Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen diétát...

Szerintetek milyen diétát kellene követnem? Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Mióta végeztem a sulival itthon vagyok és ez meg is látszik rajtam. Korábban sem éltem egészséges életmódot, sőt....Az iskola az egész napomat kitöltötte, általában 4 körül értem haza, utána még estig tanultam, tehát tulajdonképpen végig lefoglaltam magamat. Észre sem vettem, hogy repül az idő, igazából napközben egy falat nélkül is elvoltam, nem hiányzott, nem kívántam semmit. Naponta max. kétszer ettem, miután hazaértem. Mozogni, akkor sem mozogtam max. a tesiórákon (futás, tollas, talajgyakorlatok) illetve gyakran gyalog jöttem haza, de ez igazából szerintem nem számottevő. Az érettségi előtt, alatt pedig még inkább nem ettem semmit mert egyszerűen egy falat nem ment le a torkomon. Mikor már éreztem, hogy sínen vagyok illetve mindent befejeztem,akkor pedig ezt bepótoltam és azóta pedig felszedtem pár kilót. Egész nap itthon vagyok, semmi dolgom nincsen és eleinte nagyon élveztem ezt, kb. ki sem mentem a házból mert olvastam, sorozatokat és filmeket néztem, hiszen erre korábban nem volt időm, de közben elég sokat ettem, nasiztam. Most pedig szeretném ezt leadni mert egy-két ruhámon észrevettem, hogy már nem áll olyan szépen mint korábban, szorít (leginkább a derekamon).

Elhatároztam magam és elkezdtem biciklizni, napi kb. 10 km illetve elkezdtem jógázni (bár, azért szerintem ez hagy némi kivetnivalót maga után, de próbálkozom), valamint még tollasozni szoktam. Max. még egy elliptikus trénert tudok beiktatni illetve a futáson is gondolkoztam, de azért arra még győzködnöm kell magamat... Ami viszont az étkezést illeti ennél is tanácstalanabb vagyok...Amiről tudom, hogy a gyengém és tulajdonképpen ezek okozták a hízásomat is, az a tészta és a különböző édességek (csoki, fagyi), ezeket újabban kerülöm, de ezen kívül "átlagosan" étkezem. Kenyeret és péksütiket például szinte soha nem szoktam enni, üdítőket sem iszom csak vizet. Igazából nem tudom, hogy miket kellene ennem, mi az, ami finom és ízletes (nem vagyok válogatós, az összes zöldséget és gyümölcsöt szeretem, de pl. a gyakran emlegetett natúr joghurtot, túrót és az ilyen zab, korpa stb. cuccokat nem vagyok képes megenni), de egy diétába is beiktatható és ehhez szeretnék segítséget kérni, akár egy komplett étrendet vagy csak egy-két tippet :)

18/L 170/80


2017. júl. 25. 22:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Egy diétába bármilyen étel belefér, hiszen diéta millióféle van, egyetlen általános szabály nincs (fogyást célzó diétánál is egy: legyen kalóriadeficit).

Egyáltalán nem kell túrót, joghurtot, zabot enned. Vigyél be mindent, amire szüksége van a szervezetednek, lehetőleg jobbféle forrásokból, ennyi. Szinte mindent nem zárhatsz ki, deelég mindenevő az ember ahhoz, hogy elég sok ételcsoport elhagyható legyen, ha ahhoz van kedved s a maradék elégséges.

Kell valami jó fehérjeforrás, a zöldséggel nincs problémád... A rendes s általad kedvelt ételekből egyél változatosan, nyilván nem lehet elmondani, hogy hogyan tudsz minden vitamint és ásványi anyagot rendesen bevinni, de jó s változatos étrendnél akkora odafigyelés nem kell.

Az édességgel kapcsolatban jöjj rá, hogy el tudod-e hagyni, mert van, akinek az a helyes út, de van,aki csak feladná és sokkal jobban jár kevés és/vagy jóféle édességgel.

2017. júl. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!