Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csinálok rosszul a diétámban?

Mit csinálok rosszul a diétámban?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok. 177 cm és 68 kg. 1 év alatt híztam 8 kg-t egy bélbetegségnek köszönhetően (lelassult anyagcsere, székrekedés..stb) és most van 2 hónapja, hogy komolyabb diétába kezdtem. naponta 4-5 étkezés, kb 1200 kcal, se édesség se cukros dolgok..2 l ásványvíz naponta és hetente legalább 2szer 45-60 perces bicaj vagy torna. Ennek ellenére sincs komolyabb változás. Tisztában vagyok a lassú fogyással de reménykedtem egy legalább -4 kgban ha már szépen betartottam mindent.:(( szerintetek mire figyeljek még oda?:O
2010. máj. 23. 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem írtad le az étrendedet, ezért fogalmam sincs :) De a heti két alkalmat mozgásból speciel simán fel lehetne vinni heti 6-ra...


Edző

2010. máj. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

pl. reggeli: teljes kiőrlésű kenyér, gépsonka, natúr joghurt, paradicsom

(kb 3 óra múlva valami gyümölcs és korpás keksz)

ebéd: vmilyen soványhús, általában csirke + zöldségek

vacsora: hasonló mint az ebéd vagy joghurt és korpás zsemle


igazából azért félek a több mozgástól mert ha semmi zsír nem megy le rólam de izom az jön fel rendesen akkor nehoyg rosszabb legyen a helyzetem..de nem tudom ez mennyire van így mert már annyi mindent hallok..:@

2010. máj. 23. 16:38
 3/6 anonim ***** válasza:

miért lenne baj, ha izmosabb lennél? mellesleg heti 4-5 * 1 óra bringától nem leszel annyira izmos....de az 1200 kcal nap nagyon kevés

[link]

2010. máj. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
hát combban erősebb vagyok és sztem izmosabb is mint az átlag:D én pedig inkább véknyabbakat szeretnék, ami nem tudom hogy sok bicajjal elérhető-e?
2010. máj. 23. 17:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Na akkor mondom :)


Hiába 1200 kcal az étrended rossz. Túl sok a szénhidrát, és kevés a fehérje! Például a "valami gyümölcs és korpás keksz" egy teljesen rossz étkezés. Ha például a gyümölcs magas GI tartalmú, akkor megemeli az inzulinszintedet ami a zsírban való raktározásra ösztönzi a szervezetet. Ha a vacsorád olyan, mint az ebéd, akkor még jó, de ha megint csak szénhidrátot eszel, akkor rossz... eleve vacsorára már nem nagyon kéne szénhidrátot enni.

Az izmosodástól meg nem félni kell, hanem törekedni rá! Minél több valakin az izom, annál gyorsabban adja le a zsírt, tekintve, hogy a több izom több kalóriát használ fel!


És amit írtál az csak 4 étkezés... kéne 6, és minden alkalommal legyen valami normális fehérjeforrás! A joghurt nem az a maga 4-5 grammjával... Legyen roston csirkemell,vagy csirkemell sonka. Este sovány túró mehet, reggelire meg jobb lenne valami natúr zabpelyhes történet...


pl. reggeli: teljes kiőrlésű kenyér, gépsonka, natúr joghurt, paradicsom

(kb 3 óra múlva valami gyümölcs és korpás keksz)

ebéd: vmilyen soványhús, általában csirke + zöldségek

vacsora: hasonló mint az ebéd vagy joghurt és korpás zsemle


igazából azért félek a több mozgástól mert ha semmi zsír nem megy le rólam de izom az jön fel rendesen akkor nehoyg rosszabb legyen a helyzetem..de nem tudom ez mennyire van így mert már annyi mindent hallok..:@

2010. máj. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Rendben. megfogadom a tanácsaidat!:)

és köszönöm, hogy ilyen gyors és érthető választ adtál!

2010. máj. 23. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!