Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van itt valaki akinek sikerult...

Van itt valaki akinek sikerult leadnia 20 kg-ot?

Figyelt kérdés
Milyen eletmodvaltas es mennyi ido alatt sikerult?szeretnem ha meselnetek,szeretnek neki kezdeni az eletmodvaltasnak de fogalmam sincs hogy :) persze nem csak etelmegvonassal akarok fogyni hanem sportolni is szeretnek,kerlek szepen meseljetek!

2017. jún. 29. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát a 17 leadott kilómmal nem érem el a 20-at, de azért írok. Alacsony vagyok, 160 centis nő, szóval arányaiban ez simán volt akkora fogyás nekem, mint mondjuk egy 180 centis embernek a 20 kiló. :)


Nagyon lassúra vettem, nem siettem sehova. Hatvanpár kilósan se néztem ki szörnyen, évek alatt jött fel kb. 10 kiló egy normál súly fölé, szóval nem volt mit sürgetni. Szóval az első kilenc hónapban ment le 10 kiló, ez volt az elsődleges cél. Utána még bő fél év alatt utánakúszott még 5, az utolsó két kiló már totál nem volt tervben, egyszerűen mire be tudtam lőni a súlytartó étrendet és mozgást, akkorra még lement. Mondjuk nem bántam, mert így igazán karcsú, szálkás lettem és tetszik.


Épp ezért nem számoltam kalóriát sem, egyszerűen kiszórtam minden cukros, fölösleges nasit, az éjjeli "jajmégmegéheztembedobokvalamit" kajálásokat és a köreteket visszaszorítottam zöldségre, illetve heti egy-két alkalommal főtt krumplira vagy rizsre. Van néhány spéci főtt kaja, amit csak ezekkel szeretek és egy kis adagot nem láttam olyan nagy problémának. Csalónapokat nem iktattam be rendszeresen, de ha ünnep volt, nem paráztam egy szelet sütin.


Emellé újrakezdtem a táncot, kezdetben heti egy alkalommal, plusz biciklivel közlekedtem. Két hónap után fokozatosan emeltem az edzésadagot, most heti 10-15 óra közt mozgok, de ebben van tánc, úszás, gimnasztika. (A bringát már nem számolom mozgásnak.)


Most kb. 1500 kcalt eszem naponta - ez a többségnek kevés lenne ennyi sporttal, nekem már bő egy éve beállt vele a súlyom és jól is érzem magam egész nap, tudok edzeni, dolgozni és nem éhezem. Igaz, azóta sokat olvastam a témában, és még jobban figyelek arra, mit eszem és mennyit. Különösen a fehérjére koncentrálok, a többi a kialakított étkezési szokásokkal nagyjából automatikusan rendben van. Van néha szénhidrátosabb nap, de akkor is a lassan felszívódó fajtákból: zöldségfélékből, hüvelyesekből, teljes kiőrlésű kenyérből, és vannak fehérjésebb napok, amikor mondjuk a reggeli zabkása helyett túrót eszem és a többi étkezés is pont úgy jön össze. De ilyen egy-egy napi elcsúszáson megint csak nem aggódom.


Hajrá!


Nekem a legjobb érzés, hogy nemcsak a kinézetem lett sokkal jobb, hanem a közérzetem, az életkedvem is. Egyszerűen van energiám mindenre, kevesebb alvással is jól érzem magam, és korábban el se tudtam képzelni, hogy mit ki lehet hozni magamból, kis odafigyeléssel. Szóval alapvetően mostmár az életmódot is élvezem, nem csak küzdelem egy adott célért vagy annak a fenntartásáért.

2017. jún. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Volt ennyi, bár aztán kicsit visszamásztam, az első kb. 15 volt az, ami tartósan és könnyen lement, mindössze napi 80g szénhidrát alatt kellett maradnom s odafigyelnem, hogy ne egyek sokat, még a mozgásmennyiség sem volt fontos, csak nem fogytam gyorsan, ami nem baj. Jó, kvázi paleóztam is, de az nem igazán befolyásolta a fogyásomat, nekem a szénhidrátmennyiség a döntő. Sokaknak persze OK a több szénhidrát, nekem nem, éhes és enervált leszek tőle. Ez egyéni, van, aki a kevés szénhidráttól lesz enervált.

Később a ketogén diéta is ment, s az még jobban esett, csak tartósan nonstop nem tetszene.

