Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyni szeretnék! Elképzelésem...

Fogyni szeretnék! Elképzelésem már van, de még pár tanácsra szükségem van. Részletek lentebb. Valaki?

Figyelt kérdés

31 éves férfi vagyok, 181 cm magas, mellé sajnos 111 kg. Ebből szeretnék kb. születésnapomig (május 29.) leadni egy kb. 30-ast (Tényleg, mennyi az ideális súly a 191 cm-hez?), amihez némi tanácsot szeretnék kérni!

Munkahelyemen ülőmunkát végzek, és sok szabadidőm sincs (pl. hogy konditerembe eljárjak). Próbálkoztam a munkahelyen és otthon rendszeres guggolásokat végezni, de pár hónapja az egyik térdemet ez úgy megviselte, hogy másfél-két hétig alig bírtam hajlítani a jobb térdemet. Gondolkoztam korábban a futáson is, de ez valószínűleg hasonló hatással lenne az ízületeimre (és nem csak a térdemre), mint a guggolás. Most a szabadidőn spórolás érdekében (valamint mert a helyi buszközlekedés amúgy is kritikán aluli) rendszeres mozgásként azt találtam ki, hogy munkahelyről gyalog sétálok haza (kb. 4,2 km, amit átlagosan 40-45 perc alatt teszek meg). Ezt utóbbit már egy-két hete művelem. Mit gondoltok ez elegendő, vagy találjak még ki valamit, valahogy?

Étkezésileg már szintén néhány hete elkezdtem a reggel felé eltolni az étkezéseket (még pár éve azt vettem észre, hogy jobb reggel többet, délben valamit, délután pedig alig, vagy semmit enni). Kevesebbet enni próbálnék, de azt úgy kellene megoldani, hogy napközben ne nagyon legyek éhes/ne essen le nagyon a vércukrom. Ugyanis napközben sokat van szükségem a maximális szellemi képességeimre/nyugodságra, azonban ha éhes vagyok/leesik a vércukrom akkor nehezebben bírok gondolkodni, koncentrálni ill. agresszívebb is vagyok.

Szóval mind táplálkozási, mind mozgás téren szükségem lenne a tanácsotokra!

Előre is köszönöm!



2017. szept. 3. 22:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Akkor most 181 vagy 191 centi? Ha kigyúrt lennél, 90, illetve 100 kilóval is szálkás lehetnél, ekörül van a naturál max., jóval kevesebb izommal ez természetesen máshogy néz ki (akár -20 kg, igazán gyenge izomzattal kevesebb is lehet a jó súly), de testalkatfüggő is s valamennyit az ízlésed is számít, nem mindenki akar ugyanannyira szálkás lenni. Inkább a tükör alapján döntsd el, illetve hogy látsz-e magadon túl nagy zsírpárnákat.


A sétád nagyon rövid, de persze a semminél több. Fogyni pedig nem fogsz vele, én heti 70 km-t gyalogoltam hegyen minimális mozgásként, amikor lassan híztam, nyilván meghatározó a kalóriaegyenleg. Plusz a séta nem terheli egy csomó izmodat. Én súlyzózom (ha összejön), az megadja a megfelelő terhelést, mellé séta, némi futás, jó,ha van minden, erősítő edzés, aerob s némi kardió, ez utóbbival azért nagyobb feleslegnél nem árt vigyázni. De az igaz, hogy nekem különösen fontos, hogy ne veszítsek izmot, sőt, minél több legyen (nagyon sok úgyse lesz). Nem mindenkit érdekel ez.


Hogy napközben mivel laksz jól s mi ad elég energiát, azt magadnak kell kitapasztalnod, az a helyzet, ez nagyon egyéni. Mivel neked a korábbi étkezések jók, csináld úgy, természetesen.


