Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A bodry builderek miért...

A bodry builderek miért esznek annyi rizst? (csirkét és rizst, de a csirkét sejtem miért)

Figyelt kérdés
(nem túl sok szénhidrát és kalória az? miért jobb,mint a krumpli vagy tészta)

2017. aug. 19. 12:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Rizs a legegyszerűbb jò ch forras. Zacskò rizst a hülye is elkèszìti. Ki van merve, könnyű vele szamolni.
2017. aug. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jobb a GI-e.
2017. aug. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy testépítő pont nem amiatt fog aggódni, hogy sok e a kalória a rizsben. Tudod te, hogy mennyit esznek? ELég sokat, 3000kcal fölött, van aki 4000-5500kcal-t eszik egy nap, ha izmosodni is akar, nem csak tartani a súlyát.

A szénhidrát meg kell az edzéshez. 100g főtt rizs/tészta 110-130kcal, 100g dőtt krumpli 80-95kcal. Miért is lenne jobb a krumpli, vagy a tészta? Majdnem pont ugyan olyan jó kis kaják.

2017. aug. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tovabba az ember etkezesi szokasainak is jobban fekszik.Csirket\pulykat\valamilyen hust esznek hozza,hiszen kell nekik a feherje.A ferfiak szoktak edesburgonyat sima burgonyat sutoben sutni(youtube balogh robin biotech videojat nezd meg),de noknek van eleg bajuk a genetikaval nem ritka h a rizst is kiveszik az etrendbol,hiszen alapjaraton egy nonek 10%kal magasabb a testzsirszazaleka.Inkabb a ferfiak tomik a sok rizst,es itt azt ertem etkezesi szokason,hogy gondolj bele neked jol esne e a csirke fott tesztaval,hisz a zsirra figyelniuk kell,a fott rizs tokeletes mert full zsirmentes,a csirkevel egyutt eheto kategoria,azert tesztat makkal turoval dioval izes dolgokkal eszunk,egy testepitonek nem eppen egy bolognaihoz hasonlo martasra van szukseguk..de amugy rizstesztat sokan esznek,mert izre stimmel allagra mas...tesztaszeru kajakat a noi fitneszesek is szeretnek,most megy a cukkiniteszta orulet,nulla szemhidrat de a spagettiteszta forma megadja nekik az erzetet :D
2017. aug. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok

Az előzőnek üzenném, hogy erőemelő nő vagyok, és napi 3000-4000 kalóriával hati 0.3kg-nál nem hízok többet. (az meg kb csak izom)

Szóval nem igaz, hogy a nők nem esznek (édes)burgonyát, rizst, tésztát, vagy egyéb magas ch, kcal tartalmú dolgokat. :)

Az egyik edzéstársam pl képes megenni 1.5kg édesburgonyát egy nap (étkezésenként szétosztva), de nekem kell a változatosság, így mindenből eszek, de nem 1.5kg-t


(persze tudom, hogy a legtöbb nő fogyni akar, meg szálkásodni, na meg mindenféle divat diétát kipróbálni...)


+Kérdező!

Sok sót nem fogyasztok, a krumpli magában meg nekem nagyon jön be. A tészta is elég üres magában. A rizs könnyen csúszik, egyszerű elkészíteni, jó az aminosav profilja, stb.

Egyébként mostanában a testépítők egyre inkább cserélgetik a rizst egyéb gabonákra, bulgurra, kölesre.

2017. aug. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azért jobb, mert több szénhidrát van benne.

Amúgy a legjobb erősemberek 10-12000kcal-t megesznek egy nap :)

2017. aug. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül rizst esznek, de energia kell, ami testépítő étrendben tipikusan sok összetett szénhidrátforrást jelent. A rizs olcsó, egyszerűen elkészíthető, sokoldalú.

Még 2000 kcal-os étrendnél is sok kalória kell a kötelező fehérje és zsír, némi zöldség bevitele mellett, bőven fér rizs.

2017. aug. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2017. okt. 1. 04:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!