Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Táplálékkiegészítő, edzésterv,...

Táplálékkiegészítő, edzésterv, és fitneszedző? (többi lent, hosszú! )

Figyelt kérdés

Hali.

Elsejétől diétába kezdek. Nagyjából összeállítottam már az étrendem, 1-2 helyen módosítom talán; és még az edzésterven is finomítok majd kicsit.


Vettem fehérjeport, L-carnitine-t, és Thermo drine zsírégetőt. Mindnek alaposan utána néztem, illetve csak azt hittem – olvastam, hogy a termogén zsírégetők afféle „ütőkártyák”, ha már az utolsó kilókkal küszködünk. Én már az elejére beterveztem...(A Biotechen egy cikkben írják mivel kombináljuk a fehérjét: [link] )

Alapjába véve szerintem nehezen fogyok. 61 kg vagyok, 165 cm. Van pocakom, de a legjobban combomon és fenekemen lévő narancsbőr zavar. Az első kérdés :

Szerintetek lehetne-e úgy, hogy júniusban iszok (csak mert folyékony van) Thermo Drine-t , mondjuk az első felét , majd aztán az utolsó pár kilónál egy újabb egy hónapos „kúrával” a második felét? Vagy csak később kezdjem azt is inni a fehérje és carnitine mellé?


Másodszor, az edzéstervvel kapcsolatban.

Olvastam, azt javasolják, hogy kezdőknek olyan edzésterv kell, ami a teljes testet átmozgatja. Mégis találtam kezdőknek szóló olyan tervet is, ami szétosztja az izomcsoportokat napokra, tehát lábnap, mell-hát, meg stb. Most akkor mi van??? Nekem jobban tetszik a szétosztós terv. Úgy szeretném csinálni, hogy egyik nap kardió nap, másik nap kondi, de nekem azt sugallják, hogy ha egyből szétválasztós tervvel kezd az ember és nem egész testre ható programmal akkor JAJJ, NEM SZABAD IZÉÉÉ NEHOGY NEM VAGY TESTÉPÍTŐ. És? Szóval ebben a dologban mi a helyzet, ha izomcsoportokra osztós edzéssel kezdem akkor elb*szom magam vagy mivan????? Világosítsatok fel T-T


Harmadszor. fitneszedző.

Nincs rá pénzem. Teljesen kezdő vagyok, de szeretnék konditerembe menni. Azt szajkózzák, hogy anélkül ne kezdje el az ember. Mégis, hány olyan ember van aki így csinálja? Hát sok. Edző nélkül, megint csak elcs*szem magam vagy mi,Mert hogy „Ó nem jól csinálod a gyakorlatot, jobban árt, mint használ...” szokták mondani. Kérdezem én, hogy most akkor mit kellene tennem, otthon ülni, és zabálni a tv előtt? Mert ha nem végzem a gyakorlatokat, legalább nem rontok el egyet sem?! Mégis mi a rosszabb, ha végre valahára teljesen kezdőn lemegy valaki a terembe, vagy ha valakinek ez meg se fordul a fejébe, mert leköti, hogy sajtburgert zabáljon?

Minden gyakorlatot meg lehet nézni az interneten, ezért úgy gondolom, hogy mindenki képes leutánozni egy mozdulatot. Ha más nem, keres egy partnert, hogy legalább ellenőrizze őt edzés közben, hogy jól csinálja -e de azért még fizetni se kell. Nem vagyok a fitneszedzők ellen, de nagyon-nagyon azt sugallják, hogy azok nélkül inkább r*hadjon otthon az ember. Szóval, mi az igazság? Vagy hogy pontosítsak, mi a véleményetek???


Köszi hogy végigolvastad, duplán köszi ha értelmesen választ is adsz.



2017. máj. 15. 16:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem kell túl bonyolítani. Heti 3-5 edzés és megfelelő étrend kell. Nekem heti 5x van edzésen, 45 perc-1 óra sulyzós és 25-40 perc intervall kardió. (kardió heti 3x)


A kajád legyen rendben, az az alap. Ha az jó, választhatsz tápkieget, de nem feltétlenül szükséges. A karnitin mondjuk kicsit kitolja a fáradságot edzéskor, így többet bírsz. 70%-ban a kaján dől el a dolog. Kalória deficitben legyél, ez a fő, akkor szépen heti 0.5-1kg lemegy rólad. A súlyzós edzés pedig elősegíti a tónusos testet. Elsődlegesen ne a mérleged nézd, hanem a tükröt.

2017. máj. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!