Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudtok mondani olyan ebédet...

Tudtok mondani olyan ebédet amibe alig van szénhidrát vagy kaloria?

Figyelt kérdés
A rizs csirkemellel kérlek kerüljétek mert màr a könyökômön jön ki, esetleg fözelékek, levesel?

2017. aug. 29. 13:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
25%

Neked pedig gratulálok az 5% ch-s étrendednek kedves 9-es.

Ne csodálkozz ha határozott időn belül minden bajod lesz.

2017. aug. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Ch szegényt tudok mondani lazán, de ha kalóriaszegény, akkor mivel laksz jól? Mi ad energiát?


Talánmondhatnál paramétereket, milyen makrók, hány étkezésed van s azok milyenek, ilyesmi. Mert ha 2 étkezésed van és a másik gyümölcs, akkor ugye bele kell pakolni szinte a teljes fehérje- és zsírigényedet. Jó, ez extrém példa volt, de akkor is az egész nap számít, így kiragadva nem lehet válaszolni. Azt se tudom, 40 vagy 120 kilós vagy, milyen aktív...


A rizs csirkemellel pont szénhidrátos.


A zöldséglevesek megfelelnek a kívánalmaidnak, ha nagyon lightosak, jobbára szénhidrátszegény zölségekre alapozva. Remek ételek, csak utána még enni is kell valamit, mert energia nélkül nem működsz.

Könnyedebb főzelékek, saláták (kis zsírral és fehérjeforrással, ami lehet kis sült hús, sajtkocka, tojáskocka, akár csak főtt tojásfehérjekocka. attól laktatóbb és jobb összetételű lesz).


Sült tojásfehérjehab (muffinsütőben készítem). Ma ez volt itthon, sajna a minimális reszelt sajt nélkül, ami igazán finommá teszi. Én kis zsírt, fűszereket és nagyon kevés lisztfélét is teszek bele, úgy az igazán jó, de lehet, hogy te ezeket is megvághatod és működni fog számodra. Azért a csak sült fehérjehab túl lightos, valami legyen benne, én a sajtot ajánlom a leginkább bele. Ez egy kupac nyers zöldséggel vagy főzelékkel iszonyúan kalóriaszegény, de fehérjedús, finom étel.


De a tojásfehérjékre alapozó rántotta se rossz.

2017. aug. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
69%

Pedig 5% ch nem hangzik rosszul (akár még fogyhatnék is vele, ha nagyon odafigyelnék és fegyelmezném magam kissé), én mondjuk nehezen tudnám betartani a szálkásító kalóriaigényemmel, nagyon szeretem a sok szénhidrátforrásomat, minimum 8% a ch, de akkor már nagyon jó vagyok). Nagyon sokan élnek így sok éve, nem okoz problémát annak, aki nem igényel sok szénhidrátot, sőt, akár rosszul lesz sok ch mellett.

A ch nem esszenciális tápanyag (ahhoz túl fontos, főleg az agynak, az evolúció elintézte, hogy ne legyen muszáj gyakran bevinni) és bár sok mikrotápanyagot szénhidrátos ételekből szoktunk nyerni, meg lehet oldani más forrásokból is. Csak éppen extrém nehéz egészen minimális ch-t enni (ez kb. napi 5 gramm) és nem akárkinek való, pl. tőlem is végtelenül távol van, előbb lennék nyersvegán. De nem garantál egészségi problémákat.

A sima ketogén diéta pedig sokkal lazább és a táplálkozáshoz nagyon értő orvosok is követik.


Aki ezt már húszszor olvasta tőlem, afelé részvétem. Sosem tudok ellenállni a hamis hiedelmeket olvasva.

2017. aug. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
69%

Én is szénhidrátszegény diétán vagyok.


Nekem mondjuk a rizs sem fér bele, krumpli meg pláne. Én karfiolpürét szoktam csinálni. Kis tejföllel meg vajjal jól lehet pürésíteni. A karfiolban nagyon kevés a kalória és alacsony a ch tartalma, a vaj meg tejföl zsírtartalma meg belefér, illetve kell is. Nincs nagyon karfiolíze, de hagymával még meg lehet kicsit bolondítani.