A célod eléggé a realitás felsőbb határai felé esik, simán meglehet, nem arról van szó, de oda kell tenni magad és nagyobb deficit kell. Ez nehezíti a napközbeni jóllakást, de egy jó étrend, jó elosztás, megfelelő mozgás kombó azért lehet, hogy eleget tud segíteni. De ha nem, akkor lassabban fogysz, az is jó, csak nem fogod elérni a teljes célod a kitűzött időpontig. Magas férfiként azért neked könnyebb, sok ember fogyási tempójáról hallottam már, a férfiak eléggé impresszívek voltak s a nehezen fogyók inkább a nők közül kerültek ki. No persze, egyénileg nem tudhatom, mennyire lesz nehéz.


Milyen az étrended?

2017. szept. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Hat szerintem pedig kezdesnek jo a seta. Ha esetleg eljutsz kondiba probald ki az eliptikus trainert (sifutogep) mert szt szoltak ajanlani a tulsulyosoknak, hiszen kimeli az izuleteket. A guggolast ne eroltesd, tulsullyal nem ajanlott, szetcseszi az izuleteidet. Nem kell ehezned, ehetsz amennyit akarsz, csak mindig legyel deficitben. Keress egy oldalt, ami kiszalolja a BMRedet, es probalj az alatt maradni.
2017. szept. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Persze, hogy jó a séta, amikor én fogytam, még az se sk volt... De pl. a karizomzatot nem tartja meg, nem mintha a kérdezőnek valószínűleg olyan sok lenni, szóval neki ez tényleg nem annyira extrém fontos. Amúgyis van izommemória, könnyebben visszajön, mintha sose lett volna.


"ehetsz amennyit akarsz, csak mindig legyel deficitben"

Ez sokunknak elég alapos oxymoron. Ha én annyit eszem, amennyit akarok, az határozott többlet még a jó, laktató étrendemen is. S ezzel nem vagyok egyedül, mert akkor nem lennének kövér emberek. Az étrend persze sokat számít, de van, aki deficitben éhezik (nem koplal, csak napi órákon át éhes) és kész. Az a hipotézisem, hogy ez azért ritka.

2017. szept. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

#1-es, bocsi elírtam masodjára. 181 cm magas vagyok (a többi számadat mar stimmel).

Étrendem jelenleg:

Reggel 5-kor, illetve a munkában 1+2 db szendvics, majd miután hazaértem, négy-fél öt felé leves, majd valami főétel, ezután lefekvésig semmi. Már gondoltam arra is, hogy mivel melóhelyen van hűtő+mikró, így a főételt inkább ételhordóban beviszem, ott megmelegítem és megeszem, ezzel kiváltom legalább az egyik, de akár mindkét szendvicset, és miután hazaérek, már csak levest eszek.


Ó es még egy kérdést fel akartam tenni elsősorban a gyaloglással kapcsolatban! A vízhólyagot a talpamon, valamint a bőr-kidörzsölődést a lágyékomnál/combomon hogyan előzhetném meg / kerülhetnem el?

2017. szept. 4. 00:46
 5/14 anonim ***** válasza:

A vizholyagot normalis cipovel, ami nem tori fel a lábad, a masikat pedig en hintoporra tippelnek, de ez nem biztos, ugyanis ilyen problemam meg nem volt


Hat ugy gondltam hogy ehet smennyit skar, hogy peldaul ha nem sult krumplival eszi a csirket, hanem salataval, akkor rogotn tobbet ehet. Vagy peldaul kerdezo egy repat, vagy egy kis salatat szerintem smeddig kezdo vagyvacsora utsn is lehet sksr enni. Nem kell rogton az elejen szi te testepito dietat folytatni. Csak szep folozstosan valtoztass.

2017. szept. 4. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, azt mondod nem rögtön az elején kell testépítő diétát folytatnia...de sültkrupmli helyett egyen zöldséget, ezt nem nevezném éppen fokozatos változtatásnak és mellesleg nem is célravezető mert az ebédnek kell tartalmaznia (a nap többi étkezéséhez képest) nagyobb ch mennyiséget.

