Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit egyek/igyak helyette?

Mit egyek/igyak helyette?

Figyelt kérdés
Keddtől életmod valtasba szeretnek kezdeni . de gozom sincs kenyer helyett peldaul mit / milyet ehetnek .. reggelente cappucinot iszom , a rendes kavet nem birom a migren miatt .. ehelyett valami ? cukor , liszt satobbi ? minden tanacsot szivesen fogadok ! korulbelul 5 kgot kene fogynom , de maximalis eletmod valtas a terv , amibe kis csaldomat is szeretnem belevonni , szeretnem ha egeszsegesebben elnenk !

2017. jún. 4. 22:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Cappuccino az kávé tejhabbal, ez önmagában még nem gátja a fogyásnak és nem is egészségtelenebb, mint a sima kávé.

Kenyér helyett Finn crisp, tk. rozsszelet, barna rozskenyér.

2017. jún. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Porból keszitem a cappucinot :) koszonom a valaszod :)
2017. jún. 4. 23:40
 3/7 anonim ***** válasza:
Amiket sütsz, folyamatosan csökkentsd a cukormennyiségüket, egy idő után hozzá fogsz szokni, és a sütiket pl nyolcadannyi cukorral készítve is édesnek fogod érezni. Kenyér helyett kenyér. Süss magad ak kenyeret pl tönköly lisztből, ha nincs időd mindig rá, akkor teljes kiőrlésű kenyeret vegyél, de csökkentsd az adagokat. De nem csak kenyérből hanem mindenből, de csak szépen lassan fokozatosan. Igyatok több vizet, üdítőket ritkábban. Ugyanígy a csokikkal. Nem kell végleg lemondani róluk, de azzal a rudattal egyed, hogy semmi hasznos tápanyag nincs számodra benne, és a bemne levő zsír lerakódik az erekben és mindig lassacskán elzárja az ereket ami később magas vérnyomáshoz és hasonlókhoz vezethet. Szóval lehet enni de csak ritkán. Keress recepteket amik zabpehelyből készülnek. Sok zöldséget egyetek, gyorsítja az anyagcserét, sok hasznos vitamin és ásvány van bennük. Reggelire érdemes gyümölcsöket is fogyasztani, ilyenkor bevitt sok cukrot úgyis el fogja használni a szervezet, és hasznos vitaminokat ad. Tudniillik a természetes úton bevitt vitaminokat a szervezet sokkal jobban hasznosítja. A gyümölcsök jók az antioxidáns tartalmuk miatt is. Este a szénhidrátbevitel legyen minimális. Ilyenkor a túró, cottage cheese és hasonlók, vagy zöldség hússal a legtökéletesebbek, vagy csak zöldségek. Szintén érdemes valamiféle mozgást beiktatni, ha egészségesebben szeretnél élni. Nem muszáj sokat (persze ha többet mozogsz/sportolsz az jobb), ha mér csak egy kicsit is többet mozogsz mimt eddig, méris elindultál egy jobb úton. A kenyeret amúgy még úgy is ki lehet váltani, hogy zabbal helyettesíted (ez csak bizonyos esetekben lehet) pl a rántottához nem eszel kenyeret, hanem zabot sütsz bele. Egyenlőre ennyit tudok mondani. Sok sikert az efészségeseBB élet felé!
2017. jún. 5. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bármilyen kávé helyett jobb a tea, mivel abból fokozatosan szabadul fel a koffein, így tovább tart felspannolva.

És a testnek is van ébrenlétért felelős hormona, így ahhoz is kell alkalmazkodni

[link]


Cukor viszont semmiképp sem jó, mert növeli az éhségérzetet.

2017. jún. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A cukor inkább az egészség miatt kerülendő, már amelyik, persze, semmi gond egy kis gyümölccsel (a napszak szerintem mindegy, deficitben úgyis elhasználja a test, muszáj neki).

Mi xilitet és eritritet használunk itthon, ami nem rontja a fogat s a vércukorszintnek is jobb.