Az evési ablakom kisebbítése is bejött, de ez sem való akárkinek s nem akármilyen mértékben. Van, aki napi 8 órában nem tud eleget enni, én 1 órával is tudnék tömegelni s épp csak jóllaknék.


A szénhidrátra vagy zsírra alapozás egyéni tehát, ahogy az elosztás is. A megfelelő fehérjebevitel alap, némi zsír is kell, de amúgy nagy a mozgástér. A tiszta étkezést preferálom, nyilván fontos, mennyire jó ételeket eszünk, bár nem mondom rá az ételcsoportok felére, hogy szemét, mint egyesek...

Nem mindenkinek ugyanaz az egészséges, ez is befolyásol.


Ami a mozgást illeti, szerintem a súlyzós edzés + aerob + némi kardió a tuti :) De aki nem akar izmosodni, az csinálhatja máshogyan. Vagy aki imádja a kardiót.

2017. jún. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

187cm,ffi 23 voltam mikor lement.

Heti 3 1-2 órás erősítő edzés; 1-4 futás, 3-5-10km vagy HIIT.

2450 kcal, kitapasztaltan (és rengeteg utana járás után) belőtt makrókkal.

15 hónap körül ment le egy 20-as zsírból, és jött kb 5kg izom.

A vége 13-14%-os tzs lett. Azóta újra elhiztam, jövő nyárra megint jó formában leszek, nem nagy kunszt, csak nem kell alibizni, hanem komolyan kell venni. Mint bármi mast, amiben eredményeket szeretnénk látni...

2017. jún. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egy regenor kúrát kezdtem tavaly február 1-én, 84kg-osan. (Voltam már 86 is korábban, 85+-1 ingadozott.)

17 hét alatt lement 12 kiló.

Az utolsó 1 hónapban kezdtem sportolni (futás, súlyzózás).

Utána további odafigyeléssel, alacsony CH-s étrenddel lement még 5-6, most ezt tartom. (66-67 kg)

Szeptembertől akarok tömegelni, kicsit felizmosodni, mert többen mondják, hogy vézna vagyok.


El fogják itt mondani, hogy a regenor átverés, de nem baj.

Nagyon jó határozott irányt, keretet, szabályrendszert adott a dolognak.

Korábbi kísérleteim mind kudarcot vallottak, így sikerült.


Nem mondom, hogy regenorozz, de indulj el egy határozott irányba és azt tartsd.

(pl. tejtermek igen, vagy nem;

napi max. 1, vagy 2 kis szelet kenyér és akkor annál nem több;

havi 1, vagy 2 csalónap, vagy heti 1 csalóétkezés belefér, de akkor annál több nem;

CH-t alacsonyan tartod, de akkor cserébe nem félsz a zsíroktól;)


Stb.-stb.


Ezek közül egyik se kötelező, de bármelyik hasznos lehet.

A lényeg, hogy számodra tartható szabályokat állíts fel és ahhoz tartsd magad.

2017. jún. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Talan kezdesnek ne mas sikersztoriait olvasgasd, hanem kezdd el a sajatodat. Kuzdj az celjaiddert, ne a masokerol almodozz!
2017. jún. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem igenis tud segíteni más emberek története, jó látni, hogy lehetséges és elérhető az, amit kitalál az ember magának (motiváló hatású lehet).


Én -37 kg-nál járok. Tavaly augusztustól kezdtem váltani. Első lépésben elhagytam a rengeteg chips-et meg csokit meg édes pékárút meg üdítőket, cukros italokat. Ennek hatására lement 15 kg úgy 2-3 hónap alatt. Utána megállt 2-3 hónapra, mivel sehogy nem akart továbbmenni kerestem egy személyi edzőt meg dietetikust. Ezzel a segítséggel az elmúlt 5 hónapban lement még 22 kg. Érezhetően lassul, ahogy egyre kevesebb a felesleg. Teljesen elhagytam a finomított cukrot és a fehér dolgokat, csak teljes kiőrlésű dolgokat eszem. Sok hús, zöldség főzve, párolva. Zsiradékokkal nagyon óvatosan bánok. Semmi sült krumpli és társai. Eddig nem számolgattam kalóriákat sem. Heti kétszer, ritkán háromszor járok el edzeni. Ezt szeretném állandó jelleggel felvinni heti három alkalomra. Nagyjából ennyi. A nagyon durva, hogy így közel -40 kg-hoz is még mindig túlsúlyos vagyok... (most is 100+) Még vagy 20-25 kg hátra van. Idén szeretnék végezni vele. Nagyon nem így terveztem, de ezt egészségesen nem lehet máshogy. Idő kellett ennyire meghízni is, idő kell ennyit lefogyni is. Ezt el kell fogadni. Csak amikor neki áll az ember eszébe sem jut másfél évre tervezni. Nem is szabad, csak lépésekben szabad haladni, mindig csak egyet-egyet kell lépni, aztán hamar eltelik a másfél év is így.