2017. aug. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
#11 - 4 éve vagyok 5% ch-n, lement a cukrom, a koleszterinem, jó a vérképem, nem híztam vissza egy dekát sem, nincs jojó effektus, túl vagyok egy hasplasztikán, mert alma alkat vagyok, így onnan jött le a legtöbb súly, soha nem voltam még jobban. egyébként hivatalos neve a ketogén diéta, cukorbetegek, rákos betegek is alkalmazzák. több évnyi kutatás áll mögöttem, rengeteg táplálkozástudományi tanácsadás, mögötted pedig szerintem semmi.
2017. aug. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
#13 köszönöm, örülök, hogy a témában jártasak is előfordulnak errefelé!
2017. aug. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Kedves 15-ös örülök,hogy tudod mögöttem mi áll.

Nos sem kutató sem feltaláló ne vagyok (mint ahogy itt sokan mondják magukról mikor már nem tudnak mivel vissza vágni) csak egy táplálkozás tudományi mérnök+táplálkozási tanácsadó így rengeteg beteg/egészséges emberrel foglalkozok egyaránt.

A ketogén diéta nagyon fontos bizonyos betegségeknél,kúra szerűen....de életvitelszerűen nincs az a normálisan leinformálható szakember aki ezt javasolja, egész egyszerűen azért sem mert semmiféle bizonyított kutatás nem áll a háttérben,hogy pontosan mi is történik a szervezetben X idő után a ch megvonás miatt (és itt nem 4 évről beszélek).

Az a mennyiségű szénhidrát amit a test elő tud állítani éppen elegendő ahhoz,hogy valahogy eléldegélj.

Az agynak szükséges minimumot meg sem közelíti.

Egy átlagos emberi agy fogyasztása 24W. Ez 2074 kJ energiafelhasználást jelent napi szinten, ami 495 kcal-nak felel meg, ami 121 g szénhidrát bevitelét igényelné.

Ezzel arra kényszeríted a májadat,hogy sokkal nehezebb anyagcsereutakon (fehérjéből) próbálja meg az agynak szükséges minimális ch-t előállítani, ahelyett,hogy te ezt bevinnéd és nem terhelnéd az amúgy is túl sok feladattal ellátott májadat.

Optimális esetben a pánikreakció (magas kortizolszint) elkerülésére az agynak elég szénhidrátot be kéne vinni biztonságos forrásból. A többi sejtünk szinte maradéktalanul elvan ketonokból, de van még kivétel: az immunrendszer, a belek és a máj, a ketontesteket nem lehet felhasználni a májban energiaként, mert a májból hiányzik a thiophorase enzim. Ezek ellátására is nem árt ha gondolok az ember...

A 121 g-os értéket tovább kell növelnia többi ch igényes szervünk miatt és azt is figyelembe kell venni, hogy minél aktívabb agymunkát végez valaki annál több energiát fogyaszt, annál több szénhidrátforrást kell elfogyasszon ahhoz, hogy ne károsítsa a máját azzal, hogy szénhidráttermelésre kényszerítjük nehezebben elérhető forrásokból, így ennél magasabb értékkel kell számolnia mindazoknak akik komolyabb szellemi munkát végeznek.

Ha az agynak valamiből kevés van azt akkor is elveszi, ha emiatt bizonyos szervek sérülnek, vagy funkciójukban zavar keletkezik.

Arról már nem is beszélek,hogy mekkora összefüggés van a ch szegény étrend és a neurológiai betegségek között.


Tucatjával jönnek hozzám,a divatketósok és már Regenor hívők is (pedig az Magyarországon nem régiben terjedt csak el) töménytelen mennyiségű panasszal.

De persze csináld/csináljátok csak nyugodtan és tiszta szívből kívánom,hogy semmi problémátok ne legyen ebből.

