Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek jó úton indultam...

Szerintetek jó úton indultam el? Edzőteremben mikre kéne leginkább rámenni?

Figyelt kérdés
Szóval 24 éves férfi vagyok, 120kg 178cm, és világ életemben egészségtelenül éltem, 14 éves korom óta dohányzom, 18tól rendszeresen füvezek, és sajnos a zabálás is sokszor menedéket adott, a nem túl fényes életemben.. Az elmúlt pár hónapban, többször megfogalmazódott bennem, hogy valamit tenni kéne, de igazából sosem volt semmi komoly, amíg ma reggel belenéztem a tükörbe, és egyszer csak rám jött az érzés, hogy akkor mától ennek itt vége... Rá fél órával már a szokásos reggeli brutális adag pékkajám helyett, 1 almát és 1 banánt vettem, aztán az ebéd sajnos kimaradt (tudom, hogy ez nem jó) és hazafele menet bementem a szupermarketbe, és vettem egy-két jó dolgot, így lett ma a vacsorám egy tányéron: 5dkg csirkemellsonka, ilyen piros-zöld salátaágyon, 4db koktélparival, egy fél ilyen lében ázó mozzarella golyóval, egy konzerves kukoricából egy hintésnyi (durván maximum 50 szem) egy fél natúrjoghurttal leöntve, mellé 2 nagyon pici szelet (max 5dkg) teljes kiőrlésű kenyér. Holnaptól heti 3-4 alkalommal elfogok járni a barátaimmal edzőterembe, arra gondoltam, hogy alkalmanként nyomnék 40 percet az ellipszis tréleren (futás nem játszik, szar a térdem) és ezenkívül, még különböző gyakorlatokat, bár azt még nem tudom, hogy mit! Szóval a tervem, hogy egész nyáron (mostantól) reggelire csak gyümölcsöt ennék, valami könnyű, de kiadós ebéd, és vacsira valami az előzőhöz hasonló sali kombináció. (tudom a kukorica nem volt épp a legjobb ötlet) plusz a heti 3-4 edzés. Emellett érdemes megemlíteni, hogy napi 8 órában nem feltétlen megszakadós, de fizikai munkát végzek (klímás vagyok), illetve hogy elég gyors az anyagcserém (napi 2-3 széklet) és elsősorban azért a kajában látom a legnagyobb lehetőséget, mert eddig nemvolt ritka, hogy egy napra pl. becsúszott reggelire, 4-5 péksütemény, ebédre dupla rántott hús sült krumpli, vacsorára meg 3/4-1/1 45cmes pizza, mellé egész nap 4-5 liter cukros lötty és ez minden túlzás nélkül! Szóval a kérdésem leginkább arra irányulna, hogy ha ezt a stratégiát követem egész nyáron, akkor mit várhatok, illetve, hogy ti mivel egészítenétek ezt még ki, esetleg mit csinálok rosszul? Illetve hogy a marihuána rendszeres fogyasztása hogyan befolyásolja a fogyást (sovány gyerek sosem voltam, de a fűre tudnám visszavezetni, ezt a mérhetetlen hízást, a kajaflessek, esti zabálások lefekvés előtt stb.) nyilván a kajafless-t azt letudom győzni, az fejben dől el, de úgy az egyéb élettani hatásaira lennék kíváncsi a fogyással kapcsolatban! Előre is köszönöm aki válaszol, és propaganda szöveg nem kell a drogokról, a zöld marad még élek :)

2017. máj. 15. 18:49
 1/9 A kérdező kommentje:
ja illetve, fentebb említettem a cukros löttyöket, természetesen azoktól megválnék, arra gondoltam, hogy sima vizet innék egy kis natúr citromlével nyakon öntve, ezt úgy szeretem is, és nem is gondolom, hogy hátráltatna a célomban!
2017. máj. 15. 18:51
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia hatalmas gratulácio hogy meghoztad ezt a döntést de tarts is ki melette..

Reggeli jó mehet meg esetleg műzli Joghurt stb.

