Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Így visszakaphatom a régi...

Így visszakaphatom a régi anyagcserémet? 15/L

Figyelt kérdés

Fogyókúra előtt kb bármennyit ettem (napi 2000-3000 kcal simán megvolt) egy évben kb. 3, max 4 kg-ot híztam

Aztán, nagyrészt koplalással, fogytam majdnem 10 kg-ot. Nem tudom, ez mennyire számít, de az egészséges határ alatt volt a súlyom nehány kg-mal.

Utána sikerült súlyt tartanom, megszállott kalóriaszámlálással

Aztán úgy voltam vele, hogy kipróbálom, hátha még mindig a régi az anyagcserém, és egy hónapig 2000-2500 kcal körül ettem minden nap (néha többet, néha kevesebbet). Viszont ezalatt az egy hónap alatt 5 kg-ot híztam, többet, mint régen egy év alatt

A kérdésem az lenne, hogy ha most leadom ezt az 5 kg-ot egészséges diétával, nem koplalással (napi 1200-1300 kcal nem sok mozgással), akkor utána megint a régi lesz az anyagcserém, vagy ez már helyrehozhatatlan?

És igen, tudom, hogy hülyeséget csináltam, nem kell mondani.

Mentségemre szóljon, lelki problémák is közrejátszottak a koplalásban.



2017. ápr. 22. 23:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
84%
Egy hónap alatt már miért is állt volna? Ez maradandó változás, nem állítgatja csak úgy a tested, nagy munkával javíthatsz rajta, de nem ilyen rövid idő alatt.
2017. ápr. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
És kb mennyi idő alatt, mennyit kellene híznom hozzá? 53 kg-nál nem igazán akarok feljebb menni
2017. ápr. 25. 06:25
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem a hízás számít benne! Annyit kell enni, hogy ne éhezzél, közben rengeteget mozogni, izmosítani; ha szerencsés vagy, évek alatt javíthatsz rajta (régiről gyakorlatilag lemondhatsz, főleg, hogy a korod is változik), ha nem, akkor ténylegesen maradandó a lassulása.
2017. ápr. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
És akkor mi lenne, ha (miután 1200-1300-zal visszafogytam) 1-2 hetente 100 kcallal emelném az adagot?
2017. ápr. 25. 16:12
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen. Én is koplalással fogytam, mikor visszaálltam a rendes étkezésre 3 nap alatt feljött másfél kg, de utána diétával kevesebb, mint két hét alatt le is ment.

Az viszont más tészta, hogy koplalás után könnyedén rád jöhetnek falásrohamok, mert fellélegzel, hogy 'jaj de jó, már nem diétázom, még nem is híztam vissza, egy kis csoki, süti, belefér' én is így híztam vissza... koplalásnál egy idő után nem vagy éhes, gondolom tapasztaltad is, hogy utána újult erővel tört rád az étvágy, és ha elkezdesz rendesen diétázni, ezzel nehéz lesz megküzdeni, legalábbis én ezt tapasztaltam...

2017. máj. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!