Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan álljak vissza a normáli...

Hogyan álljak vissza a normális étrendre? 14/L

Figyelt kérdés

Karácsony óta egyre inkább az étkezési zavar tüneteit mutatom, most 170 cm vagyok 46 kg. Voltam vérvételen, suli orvosnál, magánklinikán és mindenhonnan azt kaptam, hogy az étrendemmel, gyomrommal van baj.Fogytam januárban és most elégedett vagyok, de azóta minden arról szól hogy nehogy visszahízzak. Görcsösen eszem és nem tudom élvezni. Az anyagcserém is lelassult.

Szeretném tartani a mostani alakom. Heti ötször-hatszor sportolok, valamikor futok, valamikor kardió+erősítés. Azt is mondják, hogy hülyeség ennyiszer sportolnom, mert az izmaim nem kapnak elegendő tápanyagot és kalóriaszegény vagyok.

Nem tudom mit csinálhatnék, nagyon félek a visszahízástól. Tudnátok esetleg tanácsot adni vagy írni egy mintaétrendet?



2017. márc. 2. 17:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Neked nem mintaétrend kell, hanem egy pszichológus. Hiába adunk neked étrendet, mert ha erősen félsz a visszahízástól, a végén hányni fogsz. Bajban vagy, remélem, számíthatsz a szüleid segítségére!
2017. márc. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kalóriaszegény étrend mellett ennyi sporttal lassan, de biztosan megölöd magad. Fele ennyi sport is bőven elég egy normális étrend mellett.


Került a cukros, lisztes és zsíros/olajos dolgokat. Egyél zöldségeket, tojást és fehér húsokat, azokat is inkább párolva készítsd el. Ezekből elég "sokat" meg lehet enni, mert alacsony a kalóriatartalmuk és tele vannak vitaminokkal/fehérjékkel. És fontos, hogy naponta 4-5 alkalommal egyél, hogy ne lassuljon le az anyagcseréd. Így tuti nem fogsz visszahízni.


Ha nagyon félsz a visszahízástól, akkor az előttem szólóhoz csatlakozva ajánlom a pszichológust. Ő segít leküzdeni a félelmed.


Vigyázz magadra, mert nagyon nem jó, amit most csinálsz.

2017. márc. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Napi 900-1000 kalóriát eszem kb most. Heti hányszor szabad megengednem magamnak pl kenyeret (teljeskiőrlésűre gondolok) vagy tejterméket? Nagyon nehéz megtalálnom a megfelelő arányokat :/
2017. márc. 2. 19:36
 4/5 anonim válasza:
0%

Nekem is kb ez van de én nem érzem szükségességét a pszihológusnak hacsak nem más miatt...

172cm 48kg

17/L

2017. márc. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ne legyél már ennyire szerencsétlen,egyél normálisan,sport mellett nem fogsz elhízni...
2017. márc. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!