Ebédre vigyél be fehérjét és szenhidrátot pl csirkemell rizs

Vacsorára szerintem nagyon jó a saláta attól nem tudsz hizni akarmenyit megehetsz

Etkezesek között ha éhes vagy nyugodtan mehet túró tejföl akár turorudi zöldség gyümölcs persze ez nem mind együtt.

Célja csak akkor lessz ha elhatároztad magad hogy mindent megteszel de nagyon nagy változást figyelhetsz meg nyár végéig ha kitartasz a celod melett.

Amit meg akartam hogy a Marihuana felejtos kérj szakember segítséget a leszokáshoz.

Hajrá

2017. máj. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
igen, csak az egész baráti köröm, családom, és a kollégáim, szív :D nálunk ez mást jelent, mint egy kívülről szemlélőnek, ez maga a szent növény, mi ilyen stresszmentes életet élünk minden tekintetben :) de köszönöm, örültem a pozitív szavaknak, elhatároztam magam, és amit elhatározok, véghez szoktam vinni! :)
2017. máj. 15. 19:10
 4/9 anonim válasza:

A cukros löttyök mellőzése tuti segíteni fog, és az is okos, hogy joghurtból is a natúrt választod.

A nagyobb étkezéseket próbáld kondi, vagy egyéb hétköznapi de megterhelőbb mozgások után időzíteni.

A fű mondjuk szerintem csak a kajafless miatt hízlal, de ebben nem vagyok 100%-ig biztos, személyes tapasztalat, hogy anno amikor én is éltem vele nekem a hasmenést is meggyógyította.

Úszás ideális lenne mert nem terheli az izületeket annyira -màrpedig ilyen súlynál erre is figyelni kell-de minden izmot átmozgat.

Amúgy a súlyzós edzés is jó fogyásra is, csak inkább kisebb súlyokkal dolgozz több ismétléssel.

Sok sikert! :)

2017. máj. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azért koplalós kislányos megközelítés se kéne, átesel a ló túlsó oldalára...

Ezt nem fogod bírni, de ha igen, akkor is rossz lenne, egyél rendesebben. Meg nem mondom, neked mennyi kalória kell, de biztos több, mint amivel mi kisebb súlyú halandók tömegelünk...


Remek, hogy ennyire elszánt vagy, de tényleg, egyél többet, persze jó ételeket s egyelőre a gyaloglás teljesen jó, biciklizhetsz is...

2017. máj. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért súlyzóznék is, abban sem zavar ennyi felesleg s nem árt közölni az izmokkal, hogy meg akarod őket tartani, amennyiben a fizikai munkád nem érinti őket eléggé, ami esélyes.
2017. máj. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mindenkinek más működik. Én mikor drasztikusan próbáltam életmódot váltani, sose működött sokáig. Viszont úgy tűnik a fokozatos igen. Ezt csak azért mondom hogy ha nem bírnád tartani, ne add fel teljesen.

Szerintem nézz utána a helyes táplálkozásnak, az se jó ha keveset eszel, mert akkor izomból is sokat vesztesz. shop.builder.hu én a legtöbbet itt okultam arról hogy kéne enni, persze amit ők írnak se kőbe írt törvény, annyi mindenki annyifélét mond arról mi a helyes táplálkozás. Nekem segített.

A másik ami nekem segít az a kaloriabazis.hu mert hajlamos vagyok túl keveset enni mikor jól akarom csinálni. Itt viszonylag kevés macerával követni tudom hogy mennyi fehérjét, szénhidrátot és zsírt eszem.

Sok sikert!

2017. máj. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"illetve hogy elég gyors az anyagcserém (napi 2-3 széklet)"


Az emésztési sebesség, nem anyagcsere, az sejtszintű folyamat.

Napi 2-3 székeléssel én orvoshoz fordulnék, lehet, hogy eü. probléma van mögötte.


A marihuána étvágyfokozó hatással rendelkezik, ezt sokan tapasztalták azok közül, akik eü. okokból használták. Rákosoknak is azért írják fel, hogy többet egyenek.

2017. máj. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Írtam privát üzenetet.:)
2017. máj. 17. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!