2017. aug. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%

nekem is pont van táplálkozástudományi mérnök a családban, igaz nem magyarországon szerezte a diplomáját. nem én szeretnék neked ajánlott irodalmat adni, ha már egyszer ez a munkád, de zöldségeket kérlek ne beszélj, hogy nincs olyan orvos, aki ezt ajánlaná.


itt egy rakás leinformálható kutató:


[link]


Hussein M Dashti, MD PhD FICS FACS,1 Thazhumpal C Mathew, MSc PhD FRCPath,4 Talib Hussein, MB ChB,5 Sami K Asfar, MB ChB MD FRCSEd FACS,1 Abdulla Behbahani, MB ChB FRCS FACSI PhD FICS FACS,1 Mousa A Khoursheed, MB ChB FRCS FICS,1 Hilal M Al-Sayer, MD PhD FICS FACS,1 Yousef Y Bo-Abbas, MD FRCPC,2 and Naji S Al-Zaid, BSc PhD3


de neked kellene tudnod legjobban kikeresni a research papereket a saját témádban, nem nekem.


de ottvan még Dr Stephen Phinney, MD, PhD (Steve Phinney is a physician-scientist who has spent 35 years studying diet, exercise, fatty acids, and inflammation. He has held academic positions at the Universities of Vermont, Minnesota, and California at Davis, as well as leadership positions at Monsanto, Galileo Laboratories, and Efficas. Dr. Phinney has published over 70 papers and several patents. He received his MD from Stanford University, his PhD in Nutritional Biochemistry from MIT, and post-doctoral training at the University of Vermont and Harvard.)


eric berg (board certified) [link]



de nincs időm elvégezni a házifeladatodat.

2017. aug. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

arról ne is beszéljünk, hogy bizonyíthatóan, kutatásokkal alátámasztva mennyivel csökkenti a rák kialakulásának a kockázatát, mennyivel teszi hatékonyabbá a kialakult rák kezelését, milyen hatással van a cukorbetegségre, magas vérnyomásra, memóriára, alvászavarokra.


Miután 4 egymástól független felmenőmből 4 rákbeteg volt, engem eléggé meggyőztek az alábbi kutatások, tekintve, hogy jómagam is kutató vagyok, csak a fizika területén:



Ho VW, Leung K, Hsu A, Luk B, Lai J, Shen SY, Minchinton AI, Waterhouse D, Bally MB, Lin W, Nelson BH, Sly LM, Krystal G. A low carbohydrate, high protein diet slows tumor growth and prevents cancer initiation. Cancer Res. 2011 Jul 1;71(13):4484-93.


Abdelwahab MG, Fenton KE, Preul MC, Rho JM, Lynch A, et al. (2012) The Ketogenic Diet Is an Effective Adjuvant to Radiation Therapy for the Treatment of Malignant Glioma. PLoS ONE 7(5): e36197. doi:10.1371/journal.pone.0036197


Seyfried BT, Kiebish M, Marsh J, Mukherjee P. Targeting energy metabolism in brain cancer through calorie restriction and the ketogenic diet. J Cancer Res Ther. 2009 Sep;5 Suppl 1:S7-15. doi: 10.4103/0973-1482.55134.


de lehet olvasgatnod kellene kicsit researchgaten. ahhoz képest, hogy a tudományban jeleskedsz, eléggé kötöd az ebet a karóhoz, ami eléggé szégyenteljes viselkedés, amikor már remek kutatási eredmények állnak rendelkezésre. az, hogy te nem tudsz róla, mert ezek szerint nem műveled magad a saját területeden, nem a tudomány hiábja.


a táplálkozástudomány pedig nem ekvivalens a doktorral, orvossal, kutatóval.


az, hogy hozzád "divatketósok" járnak panaszokkal, eléggé idevetett dolog, és önmagában semmit sem igazol. milyen panaszok? mit takar a divatketó? milyen zsírsavakat vittek be? milyen arányban voltak a makrók? valóban ketogén diétáztak, vagy csak megettek két kolbászt kenyér nélkül? ismerik az avokádót? az mct olajat? befektettek minőségi alapanyagokba? utánanéztek, mire kell fokozottan figyelni? pótolták az elveszített káliumot, magnéziumot, kálciumot? mennyire tudatosan rakták össze a diétájukat? stb.

2017. aug. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
ha unatkozol szólj, és keresek még neked párat. felteszem nem okoz gondot a nemzetközi szakirodalom feldolgozása.
2017. aug. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!