Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egészséges életmódra szeretnék...

Egészséges életmódra szeretnék váltani, miket ehetek?

Figyelt kérdés

Nagyon egészségtelenül étkezem, van amikor egész nap alig eszek, meg van amikor szinte egész nap eszek.


A legnagyobb problémám az, hogy ha szeretnék áttérni egy egészségesebb életmódra akkor nem tudnom, hogy miket is ehetnék.

Kb 10kg tól szeretnék megszabadulni.

160cm/57kg/25éves/lány vagyok!


2017. máj. 16. 13:29
 1/7 A kérdező kommentje:
Az is nagyon érdekel, hogy mik azok az ételek amiket kerülnöm kell!
2017. máj. 16. 13:30
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Egészséges életmód... nagyvonalakban cukrot meg lisztet ne egyél lehetoleg semmilyen formában, húsokat, zöldséget részesítsd előnybe, minosegi szenhidrat forrasokkal..pl rizs bulgur köles stb.. túró, minőségi sajt, zab, és perdze a rendszeres mozgás .. ennyi a receptje az egeszseges eletmodnak
2017. máj. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
Előző vagyok, tehá4 ha egy édességet megcsinálsz pl zabliszttel édesítőkkel esetleg fehérjeporral, akkor édességet is ugyanugy lehet enni egy egeszseges eletmodban is, a lényeg a minőségi alapanyagokon van. Lényegében a boltban kapható azonnal fofyasztható élelmiszerek bem azonosulnak az életmóddal.. konzervek, nem teljes kiorlesu peksutemenyek, édességek, alkoholos italok, bolti szószok, öntetek... Sok szerencsét!
2017. máj. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Most egészségesebb életmódot szeretnél vagy fogyókúrázni?


Ne egyél fehér lisztet, adalékanyagot, feldolgozott élelmiszert, cukrot, étolajat, margarint, tejet, fehér rizst, tojásos tésztát, krumplit.


Napi 3 étkezés. Napi 2-3 liter víz.

Heti 3-4 alkalom edzés.


Az ételed harmada hús, harmada zöldség, harmada köret.

Nagy vonalakban.


10 kilót fogynod ostobaság.

2017. máj. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

(Azért az ugye megvan, hogy a bulgur kb. pontosan ugyanaz, mint a fehérlisztet alkotó búza?)


Amúgy a bulgur tök jó kaja, csak ezt sosem értem, hogy miért ilyen hisztérikus a szétválasztás a kettő közt...


Inkább az a fontos, miket ne egyél:

- túl sok cukor (péksüti, torta, keksz, csoki stb.)

- üdítők, cukrozott italok

- gyümölcslevek (ha ilyesmire vágysz, készíts otthon vegyes zöldség és gyümölcsturmixot)

- túl sok zsír (igen, tudom, most éppen a zsír a csodadiéták alapja, de a kalória az kalória, és a legkisebb térfogatra eső legnagyobb fajlagos kalóriatartalma mégiscsak ennek van)

- minden, ami fölösleges: a chips, az unalmadban moziban elrágott vajas popcorn (natúr, zsírmentes verziót viszont pl. nyugodtan csinálhatsz magadnak nasi gyanánt)


Amik nekem beváltak (vegetáriánus vagyok, szóval a húsokat nyugodtan hozzáteheted magadnak, de azzal nincs tapasztalatom - én ehelyett tofut vagy szejtánt használok)

- túró édesen vagy sósan, esetleg natúr joghurttal keverve, ha kevésbé sűrűn szeretnéd

- 100% tk. ropogós rozskenyér (20% körüli rosttartalom)

- tojás (főzve, kevés olívaolajon sütve, omlettnek stb.)

- csicseriborsó- vagy más zöldségkrém zöldségekkel mártogatva (pritamin, paprika, répa, zellerszár, stb.)

- cottage cheese

- zabkása bogyós gyümölcsökkel, fahéjjal (a fahéj jó trükk, cukor nélkül is ad egy édeskés karaktert neki)

2017. máj. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha fogyni is akarsz, kevés az egészséges étrend, bár sokat segít. Akkor kalóriadeficit kell.


Nem egyértelmű, mi az egészséges, de sok dologban a legtöbben egyetértenek. Nézz utána a tiszta étkezésnek, az egy jó kiindulópont. S ha valami nem esik jól, neked az sem egészséges. Emiatt én kerülöm a szénhidrátbombákat, a párom pedig a szénhidrátszegény étrendet, rosszul leszünk a számunkra nem megfelelőn, hiába adjuk meg a testünknek mindazt, amit elvileg kell.


A 10 kiló reális lehet, de akkor elég kevés izmod van.


Az nem ártana, ha hasonlóbban ennél az egyes napokon, rendszer szerint. Van olyan, hogy az ember kevesebbet vagy többet eszik, de szinte semmi vs egész nap, ez túl durva.


A konkrét étrendedhez tudni kéne, hogy mit szeretsz és milyen étrend mellett vagy energikus s kalóriadeficitben is minél inkább jóllakott, ez egyéni, bár persze az étkezések elosztása is számít.

2017. máj. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

@# 5

"(Azért az ugye megvan, hogy a bulgur kb. pontosan ugyanaz, mint a fehérlisztet alkotó búza?)


Amúgy a bulgur tök jó kaja, csak ezt sosem értem, hogy miért ilyen hisztérikus a szétválasztás a kettő közt."


A oszlop - főtt bulgur

B oszlop - kifli fehér lisztből (Önmagában listet ritkán eszik az ember)


A B

GI 48 85

Energia 106 308

CH 24 58

Fehérje 4 10

Zsir 0 3


Hát ezért...

2017. jún. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!