Nem tudom, mennyire akarsz bekeményíteni. Én kenyér helyett nem eszem semmit, vagy zöldséget. Kávét sokat iszom, most épp mandulatejjel, máskor kókusztejjel, vajjal, tojással. De én már elég messze vagyok a normál táplálkozástól. Amúgy egyetértek azzal, aki szerint az a pici tejféle a kávéban nem sok vizet tud zavarni. OK, emeli a vércukorszintet meg egyéb apróságok, sokak szerint nem egészséges, én sem fogyasztom, de a mennyisége kicsi és azért nem olyan vészes. Valószínű, hogy nem ez fog gátolni a fogyásban.

Ugyanez egy kevés lisztre, de ha semmiképp nem akarsz lisztet használni, az megoldható. Sok tésztaféle kiesik, de rántást pl. remekül lehet darált szezámmaggal készíteni, a családomban mindenkinek jobban ízlik, mint az eredeti.

A glutént mindenképpen kizárnám (persze bevállalva, hogy a kelt tésztáknak annyi), a gluténmentes liszteket nem, mivel azok nélkül átkozottul nehéz jóra elkészíteni némelyik sütit. Persze nem mindenkinek kell süti. Én nem mondok le róluk, bár nincs mindegyikben gabona...

2017. jún. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

A cukrot felejtsd el! A kapucsinó porban is van cukor nem is kevés, szóval amig azt fogyasztod bajok vannak, igencsak hizlal. Helyette nézz neten receptet amibe nincs cukor ha kell stiviával vagy eritrittel potold a cukrot


Életmódváltásban gondolkodsz az egy nagyon jó út.

A cukor felesleges kalória nagyon sokat árt.


Az édesitóből se mindegy melyik, én a stevia-t és az eritritet ajánlom.

A kapucsinot felejtsd el mert abba is van cukor a porhoz alapból hozzáadják, javaslom készits magadnak én régebben csináltam bár én kv párti vagyok erre van recept.


Ha iszol kapucsinot még több folyadékra van szükséged mint egyébként ezt tudtad???? Iszol rendessen vbizet? mennyit?


Az életmódváltás a konyhába kezdődik! Felejtsd el a kenyeret a cukrot a péksütit, a kiflit pizzás csigát és a társait ezek elhagyása már legalább -4 kilót jelent MINIMUM!!!! de inkább többet


És a lényeg:

Nézd meg mit eszel! Kalóriákat nézd minden termékbe ez legyen minnél kevesebb

Szénhidrát minnél kevesebb kb 160 g alatt egy zsömléve legalább 30g széndidrát van ha csak magába eszed, ezzel az a baj a fehér lisztes dolgokkal h gyorsan megéhezel tőlük


Válts lassan felszivodó élelmiszerekre amik lassan is emelik a vércukorszintet


Válassz rostban gazdag liszteket pl. Iklyen lehet az utifűmaghéjliszt vagy akár a kokuszliszt, zsömlét pl 40 p alatt tudsz csinálni és le is lehet fagyasztani én sütöm magamnak.


A migréned vizsgáltasd ki! A szervezetedben valami nem jól működik. Első körben érdemes folyadékot potólni nagyon melegek vannak minimum 3 liter tiszta vizet igyál meg! Nem kolát, nem izesitett vizet szénsavmentes vizet igyál, vagy izesitsd a mentes vizet citromkarikákkal, a fejfájás, migrén sokszor azért van mert nem iszunk eleget. Kezd itt az életmódváltátást.


Bármi kérdés van szivessen válaszolok

2017. júl. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

"A glutént mindenképpen kizárnám (persze bevállalva, hogy a kelt tésztáknak annyi), a gluténmentes liszteket nem, mivel azok nélkül átkozottul nehéz jóra elkészíteni némelyik sütit. Persze nem mindenkinek kell süti. Én nem mondok le róluk, bár nincs mindegyikben gabona..."


Rengetek jó gluténmentes lisztek vannak, vannak cégek akik kifejezetten erre specializálódtak és még jobbak is szerintem


Nagyon sokan érzékenyek a gluténra ugy h nem is tudnak róla és ételérzékenyek, de ha valaki birja a glutént nyugodtan ehet glutént ha nincs panasza. Nekem sincs bajom a gluténnal, de mivel tudom a tüneteit csinyán bánok velük

2017. júl. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!