Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy lehetnék úgy vékonyabb,...

Hogy lehetnék úgy vékonyabb, hogy a súlyom ne csökkenjen? Milyen edzéssel?

Figyelt kérdés

Elsőre lehet, sőt biztos hülyeségnek fog tűnni a problémám, de azért kérlek olvassátok el.

Télen nagyon nem voltam megelégedve az alakommal, a súlyommal, stb. 60 kg voltam 15 éves, 158 cm-es lányként, és bár eloszlott rajtam mindenfelé, akkor se volt szép látvány. Elkezdtem odafigyelni az étkezésemre, sportolni jártam, de nem volt túl nagy változás, áprilisban 58 kg voltam. Ekkor kezdtem picit szigorúbb diétába, amit nem élveztem túlságosan, de tudtam, csak igy tudok lefogyni. Futni jártam, meg otthoni gyakorlatokat végeztem, és meg is lett az eredménye.

Sajnos, még mindig nem vagyok megelégedve az alakommal, én úgy érzem, még vékonyodhatna a combom, laposabb is lehetne a hasam... Viszont, ha a kilókat nézzük, barátaim szerint már túlzásba is estem. Anyukám nem is engedi hogy tovább fogyjak, szinte etet, és nézi, mennyit kajáltam egy nap, nehogy folytassam a fogyókúrát. Barátaim is azt mondogatják, hogy ez a súly már igy is kevés, ne menjek lejjebb. És én ezt értem is, de még mindig vastagok a combjaim, és továbbra se lapos a hasam.

Van e valakinek ötlete, hogyan lehetne vékonyabb lábam és lapos hasam, hogy kilókban ne menjek lejjebb? Gondolom edzéssel, de milyennel? Járjak futni? Vagy edzőterem? Utóbbira szerintem nem lenne pénzem.

Köszönök minden segitséget előre is



2017. aug. 16. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Edzéssel pont hogy nagyobb lesz a súlyod s persze vastagabbak a tagjaid, ha nem fogysz.

Lehetetlent akarsz s igen alaposan értelmetlent is.

Teljesen mellékes a kiló, a tested összetétele, kinézete legyen jó (nyilván ezek valamelyest összefüggnek, de ezen belül tökmindegy, hány kiló vagy. akit zavar, annak ne mond meg a számot :D).


Igazából azt sem tudom értelmezni, hogy vékonyabb tagokat akarsz. Háj van rajta? Akkor zsírból kell fogyni, nincs mese (ez csökkenti a súlyt), utána persze tömegelhetsz, ekkor vastagodni fog, de az izom és jól néz ki.

Ha nincs rajta háj, akkor pedig minek sorvasztanál izmot? Edzéssel úgyse fog menni...

2017. aug. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy hülyeséget akarok, meg lehetetlent is. De annyit agyaltam hogy lehetséges e amit szeretnék, most már tudom, hogy nem. :D

Én úgy érzem háj van rajtam, tehát azt le kellene adni, de anyukám már nem engedi a fogyókúrát, és mint mondtam, figyeli mikor mit eszek (ami elég bizarr, tudom).

Az is igaz, hogy ha elkezdek edzeni, az izomtól vastagabbak lesznek a lábaim, ezért kérdeztem, hogy van e olyan edzés ami inkább fogyaszt, mint izmosít?

2017. aug. 16. 11:50
 3/7 anonim válasza:
Hány kiló vagy???
2017. aug. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
158 cm magassággal akár 50 kg alatti testtömeg is lehet normális. Vékonyodni csak úgy tudsz, ha fogsz.
2017. aug. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
fogysz
2017. aug. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nincs olyan edzés, ami fogyaszt. Kalóriát éget, de az étkezésed dönti el, fogysz-e.

Az edzések inkább izmosítanak, már ha a feltételek megvannak hozzá.


A hosszabb távú futás (úgy értem, nem sprint) speciel az a sport, amivel nehéz izmosodni, viszont sok kalóriát lehet vele elégetni. Ha fogynod kell, de vigyáznak rá, hogy eleget egyél, akkor jól jöhet. De fogyni fogsz, csökken a súlyod és vékonyodsz, ezt észre fogják venni. Mivel az alapcélod a vékonyodás, azt észreveszik akkor is, ha nem látják a súlyod...

2017. aug. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 SPetra99 válasza:
Súlyzós edzés a legjobb, szép formás leszel tőle, meg ha fokozni szeretnéd az intenzitást akkor mellé valamilyen kardio jellegű edzés (futás, bicikli) meg persze a legfontosabb az étkezés. 70%kaja,30% edzés.
2017. nov. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!