Szeretném hozzátenni, hogy a legnagyobb és legkisebb (mostani) nadrágom méretinek különbsége 16 szám. Elképesztően sokat javult az egészségi állapotom, régen felsétáltam egy lejtőn és lihegtem, kerékpárral a sima út is megterhelő volt és még egy kisebb lejtőn sem bírtam feltekerni. Ehhez képest ma ugyanazon a lejtőn úgy jövök fel kerékpárral, hogy ki sem nyitom a számat és nem fáradok el. Régen egy 20 kg-os doboz felemelése és szállítása kihívás volt. Most ezt meg sem érzem. Tömegre talán nem tűnik olyan nagyon soknak az a 40 kg, de ha most belegondolok abba, hogy fel kéne vennem ennyi terhet magamra és egész nap mindent azzal csinálni... nem tudom hogy voltam képes évekig olyan súlyos állapotban élni. Hatalmas szerencsém volt, hogy egy a munkájához nagyon értő, okos, kedves és jó edzőt találtam, aki tényleg segíteni akart. Sokan próbálták már, de ő volt az egyetlen, aki a hozzáállásával és hozzáértésével megtudta szerettetni velem a mozgást. Enélkül kizárt, hogy az én esetemben ment volna a dolog.


A dolog iróniája egyébként, hogy pár hónapja elmentem megvizsgáltatni magamat sok év után először és a kialakulás végfázisában lévő cukorbetegséget találtak, vagy már kialakult, ez nem igazán volt egyértelmű. Nálam ez is rásegít, még egy okkal több, hogy meg se forduljon a fejemben feladni. És még azt is kiemelném, hogy a rendkívül stresszes életvitelem miatt csokit-csokival ettem. Volt olyan napom, hogy két táblát is letoltam meg sütik meg cukros italok meg kis-csokik és társai. Augusztusban lesz egy éve, hogy leálltam róluk. Hónapokkal ezelőtt kaptam ajándékba két csokit. Az egyiket elajándékoztam, a másik azóta is ott van a kamrában és minden nap elmegyek mellette és bár néha szívesen elfogyasztanám, mégsem teszem meg. Már egyáltalán nem nagy kihívás ellenállni, bár kezdetben nehéz volt. Megszokja az ember. Kezdetben rossz ízűnek találtam sok dolgot az új ételek és alapanyagok közül, de megettem és mára már ezeket is megszoktam és fel se tűnik, hogy van amikor alig bírtam megenni őket (pl teljes kiőrlésű kenyér). Csodálatos, hogy mennyire alkalmazkodóképes az ember, csak egy kis kitartás kell hozzá. Egy idő után persze már az is rásegít a dologra, hogyha eddig kibírtam, akkor már csak az eddig eltelt idő miatt sem fogok visszatérni a régi rossz szokásokhoz. Ezzel egyébként az elmúlt 7-8 évben már a 4. függőségemet nyomtam le! :) Volt köztük játékfüggőség, evésfüggőség, csokifüggőség meg egy pánikbetegség (bár ez nem függőség, én ide sorolom ezt is).


Az is hozzátartozik még az életmódváltásomhoz, hogy megszakítottam a kapcsolatomat szinte az összes régi ismerősömmel, sajnos nagyon lehúztak, akadályoztak a fejlődésben. Továbbá tanulás/munka terén is egy nagyon könnyed időszak érkezett el, ez volt, ami alapjáraton az egész folyamat elindulását lehetővé tette. Ez tényleges életmódváltás volt részemről, nem csak az életem egy-egy területeinek megváltoztatása.


Összességében csak három dolgot tudok tanácsolni: Tanulj meg mindent, amit csak lehet, mindig tarts ki, ameddig csak lehet és ne félj segítséget kérni, amikor valami nem megy. Aztán egyre könnyebbé fog válni minden. A nehéz, új dolgok hamar a megszokott, jó dolgokká fognak válni.

2017. júl. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2,5 hónap Newton módszer
2017. júl. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
# de össz-vissz 30-at adtam le. De azt már 2 év alatt
2017. júl. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!