Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nehezebb megállni valakinek...

Nehezebb megállni valakinek hogy ne egyen belőle hogyha vannak a környezetében hízlaló egészségtelen élelmiszerek mintha menni kéne érte?

Figyelt kérdés
én először megmosolyogtam azt mikor olvastam hogy úgy oldotta ezt meg valaki hogy kidobált és többé nem tartott a háznál csokit-chipset, bármi bűnös dolgot. több mint két hónapja étkezem egy eddigitől eltérő étrenden, +alap tanácsolt dolgokat elhagytam fehérlisztet, direktben cukrot stb. és nem is hiányzik a nassolnivaló hogy tudatában vagyok mivel jár. de most hogy szüleim voltak rokonlátogatásnál, hoztak haza sokmindent, kekszeket csokit, jégkrém van a háznál, azt veszem észre hogy sokkal-sokkal nagyobb a kísértés ha kézközelben van valami és sokszor áldozatul is esek. ez mit jelent, emberfüggő hogy ki mennyire tud önmegtartóztató lenni, gyenge embere vall ha esetleg meg sem tudja állni? (ha minimálisan is, de tudom hogy kicsikből összegyűlik) szóval tényleg egyfajta megoldás ha nem is tart az ember itthon ilyesmit hogy ne essen bűnbe? mert hiába álltam át napi ötszöri kicsi étkezésre, mégis változik hogy mikor érzem magam pocsékul és mikor vagyok egész tűrhetően napközben, egyedül a hatalmas farkaséhség múlt el ennyi előnye van talán
2017. aug. 20. 17:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Persze, ez emberfuggo. De nem hatalmas baj ha egy kicsit nassolsz, csak mozogdd le. :)
2017. aug. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, ez emberfüggő, persze egyazon ember is hol könnyedén megállja, hol elmegy és vesz, ha arról van szó. Ételfüggő is ez. Amit az életmódváltásommal elhagytam, azt extrém kivételesen ehetem csak (a saját választott szabályaimat jól választottam meg s tisztelem őket, semmi különösebb akaraterő nem kell hozzá, ez jön). De hogy kivételesen mégis egyem, ahhoz lennie kell, persze. Ha nincs, nem eszem semennyit.


Van, aki sütiből, jégkrémből nem is tud hagyni, ha van, mert megszokta, hogy az azonnal elfogy. Én is ilyen vagyok (az én mennyiségeimnél, amik alaposak, de azért egyszerre bemennek), de bizonyos ételeknél egyszerűen sokáig kell nagy mennyiséget itthon tartani s akkor talán megtanulom, hogy létező dolog a hagyás :) De inkább azt alkalmazom, hogy kevesebbet csinálok egyszerre, ha olyan az étel, hogy ez épeszű opció. Vagy eszem előtte mást, akkor is marad.


Mondjuk nekem oly mindegy, hogy mi van, ha éhezem, akkor így sem, úgy sem fogom tartani a keretet, hanem eszem, a fogyást ugyanúgy akadályozza a rendes étel is, ha túlesszük magunkat, csak abból nehezebb túlenni magunkat, a legtöbb esetben.


S ott van az az eset, hogy ha sosincs otthon csoki, lehet, hogy bevadul az ember. Én kakaórajongó vagyok, morc lennék, ha nem lenne ilyesmim. Kibírnám, de minek sanyargatnom magam, akár picit is? Egy icipici cukormentes házi csokiszósz (az én verzióm csokira) nem árt semmit.

2017. aug. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Engem megnyugtat a tudat hogy nincs otthon csipsz. Nem mindig nyúlnék hozzá. De mikor rossz paszban vagyok akkor jobb ha nincs otthon. Amúgy nem is kívánom. Direkt nem veszek. A férjem is jó fej mert ő sem vesz magának. Nem hiszem hogy kibírnám ha kétpofára tömné mellettem este a tv mellett. A fogyási szakaszban nem akarok bűnözni. Majd ha lefogytam akkor néha kis adagot biztos megengededek de nem sokat és ritkán.
2017. aug. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!