Ráadásul emberek 80%-nak az a legnagyobb baja,hogy nem ehet "normális"köretet úgyhogy én semmiképpen nem javaslom,hogy ne egyen a salátán kívül más köretet az ebédhez.

Én azt nevezném itt fokozatos változtatásnak,hogy mondjuk a sültkrumplit felváltja főtt krumpli és annak a mennyiségű köretnek amit anno megevett a fele zöldség legyen.


Az étkezésre úgy összességében nehéz válaszolni a te esetetben.

Gondolom kalóriát számolni nem akarsz és azt sem tudom,hogy mennyire vagy hajlandó megváltoztatni a kialakult ízlésedet.

Írhatnék neked hiper szuper étrendet amitől fogsz de ha utálod semmi értelme,mert idő kérdése és abbahagyod.

Úgyhogy vagy adsz több információt az étkezéseddel kapcsolatban ( miket vagy hajlandó kilőni az étrendedből,mi az amit semmiképpenen nem? Van e valami ételérzékenységed? Valamint az sem elhanyagolható,hogy hányszor eszel egy nap és összességében kb mennyi kalóriát?)

vagy azt csinálod,hogy kevesebbet eszel mint eddig.

Ekkora súlyfeleslegnél eleinte,hangsúlyozom ELEINTE elég lesz.


Az ideális testsúly nagyon változó, 75-100 ig mind lehet normális,attól függően mi az izom-zsír arány.

2017. szept. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ki tud 111 kilósan csirkével és salátával jóllakni (s biztosítani a működéshez szükséges sok energiát), nekem nem menne jóval kisebb súlynál sem. Az összetett ch-val semmi gond, valamiből kell kalória... Az a baj azzal a gondolattal, hogy kvázi ne egyen zsírt és ch-t az ember, hogy akkor koplalna még egy 40 kilós leányka is, nemhogy a kérdező. Amúgyis, ahogy már írták, ez drasztikus változás lenne, amit nem is bír akárki, de erre nincs is szükség.


Kérdező, OK, hogy írtad, hogy mit eszel, de ezek nem mondanak kb. semmit. Az világos, hogy szénhidrátraalapozol, mint a többség. De semmi mást nem tudtam meg. Főétel, leves, szendvics, fogalmam sem lehet, mennyi a fehérje, zsír, kalóriamennyiség. Írtam már, hogy tipikusan a fehérje laktat a legjobban, a szénhidrát, főleg a gyors ch a legkevésbé, sokaknak a rost is jó, térfogatra pedig a zöldség remek? Ha nem, akkor most írom. Ezek az általános tippjeim, próbáld belőni a jó étrendet. Emelheted kicsit a zsírt a szénhidrát rovására vagy választhatsz lassabb, rostosabb szénhidrátokat... Ha keveset ennél, mondanám, hogpy akár vonj össze étkezéseket, van, akinek bejön, de a te kalóriamennyiségednél rendesen tudsz enni többször is. Valaminek működnie kell.


A gyaloglás problémákra sajna nem tudom a választ, nekem sosem voltak vele gondjaim. A cipőm persze minőségi túrabakancs, ez lehet, hogy segít.

2017. szept. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Tegnap pl.: a szendvics az vajas zsemlébe tett 3 szelet szalámi (ebből volt összesen 3), leves az húsleves, a főétel pedig egy kis tarhonya volt 2 fasírttal...
2017. szept. 5. 06:36
 9/14 anonim válasza:
Szerelkezz fel magnézium pezsgőtablettákkal, és mellé fuss. A pezsgőtablettákból futás előtt és után is vegyél be egyet
2017. szept. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kevésnek tűnik a fehérje, még ha nem is tudom a konkrét mennyiséget (fasírtból van kicsi is, nagy is, fehérjedúsabb és kenyeresebb is, a húslevessel is meg lehet enni sok húst és semennyit is).

Zöldséget is kéne enni.

2017. szept. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!