Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 12 éves lány vagyok. Hogyan...

12 éves lány vagyok. Hogyan fogyjak le? FELPONTOZLAK MÉG HA ROSSZ VÁLASZT ÍRSZ IS.

Figyelt kérdés
Fejlett lány vagyok. Már van rendszeresen menstruációm be is állt. Szóval nem olyan kislány vagyok már mellem is van. Nem kérek azokból a válaszokból hogy inkább legózzal mert ilyen korban nem játszok legózok mint az ovisok. 160 centi vagyok és 63 kiló. FELPONTOZLAK

2017. máj. 15. 15:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
64%
Napi maximum 3szori étkezés este 6ig , semmi csipsz- olajos magvak-se csoki se szénsavas cukros üdítő se nass . Tejföl vaj margarin vajkrém ritkán szerepeljen és a zsíros kolbik szalámik is , inkább csmell felvágottak cs párizsik .Fehér cukrot finom lisztet kerüld inkább mézet teljes kiőrlésű vagy rozslisztet használjatok . A mozgás , röplabda úszás hulla hopp karika bringázás is fontos tényező . Sok tiszta víz tea használ , a szénsav árt .
2017. máj. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
71%
Szénhidrátot, cukros ételeket csökkentsd az étkezésedben, járj el futni. Sok sikert!
2017. máj. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
44%
Ne nassiz, vizet igyál és kezdj el sportolni.
2017. máj. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
74%
Kevesebb voroshusi, cukor, ne egyel keso este, egyel amennyi jolesik nem a menmyiseg hanem a minoseg. Mozogj sokat, a fogyozast ne vidd tulzasba, heti egy nap egyel amit akarsz. Etkezz valtozatosan, es lassan egyel
2017. máj. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
70%

Mozogj nagyon sokat! Igyál vizet a cukros szarok helyett. Én régen utáltam a vizet, egyszerűen hányingerem volt tőle, de mostmár megiszom, és sokkal jobb a lelkiismeretem is, hogy nem cukros dolgokat iszok.

Ne egyél feleslegesen. Ha a tányérodon van még, de te már nem vagy éhes, akkor ne edd meg csak illendőségből.

Suli mellett ezt nehéz betartani, de próbálj meg minél kevesebb kenyeret enni.

NAGYON de nagyon figyelj oda, nehogy sokat fogyj hirtelen, mert az többszempontból sem egészséges. Csak hogy a legenyhébb következményét megemlítsem, striás/terhességi csíkos lehetsz utána, ha hirtelen kell a bőrödnek összehúzódnia.

Ne éheztesd magad, inkább kevesebbet egyél, de ne éhezz.

Kérj a szüleidtől segítséget, ha esetleg rájuk is ráfér a fogyás, akkor együtt könnyebb lehet. Járjatok el együtt futni, sportolni, ha ez belefér az idejükbe.

Nem tudom, hogy mennyit szeretnél fogyni, de figyelj oda, hogy ne ess át a ló túloldalára, azaz ne vidd túlzásba.

Sok sikert!!! :)

2017. máj. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
69%

Semmiképp se koplalj, ne éheztesd magad.

Hogy mit egyél, az főleg a szüleidtől függ, mit főznek, mit vásárolnak. Péksütit, kenyeret, cukros, zsíros ételeket kerüld, cukros üdítőket is. Mozogj sokat, fuss, tornázz, biciklizz.

2017. máj. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
32%
Igyál sok vizet. Na most pedig nyomd a pacsit :)
2017. máj. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
66%
Mozogj sokat, és próbálj az étrendedből kivenni az olyan ételeket amik nagyon hízlalóak.
2017. máj. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
72%
Rendszeresen jarj futni es egyel sok csirkemellet korettel (bulgur kuszkusz zoldseg) napi 2liter viz.
2017. máj. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
85%

Azt azért hidd el, hogy a magasságodhoz egyáltalán nem gáz a súlyod, még fogsz nyúlani, formásodni, máshogy fog rajtad eloszlani a mostani súlyod is :)


Ha szeretnél kicsit alakítani, tökéletesíteni azon, ahogy most kinézel, a legfontosabb, amit tehetsz, hogy életmódot váltasz, nem feltétlenül fogyózol. Ezt később majd nagyon meg fogod köszönni magadnak :)

Sok mozgás, bármi, amit szeretsz csinálni heti 3-4 alkalommal. Sokan nyomják a futást, mert jó kalóriaégető, de én személy szerint nem csípem, nekem felesleges szenvedés lenne futnom, brrr. Én heti 3 alkalommal járok aerobicra, hétvégente pedig nagyokat túrázunk a párommal, így mindig öröm a mozgás, nem hagyom ki sosem.

Étkezéssel kapcsolatban nehéz tanácsot adni, hiszen mindenkinek más a szervezete, de az talán általános, hogy sose edd tele magad és próbálj hallgatni a szervezetedre. Ha nagyon kívánsz valamit, edd meg, valami olyan vitamin vagy nyomelem lehet benne, ami épp hiányzik a szervezetedből.

Csokikat, sütiket, egyéb cukros dolgokat felejtsd el, alkalmakkor egyél belőlük esetleg egy picit, de amúgy simén helyettesíthetők finom gyümölccsel - most lesz majd édes eper, barack, sárgabarack, málna, dinnye, tízóraira/uzsira tökéletes mind :)

Kérd meg anyukádat, hogy próbáljatok ki együtt salátákat, nem szükségszerűen csak zöld levelekből: lehet benne, grillcsirke, oliva, sajtok, juhtúró, kefír, sonka, tojás, tonhal... máris nem unalmas. Válaszd mindig a teljes kiőrlésű pékárút, ha nagyon kenyeret kívánnál.


Illetve nekem bevált, hogy kisebb tányérokról eszek, úgy érzi az agyam, hogy többet kap a test, mert teli a tányér ;)

2017. máj. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!