Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valaki segítsen?

Valaki segítsen?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nem kertelek, hogy nem az én hibám, genetika, stb... Mindig is kövér voltam, e mellett versenyszerűen sportoltam(nem volt túl megterhelő sajnos, akkor nem itt tartanék) "csak" az étkezésre nem figyeltem (értsd: zabálok össze vissza mindent). Mindig is kajába fojtottam az érzéseimet, bánatomat. Most, hogy jön a nyár és a sportot is abbahagytam, nem lesz ami elveszi az életerőm ( mert egyetem+edzés alatt meghalni nem volt időm) így el akarok kezdeni normálisan étkezni+fokozatosan hozzászoktatni magam egy hatásosabb edzésformára ( futásra gondoltam, ez egyből sajnos nem fog menni mert nem bírnák az izületeim). Szóval a lényeg az, hogy szeretném, ha írnátok nekem pár sort/gondolatot. Akár motiváló gondolatokat, személyes tapasztalatokat vagy akár durvább szavakat (tisztában vagyok vele, hogy ezek is igazak), bármit ami egy kicsit is segíthet, motiválhat. Nyilván rajtam múlik minden de jól esne egy kis bíztatás:)

2017. jún. 8. 21:47
 1/7 anonim válasza:

Én azt ajánlom, hogy naponta 5x egyél de keveset és egészségeset. Édességet meg chips-et hanyagold.

Sportolj sokat, hidd el semmi sem lehetetlen.

Ha ideges vagy vagy van valami bajod akkor ne egyél szerintem. Én ha ideges vagyok, vagy izgulok valami miatt fekvőtámaszokat szoktam csinálni.

Engem az motivál, hogy ne hízzak el, hogy akkor nem néznék ki jól.

2017. jún. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
(az utolsó sort arra értettem, hogy én tudom, hogy most jobban nézek ki mintha el lennék hízva, nem arra, hogy te rosszul nézel ki)
2017. jún. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szénhidrátot testmozgás előtt egyél, estére ne (teljes kiőrlésű cuccok, zabpehely hasonlók) estére ne egyél szénhidrátot. Fehérjét egyél kb 1.5grammot testsúlykilogrammonként. Zsírbevitelt olajos magvakból, tojásból, állati zsírból fedezd inkább. Figyelj arra, hogy nap végén kalóriadeficitbe kerülj 200-400 kcalal. A sportot fokozatosan kezd, futás helyett ússz vagy sétálj. Esetleg elkezdhetsz erősíteni is akár mert izmot építeni, regenerálni, nagyobb vázizomzatot fenntartani kalóriaigényesebb.
2017. jún. 9. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A motiváció magyon fontos!

Néhány ötlet:

- tegyél ki a konyhába egy olyan képet, amin egy jo alakú, edzett lány, nő van, feszes hassal, stb.

- ha ehetnéked van, nassolni akarsz, ne legyen otthon semmi, amihez hozzanyulhatnál, csoki, süti, chips, stb. Ha mindenképp ragcsalni akarsz, vegyél pl egy jegsalatat vagy zacskós salátátt, azt nasizd önmagában vagy paradicsomot, sárgarépát, ilyesmit.

- ha elkezded a sportot, először nehéz lesz magad rávenni, de minden fejben dől el! Kelj fel a karosszékből és iratkozz be egy edzőterembe vagy fitness órára. Ha penzt áldoztál rá, jobban ráveszed magad, hogy elmenj. Amikor már felvetted a ritmust, mehetsz futni, otthon is tudsz gyakorlatokat végezni. De szerintem ha látod, hogy mások is csinálják, ugy motiválóbb.

- Ez legyen egy életforma. Táplálkozás + mozgás, rendszeresitsd! Így nem lesz yoyo effektus. Az nem oké, hogy csak 1 hónapig csinálom, aztan visszatérek a régi szokasaimhoz.


Mindezt saját tapasztalatokból irtam.

Ne felejtsd el! Legyél motivált! Minden a fejedben dől el!

2017. jún. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, azt elfelejtettem írni, hogy pl az Acqua fitness nagyon jó sport es ami fontos, izuletkimélő!
2017. jún. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nézz fogyókúrás műsorokat, youtube videókat :) (is), hogy elhatározd magadban az életmódváltást.

Nyáron meg járj el úszni szerintem, kezdésnek az is jó.

Arra figyelj, hogy az úszás után általában (nekem sokszor) farkasétvágy jön az emberre, hogy ilyenkor ne edd ki a hűtőt :D

Aztán a helyedben beiratkoznék konditerembe személyi edző mellé. Het 3x járok edzeni és látom, hogy egy-egy bőven túlsúlyos delikvensnek milyen sokat segített már egy jó személyi edző, van akire szinte rá sem ismerek már. A kajálásban is segítenek ugye...


Sok sikert! Becsülöm az elhatározásod.

2017. jún. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia! Én is hasonló helyzetben voltam mint te, mert én is zabáltam mindent össze vissza. Gimiben van ez a netfit mérés, és hát azzal kezdődik hogy súlyt, magasságot stb. mérnek és akkor határoztam el hogy fogynom kell, mert majdnem 76 kilót mutatott a mérleg. Eléggé sok egy 17 éves lányhoz :D Változtattam az étrendemen, több zöldséget, gyümölcsöt eszek, nincs nasi a kenyeret hanyagolom, helyette van a puffasztott rizs, és mértékkel eszek, nem koplalok. Mindenképp fogyassz sok vizet, a 2 liter minden nap legyen meg. Akkor elkezdtem itthon tornázni, meg youtubeon néztem kezdőknek gyakorlatokat, és az aerobicot is megkedveltem. Amikor jött a jó idő rendszeresen jártam bicajozni (eleinte csak hétvégente) mindig növeltem a távot, először 10 km, aztán 15 és így tovább. De mostanában már hétköznap is megyek, mert nagyon szeretem és ma már több mint 35 km-t tekerek :) Nem mondom azt hogy zökkenőmentesen mentek a dolgok mert a gyakorlatok végzése közben volt hogy azt éreztem hogy nem bírom tovább, de ilyenkor eszembe jutott a célom,és folytattam még ha nehéz is volt.:) bicajozáshoz is szerezz társat mert ketten szerintem jobb főleg az elején (legalábbis nekem így könnyebb volt) Most 69,8 kilónál tartok, de még mindig dolgozni kell a cél érdekében :D Nagyon sok sikert, és rengeteg kitartást kívánok ^.^
2017. jún. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!