mikor mehetne le az az 5 kiló felesleg...


(Ilyen utószó félének irom csak, barátaim szerint már most is nagy a változás, és igy is szép vagyok, de én nem érzem még hogy meg kellene állnom. Találtam képeket, amik eléggé hasonlitanak az én alakomra, hogy valamennyire el tudjátok képzelni. Combjaim, fenekem kicsit nagyobbak, talán az edzésem vagy a futás miatt izmosabbak picit. De amúgy mindig is olyan "husis" kislány voltam. Tisztában vagyok azzal is, hogy milyen nem lehetek úgymond, és hogy mi "állna jól", nem is állitottam magamnak lehetetlen célt.


Pocakom:

[link]

[link]

És kb a combjaim:

[link]

[link]



2017. ápr. 11. 20:13
 1/7 anonim válasza:
Testzsír százalék?Az sinte a legmeghatározóbb!Szerintem ha ezeket rendszeresen megcsinálod(mozgás) illetve figyelsz az étrendre a fogyásod sikeres lesz
2017. ápr. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Mintha magamat olvasnám! Ugyanez a problémám, az adatok is megegyeznek. Érdekelnének a válaszok. Hogyan fogytál 10 kilót?
2017. ápr. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Testzsirszázalékot nem tudom hogyan kell mérni, de majd rákeresek.


Ami lement 10 kiló szerintem csak viz, bár ki tudja. Júliusban és augusztusban a barátaim nyaralni mentek, táborba, meg ilyenek, és nagyjából végig nem tudtam mit kezdeni magammal. Aztán rákaptam könyvekre, sorozatokra, hogy lefoglaljam magam. Fent maradtam legalább hajnali 4-5ig, olvastam/sorozatoztam, és ebből kifolyólag kb délután 2ig aludtam. Ekkor volt az ebédem. Ezt egy kávé követett, amitől egészen csak 6-7kor éreztem hogy éhes lennék. Egész délután feküdtem az ágyban, és folytattam azt, amit este alvás miatt abbahagytam. Aztán vacsorára csak pár falatot kaptam be, hogy mehessek vissza "semmit tenni". Igy nulla mozgással, és olyan napi 600 kalóriával ment le ennyi, de nem direkt csináltam. Nem volt a fogyókúra a cél, tényleg nem éreztem magam éhesnek, és én akkor még nem is láttam, hogy túlsúlyos lennék. Csak most látom igazán, ahogy visszanézem a fényképeket.

Egyébként ez igy borzasztó volt, egész nap álmos voltam, mindenkire kiakadtam aki hozzám szólt, és izomlázam lett attól, hogy egyik nap elsétáltam a boltig. Semmiért nem csinálnám újra.

2017. ápr. 12. 20:54
 4/7 anonim válasza:

Én is így voltam, és pontosan így is fogytam le :)

A többi felesleget sima esti tornával adtam le, ettől egy picit meg is izmosodtam (nem látszik, csak én érzem).

Plusz néha elmegyek futni.


Az étkezésre én se tudok odafigyelni, koleszos vagyok, az még rosszabb :D Viszont régen nagyon sok nasit, péksütit ettem. Ezt próbálom a nullára csökkenti, nagyon kevés ilyesmit eszem. Ha mégse bírom ki, akkor meg megpróbálok gyümit enni. És persze sok víz.


Szerintem teljesen jó amit csinálsz, sok sikert a továbbiakban :)

2017. ápr. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. ^^
2017. ápr. 13. 10:36
 6/7 anonim válasza:

nem vagyok szakértő, de nekem ez a kalóriabevitel borzasztó kevésnek tűnik. ha nem eszel eleget, és normális kaját, akkor izomból fogsz fogyni.


sokat igyál, ne sima lisztet használjatok, hanem teljeskiőrlésűt, ilyenek


nem tudom, hogy mennyire van lehetőséged elmenni dietetikushoz, csinálna testösszetétel-mérést is, segítene a táplálkozásban


és még annyi, hogy a képeken lévő lányoknak nincs pocakjuk. ciklusfüggő, mennyi vizet raktároz a szervezet. meg attól is függ hogy melyik napszakban vagy. reggel nekem is tök lapos a hasam, és nap végére természetes hogy nagyobb lesz. egyik nap csináltam olyat, hogy reggel és délután is mérlegre álltam, és 1,5kg volt a különbség.


de persze a kitartás és az egészséges életmód, mozgás dicsérendő :)

2017. ápr. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Meglehet, hogy kevés ez a kalória bevitel, de félek, ha megnövelem, nem történik semmi. Régen sem ettem sokkal többet, és ugyebár azt le kell csökkenteni a fogyáshoz, igy jutottam el az 1100ig.
2017. ápr. 15. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!