Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem látok változást?...

Miért nem látok változást? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Kb 7-8 hete fogyókúrázom diétázok járok futni 1 órát rendszeresen mellette heti 4-szer járok 1 órás edzésre. (Focizok és 16 éves lány vagyok) lefogytam 64-ről 58-ra és (állítólag)szépen izmosodik a lábam,laposodik a hasam és látszik hogy fogytam. Màsoktól nagyon sok dícséretet kapok,hogy milyen vékony lettem de én ezt egyáltalán nem látom. Ugyan olyan "kövérnek" látom magam. Ez miért lehet? Kalóriát is számolok napi 900-1000 kalóriát eszek meg (többet nem tudok). Köszönöm a válaszokat

2017. jún. 8. 14:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is: "Kalóriát is számolok napi 900-1000 kalóriát eszek meg (többet nem tudok)."


Ez nagy hiba. Hét hét alatt majdnem heti egy kiló fogyás kapásból sok a te korodban és súlyoddal. Ha mindezt koplalással csinálod, azzal egyet érsz el: tarthatatlan állapotot hozol létre a szervezetednek, és amint visszatérsz a normál, súlytartásnak szánt étrendedre, hízni fogsz. Belassítod az anyagcseréd ezzel a hülyeséggel. Minimum 1200, de inkább 1400 kcal-t kéne enned naponta. A "nem bírok" pedig nem létező indok, bocsi. Mit nem bírsz? Nem akarsz.


Látni azért látod magad ugyanolyannak, mert az agyunkkal látunk és nem a szemünkkel, vagyis a te fejedben még az a kép él magadról, amit megszoktál. Ezen én is átestem és a többség, aki ismerőseim közül jelentősebben fogyott. Ez önmagában még nem testképzavar, de olyasmi végeredményben, és bizony nekem is ijesztő érzés volt, hogy nem érzékeltem a változást. Javaslom a centi beszerzését és a derék, mell, csípő és combkörfogatok felírását hetente-kéthetente egyszer.

2017. jún. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kezdtem volna kommentelni, erre látom az 1. választ... Igaza van
2017. jún. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Szóval ha növelem a kalóriát minimum 1200-ra és ezt mostantól tartom is,akkor azzal tudom folytatni a fogyást?
2017. jún. 8. 18:08
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha megeszel a napi 1000 kcal-ra egy kis zacskó sósmogyorót, ami 80g (tuti lemegy annyi) az már + ~450 kcal és van benne minden makróból is. Ha elyen keveset eszel, valamilyen multivitamint szedj mellé.

Nem látsz változást....ez a maradandó önkép. Ez okozza ha fájdalmat érzel egy csonkolt végtagban vagy 40 évesen 27-nek álmodod magad. Fogadd meg egyes tanácsát és monitorozd magad, centi és egy pontos mérleg, esetleg vezess naplót és hetente lapozz vissza, meg fogsz lepődni miket értél el.

2017. jún. 9. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az értelmes válaszokat. Megfogadom a tanácsotokat. Még annyit szeretnék kérdezni,hogy a suli miatt ebdre csak párolt zöldséget és hawaii csirkemellet tudok enni. Tudom ez a fajta csirkemell nem kifejezetten diétás de suli miatt csak ilyenre vagy rántott húsra van lehetőségem. Ha ebédre ilyet eszem az a diétám rovására mehet?
2017. jún. 9. 05:56
 6/7 anonim ***** válasza:

A hawaii csirke egyáltalán nem gáz, miért gondolod annak? Ez végül is natúr csirke egy kis paradicsommal, ananásszal meg sajttal, nem? Még a rántott hús se fog tönkretenni semmit, ha alkalomszerűen eszed és sok zöldséggel.

Hajrá, menni fog!

2017. jún. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkitől a válaszokat! Nagyon sokat segítettetek!:)
2017. jún. 9. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!