Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen kevésbé radikális...

Milyen kevésbé radikális fogyókúrát ajánlotok ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 3 éve fogytam 17 kilót, kb. 2 évig meg is tartottam a súlyomat. Most egy elég stresszes időszakban járok, amikor éhes voltam, ettem, de egyáltalán nem sportoltam. 10 kiló visszajött az utóbbi 9 hónapban. Sokáig nem mertem ráállni a mérlegre, meg is lepődtem, mert bár láttam magamon, hogy híztam, nem gondoltam, hogy ennyire durva a helyzet. Most nagyon zavar és szeretnék újból lefogyni. De nem úgy, ahogyan először csináltam, mert akkor nagyon koplaltam, a labor leletem szerint nagyon szénhidrát hiányom volt. Az agyam is "zokni" volt, úgy érzem, hogy sokkal jobb minőségben tudok gondolkodni, tanulni, amióta nem fogyózok. Elsősorban ezt szeretném elkerülni, mert most magy szükségem van arra, hogy eredmémyesen tudjak tanulni. Illetve azt hiszem már a fogyókúrám végére egy enyhe testképzavarom is volt (naponta akár ötször is ráálltam a mérlegre, állandóan a testemmel voltam elfoglalva - persze nem éreztem úgy, hogy elég vékony vagyok), ebbe sem szeretnék mégegyszer belekerülni.

Tudom, hogy sportolnom kell, de milyen étrendet ajánlotok mellé? Mennyi lenne az a minimális szénhidrát mennyiség, amitől nem butulnék el?


2017. máj. 6. 19:18
 1/8 anonim válasza:

Szia!

Én ezt az oldalt tudom ajánlani: [link]

Itt elég jól le van írva hogyan tudsz eredményesen fogyni.Ha nem szeretnéd az izmaidat is leadni(nyilván nem) akkor törekedj a magas fehérjebevitelre és sportolj.A szénhidrátra napi 2-3-4g x testsúlykgmot szoktak mondani.

2017. máj. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezt az oldalt használtam anno. Nem jelezte, hogy keveset ettem :D Pedig jól kajravágtam magam.
2017. máj. 6. 20:45
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem az oldal volt a hibás hanem te. Gondolom beírtad hogy heti 1 kg-t vagy többet akarsz fogyni és kidobott valami oltári kevés kalóriát és te nem gondoltad át reálisan, nem figyeltél magadra hanem a fogyás reményében beleugrottál. Én azt mondom hogy most amikor hízol így számold össze hogy 1 nap mennyit eszel és ezt a számot amennyiben magasabb akkor ésszerűen csökkentsd. 250 kalóriával javasolják a kaját és 250 kalória a sporttal. Ha viszont az jön ki hogy nem eszel sokat és hízol akkor javaslom hogy látogasd meg a háziorvosod.
2017. máj. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha neked személy szerint sok szénhidrát kell, egyél sokat. Nem igazán értem a laborleleteddel mi lehetett, az embernek soha nem lesz szénhidráthiánya, max. az éhhalál legvégén vagy efféle. Mivel glükóz nélkül igen hamar (mondjuk 1 napon belül) agyhalál következne be, a test elintézi, hogy mindig legyen, ha semennyit nem eszel hetekig, akkor is.

Tapasztald ki, te mennyivel érzed magad jól. Nincs minimális szénhidrátszükséglet az embernél, de az egyedi, hogy ki mennyire igényli az energikussághoz.


Legyen egy jó életmódod, olyan szénhidrátosan, ahogyan neked megfelel. Én kihagynám a cukrot, a feldolgozott ételeket, lehetőleg a laktózt és a glutént is, de ha te nem, hát nem. Ez a te diétád, csináld, ahogy neked jó.

2017. máj. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja, még valami. Nem tuti, hogy a szénhidrát volt kevés (bár az is lehet), inkább a kalória. Kemény diétában nem csoda, ha az ember rosszabbul működik...
2017. máj. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én paleo diétával fogytam, törekedve a zéró szénhidrátra. Ennek ellenére azt kell, hogy mondjam az első 1-2 napot leszámítva semmi bajom nem volt, sőt! Iszonyatosan jól éreztem magamat a bőrömben. Frissnek, fittnek éreztem magamat a kevesebb kaja mellett is.

Első 1-2 nap szédültem, de ez nem is csoda, előtte rengeteget zabáltam és simán bement a napi 1 csoki is. Hirtelen megvontam a szervezetemet mindettől, persze hogy kicsit kótyagos lettem.

Ezután átlendültem a mélyponton és fogytam 5 kilót (még 5-öt szeretnék).

Nem lettem 100% paleo, de az elveket és mennyiségeket betartva folyamatosan fogyok és mindebbe igen kevés energiát fektetetek bele. Mostmár persze mozgok kicsit az étkezés kiegészítéseként, de megtanultam kenyér helyett zöldséggel jól lakni, megtanultam egészségesebb édességekből mértékkel fogyasztani és úgy amblokk minden jó jelen pillanat. Nem éhezek, pont annyit eszek, amennyit a szervezetem kíván.

2017. máj. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja, és jó eséllyel nem a szénhidrát hiánya miatt butultál el, sőt...

Inkább az éhezés súlyos tápanyag, vitamin hiányt váltott ki nálad. Sokan keverik a diéta és a koplalás fogalmát. Attól, hogy az ember diétázik és fogyni szeretne, a szervezetének még szüksége van az egészséges, friss tápanyagokra, hogy létezni tudjon hiány nélkül. Ezeket nem a fehérkenyérből és a csokoládéból kapja meg.

Egyszer azt hallottam, hogy abból tudod, hogy jól étkezel, hogy színes a tányérod tartalma. Azóta tudatosan figyelem és rájöttem, hogy igaz. Reggelire nem fehér kenyeret eszek vajjal és felvágottal, hanem uborkát, répát, paradicsomot, paprikát és egy-két tojást pl. Színben is egészen más és tápanyagban is.

2017. máj. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tényleg vigyázz, testkép- és evészavar után nagyon könnyű visszaesni😔 napi 5× étkezz, sok zöldség-gyümi, fehérje (zsírszegényebb húsok, pl szárnyasok, hal), az agyműködéshez szénhidrat kell, pl teljes kiörlésű/magvas kenyér, zabpehely, rízs. Heti 3-4óra mozgás. Bűnözést nyugodtan, csak persze ne végletesen, 2tábla csoki, 3szelet torta, egész üveg nutella stb. Hanem egy sor csoki, egy gombóc fagyi, egy szelet torta. Chipset viszont a helyedben kerülném😂 jobb ezt megadni, mint utána a hiány miatt határtalan mennyiséget bezabálni. Annyi a lényeg, hogy lefekvés előtt 2órával már ne egyél ilyeneket meg megterhelő kaját. Napi 2-3liter folyadék, így nyáron ajánlom a citromot meg a hűtött zöldteát, pörgetik az anyagcserét :) ez az egészséges, ez alá ne adj, nyilván nem leszel 30kiló és nem 5kilót adsz le egy hét alatt, de hosszútávon jobb ez, könnyebben tartható, inkább életmód, mint fogyókúra
2017. máj. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!