Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért olyan igazságtalan az...

Miért olyan igazságtalan az élet? Túlsúlyosok, ti is így gondoljátok?

Figyelt kérdés

Nekem, ha vékony akarok lenni, akkor egész életemben oda kell figyelni a kajálásomra. Fogynom kell, odatenni magam nagyon, később súlyt tartani, de azt is úgy, hogy minden étkezésemet megtervezem és nagyon ritkán csúszhat be valami hizlaló. Sajnos hajlamos vagyok rossz passzba kerülni, szinte depresszióba esni, és olyankor csak a gyorsétel nyújt menedéket. Legalább is akkor így gondolom.


Ez vagyok én. És akkor van a többi ember, akik közül rengeteg olyan van, aki örökké vékony és nem azért, mert sportol és jól étkezik. Például egyik barátnőm, aki bármit magába tömhet (és töm is), édességet, pizzát, gyorskaját, mindent, és egy kicsit sem hízik (és még csak nem is kórosan sovány, hanem minden férfi álma teste van). Egy haverom pedig nem akar enni, nem éhes, egyszerűen elég neki napi egy tányér leves, vagy egy tábla csoki, és így vékony marad, anélkül, hogy megszenvedné. Ja, és nem sportolnak!


Olyanok ne írjanak, akiknek sosem volt súlyproblémájuk, mert azok nem érthetik ezt... A túlsúlyom mindig is problémát okozott tinédzser koromban, és néha most is képes vagyok 10 kilókat hízni (aztán több mint fél év kell ahhoz hogy leadjam).


2017. ápr. 21. 17:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
48%

Látszik, hogy nem vagy kitartó. Nem "dicsekvésből", de amikor anorexiás voltam, 2 hónapig semmit sem ettem, csak 2db almát összesen, és heti 5x1 órát sportoltam, és eleve is vékony voltam, 178cm és 57kg. 40kg-ra fogytam le, ami szinte lehetetlen, nekem mégis sikerült. Miért? Mert mindennél jobban el akartam érni az (irreális) vágyamat!

Nem zavar, ha valaki kövér, az se ha sovány. De az mindig fel.b.sz, amikor nyafizik valaki. Nincs olyan, hogy valaki kalóriadeficittel ne tudna fogyni, egy ember sem született ilyen igazságtalan világba.


Te pl írod, hogy szeretsz kajáldákba menni stb, de sajnos nem minden nap eheted azokat a cuccokat, mint a barátnőd. Magyarul szomorú vagy, hogy nem zabálhatsz q.rva egészségtelen kajákat. Na nehogymár!

2017. ápr. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Pontosan ezt kérdeztem én is pár hónapja https://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__kaloriaszamlalas_..

XD szóval megértelek. Én ráadásul nem is azért híztam el, mert sokat ettem, hanem mert kiskoromban éheztem és ez bekavarhatott az anyagcserémbe. Most is extra keveset kell egyek, ha fogyni akarok. 800kcal körül.

2017. ápr. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Köszi a biztatásokat! :)


11.: Én kitartok, csak nagyon oda kell figyelnem. Igenis örülnék annak, hogyha nem kéne kitartanom, hanem csak zabálnék összevissza és vékony lennék, de nem, én könnyen hízok és nehezen fogyok. Fogytam már 8 kilót, úgy, hogy nem igazán voltak "csaló napjaim". És ezt is 4 hónap alatt. A hízás meg úgy tűnik, mintha 1 hónap alatt felszaladna 10 kiló (lehet nem így van de így érzem).

És van olyan, hogy rossz időszakom van, olyankor a gyorsétterem a legjobb barátom, az az egyetlen dolog, ami más ember segítsége nélkül is boldoggá tud tenni. Igen, ez egy beteges dolog, de az anorexiád is az, úgyhogy erre majd ne szólj be :)

Kitartok, mert ki kell, de nem véletlenül hízom vissza a dupláját annak, amit leadok, mert a súlytartás már nem megy. Oda minden motiváció, azt hiszem, már örökre viszonylag vékony maradok. Más meg ehet mekiben napi 5x, a hasa olyan lapos lesz, mint a padló. És ez az igazságtalan!

2017. ápr. 21. 22:03
 14/19 anonim ***** válasza:
52%

Az élet nem igazságos és ennél jóval nagyobb igazságtalanságok vannak. Valaki gazdag zsidónak születik, valaki egy afrikai nyomortáborba,ahol nem az a legnagyobb probléma, hogy gyorsétteremben kajál-e,hanem hogy van-e mit enni.

Az önsajnálat,az irigykedés soha nem vezet semmi jóra.

A genetikád miatt max a szüleidnél panaszkodhatsz.

2017. ápr. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Még a szüleimnél sem panaszkodhatok, mert ők se tehetnek róla :D
2017. ápr. 21. 23:44
 16/19 anonim ***** válasza:
De azért érted, mit gagyogok itt?
2017. ápr. 22. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Jaja
2017. ápr. 22. 10:17
 18/19 anonim ***** válasza:
45%
Ezt a jelenseget angol viccek inner fat girlnek hivjak...lehetsz barmilyen vekony lelekben kover vagy...naponta befalnad az edesseget es nyavogsz h masnak jobb jutott...igen szamit a genetika...de Isten mindenkinek mashova ad bele egy picit tobbet...valaki vekony de ronda valaki szep de lusta a testem dolgozni valaki zabalja az edesseget kedvere de tiszta pattanas a feje tole ergo az eletmodja rontja az osszkepet..nekem az egyik ismerosom ugyanigy szarokkal roncsolja a fogat es olyan budos a szaja h majdnem kiajulok megha ragozik is...stb stb 70evesen arra fgosz emlekezni h allandoan a kajan filoztal..keresd masban a boldogsagot vagy fogadd el magad husibbnak mert kesobb szar lesz visszanezni..de igen van akinek tokeletes elete van vekony gazdag es szep..ilyen az elet,hozd ki magadbol a legtobbet mert csak magadat szivatod az ilyen felesleges elmelkedessel ami nem valtoztat semmit
2017. ápr. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
nem, nem igazsagtalan az elet.
2017. ápr. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!