Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kövérek, akik elfogadjátok...

Kövérek, akik elfogadjátok magatokat! Tényleg jó nektek így, vagy csak bemesélitek, mert egyszerűbb, mint változtatni?

Figyelt kérdés

Pár éve még rajtam is volt jó 15 kg túlsúly (zsírban), de én soha nem tudtam elfogadni/átverni magam, hogy nekem az úgy jó volt. Inkább fogtam magam, és egy ponton elkezdtem változni. Azóta lefogytam, és már sokkal izmosabb/erősebb is vagyok. Sokkal jobban érzem magam így.

De találkoztam már nagyon sok olyan túlsúlyos/kövér emberrel, akik ~90 vagy akár több kilósan is azt mondták, hogy ők így boldogok. Legalább ehetnek-ihatnak, lustálkodhatnak, nem úgy, mint a "botsáskák".

De érdekes módon ezeket az embereket is hallani olykor, hogy belefognak ilyen-ilyen hülye kiskegyedes "3 nap alatt 10 kilót fogyhatsz' diétába, hasonló okosságokat osztogatnak facebookon, vagy hallanak egy ilyen Tóth Vera-féle gyomor-bypass műtétről, és ők is szívesen kés alá feküdnének, ha lenne rá pénzük.

Egy ideig tart a lelkesedés, majd kajaimádat és a lustaság legyőzi az akaratot, folytatják a régi életmódot, és marad minden a régiben, újra felveszik az "Én így vagyok tökéletes, nekem így jó" attitűdöt.


Félreértés ne essék, senkit nem akarok megbántani. És ha valaki csak kicsit "húsos", van rajta 5-15 kg felesleg, és úgy mondja, hogy ő boldog a bőrében, azt elhiszem. Amúgy tényleg vannak olyan emberek, akiknek a nőre annyira szép és feszes, hogy ennyi túlsúllyal sincs se stria, se narancsbőr, és tényleg jól néznek ki. Ld. plus-size modellek. De szerintem ez nagyon ritka, és általánosságban elmondható, hogy a túlsúly nem néz ki jól, nem is egészséges, nem ad önbizalmat.

Ti hogy látjátok? (Légyszi, kort, nemet és súlyt is írjatok:)

Jómagam jelenleg 24 éves 165/55 kg-s nő vagyok, pár éve 165/72-ról indultam.



2017. júl. 21. 14:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a kérdező ugyanaz a szófosásból ítélve, aki három-négy hetente felteszi ezt a kérdést más köntösben, és más többször belefutottam. Vagy tényleg ez is egy jellemző pszichológiai állapot.
2017. júl. 22. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Napi három doboz ciginél tartottam, amikor abbahagytam a dohányzást. (vagyis, mint fél év múlva kiderült, csak majdnem.) A lényeg, hogy ez pont egybeesett egy fekvőgipsszel. Az eredmény majd' 30kiló plusz volt. Olyan nagyon nem hatott meg a dolog, mert amúgy is elkezdtem építkezni, gondoltam némi plusz jól jöhet. És valóban, hamar leolvadt rólam a fölösleg.
2017. júl. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én hízni szeretnék. Rengeteget. Gyerekként sovány voltam és nem voltam boldog emiatt, önbizalom nulla. Amióta viszont hízok boldogabb vagyok. 2 éve 174 cm-hez 74kg, most 102kg, cél 180kg+. Azóta lett önbizalmam, akkor kezdtem el ismerkedni is inkább. Azóta párom is van aki ugyan így gondolkodik. És támogat.

Nekem ne mondja senki, hogy boldogtalan aki kövér és csak azért eszik. Nem igaz. Eszembe nem jutott még egyszer sem hogy fogyjak. Főleg nem mások kedvéért. Jól, jobban érzem magam így kövéren és még kövérebben.

Egyáltalán miért kell másik emberrel foglalkozni, hogy milyen alkatú?

Zavar? Ne nézz oda. Ennyi. Ne érdekeljen. Egészségtelen? Na és. Sok más dolog is van ami egészségtelen.

Ismerek, sajnos csak ismertem olyat aki se cigi se alkohol se semmi káros szenvedély, csak sport meg edzés meg ilyen olyan egészséges ételek és makk egészséges volt. szívroham vitte el. Nem tudhatod.


Szóval azt szeretném kérdezni tőled kedves kérdező, vagy végülis bárkitől aki olvassa, hogy miért kellene változtani?

Csak az az elfogadott, aki vékony/sovány/sportos?


Remélem páran értik hogy mire akartam kitérni.

Szép estét!


S,

26f meleg

2017. júl. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ja, azt elfelejtettem megemlíteni, hogy a Zasszony nem vette ilyen félvállról a dolgot, mint én, tekintve, hogy az egész ruhatáramat le kellett cserélni. :-))
2017. júl. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!