Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a normális étkezés?

Mi a normális étkezés?

Figyelt kérdés

Tömören megpróbálom leírni mert amúgy nagy hosszú lenne

Szóval már kb. 1 és fél éve nem ettem normálisan mert vagy éheztetem magam vagy egész nap konkrétan zabálok akkor is ha már nagyon rosszul vagyok (egyszer megszámolt ) kb. 5400 tömök ilyenkor magamba és meghánytatni nem igazán szoktam magam én inkább az az " éhezős" fajta vagyok( tudom hogy ez most hogy hangzott) de minden egyes map megfogadom hogy "holnap nem fogok bezabálni vagy éhezni" de sosem sikerül és ez nagyon elszomorít mikor azt látom hogy az osztálytársaim milyen bűntudat nélkül esznek. Szerintetek ebből hogy van kiút ?(ez volt a legrövidebb változat, bocsi)

13/L


2017. szept. 6. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez lélektani dolog, nem hinném, hogy meg lehet mondani, hogy így csináld és az menni fog, könnyen.

Valahogy erőt kell venned magadon s egy normális terv szerint enni, ami a mennyiséget illeti. De tudom, hogy az, ami másnak könnyűnek látszik, az adott embernek lehet közel lehetetlen.


Mit teszel azért, hogy normálisan egyél? Elhatározod, eddig OK, de utána min bukik el a dolog? S a zabálás mennyire elhúzódó? Az nem segít, ha mondjuk a nap első felében nem eszel (ha jól működsz úgy), csak később, amikor már nem akárkibe fér rengeteg étel...? Vagy olyat eszel, amivel egy ember kvázi sosem tud elszállni, könnyed zöldséges étel vagy olyan, ami úgy jóllakat, hogy nem kívánsz mást?

Ezek kósza tippek, hisz nem ismerlek s ilyen problémáknál sokszor az ember magának is nehezen ad tanácsot (pontosabban lehet, hogy a tanács szuper, csak valami mindig közbejön).

2017. szept. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Táplálkozási zavarod van, ezt a fajtát emlékeim szerint a bulimiához sorolják, hánytatás helyett koplalás van. Pszichológus segítene, mivel az ilyen problémák mögött valami lelki baj van, pl. szeretethiány.
2017. szept. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pont így voltam én is pedig 30 éves vagyok, nekem több eszem is lehetett volna. Régen 18 évesen koplalva lefogytam. Egy idő után beleuntam hogy én nem ehetek egy csokit? Nem ihatok 1 pohár üdítőt? Aztán jöttek a zabálások, a bűntudat, holnaptól másképp lesz. Minden szörnyű diétát kipróbáltam volt köztük jó is de inkább híztam mint fogytam. Ugye a zabálás miatt. Most jött el az a pont az életemben hogy ennek vége. Egy közeli családtaggal beszéltem meg a dolgot aki normális alkatú , soha nem volt kövér. Azt tanácsolta egyek mindent csak mértékkel. Ne hagyjak ki étkezést. Az adagjaimat csökkentettem ( zabáláshoz képest) de rendszeressé tettem. Fél9 reggeli mert így kibírom délig. 1 szendvics. Dél ebéd. Kevés leves 1-1,5 dl. Valamilyen második egy kis tányérnyi kb. Ha kell kenyér akkor vékony fél szelet hozzá. Ha tészta akkor nincs kenyér. 16 órakor vagy 1 szendvics vagy egy kistányér főtt kaja. Aztán este 8-9 körül megint étkezés. Valami kevés de rendes étel. És annyira nehéz volt a kezdet. Na nem fizikálisan mert a testem örült a kiegyenlített normális táplálkozásnak. Hanem agyban volt nehéz hogy elhiggyem hogy ha eszem akkor fogyok, az hogy nem hagyhatok ki étkezést, az hogy este 8 kor is ehetek nem hízok. Az hogy a gyümölcs nem reggeli. Szóval ezekkel a hülyeségekkel kellett megküzdenem agyilag. Azóta nem kell zabálnom. 2,5 hónap alatt 12 kiló minusz. Bevezettem a heti 3x fél óra tornát. Itt sem akartam túlzásba esni hogy utána feladjam. Szóval kb ez a normális étkezés amit most csinálok. Egyébként semmi lelki okom nem volt rá. Jó otthon, melóhelyen, férjjel mindenkivel a helyzet. Egyszerűen elvesztem a sok hülye divatdiéta világában, nem tudtam mi a normális.
2017. szept. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki írt kommentet ( gartulálok utolsó a sikeredhez! ) megpróbálok minden jótanácsot megfogadni addig is legyen szép napotok ❤
2017. szept. 7. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!