Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak le úgy, hogy...

Hogyan fogyjak le úgy, hogy hosszútávú legyen?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, 177 cm és jelenleg 73,5kg körül mozgok. Kettő hete nagyjából próbálom szűkíteni a gyomrom és nagyjából egy hete kezdtem úgy igazán diétázni. A kezdésnél 76,5kg is voltam. Tudom, hogy amit most "fogytam" nagy részé víz és az igazi fogyás majd csak később indul be. Eddig reggelire joghurtot ettem zabpehellyel, tízórai reszelt alma és répa volt egyben. Az ebédemet sajnos nem tudom szabályozni, azt kell megennem ami az iskolai menzán van. A héten az uzsonnát kihagytam, vacsorát 6elott próbáltam mindig megenni, csirkemellet salátával. Az elfogyasztott vízmennyiségem 2,5-3liter víz volt.

A sportolással fuh hát furán állok. Több évig versenyszerűen sportoltam de azt tavaly abbahagytam, azóta komolyaban nem sportolok. Suliba nagyon sokat kell tanulnom, minden nap nem tudok tobb orat sajnos edzésre szánni. Futásra gondoltam hogy esetleg az jó lenne.



Tudnátok nekem tanácsokat adni, hogy a lehető leghatékonyabb legyen a fogyókúrám/diétám. Azt nem mondom, hogy a leggyorsabb mert tudom, hogy tartós eredmény eléréséhez lassu diétára van szükség és nem arra, hogy két hétig nem eszek semmit aztán meg elkezdek zabálni.


Bármilyen tanácsot, tapasztalatot, biztatást nagyon várok és előre köszönöm a válaszokat.

Annak is örülnék ha valaki megosztaná velem a sikerstory-ját is. :D


2017. szept. 15. 20:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem kell napi több óra edzés... A futás jó, mert az intenzív, abból egy kevés is többet ér, mint mondjuk a sétából több óra ;)


Az mindegy, hogy mikor vacsorázol, 6 előtt vagy 6 után, csak kalóriadeficit legyen. Akkor érdemes előtte, ha neked az az elosztás szolgálja a deficit kényelmes elérését, van, akinek jóval 6 után kell ennie ehhez.


A gyomorszűkítést sosem értettem, de ha te így működsz, OK, sokfélék vagyunk.


Jó, amiket írsz az étkezésednél, az ebédedről ugye mit sem tudhatok, de valószínűleg fogysz így, s már fogytál is. Nem kell heteket várni, hogy "beinduljon a fogyás", deficitben automatikusan beindul, energia kell s a test csak úgy tud szerezni, ha nincs elég bevitel, hogy önmagát bontja, jó étrend esetén a zsírt.


Fog ez így menni, minden bizonnyal, ügyelsz az étrendre, amennyire tudsz, futást tervezel... Teljesen OK.


Különösebb sikersztorim nincs, lecsökkentettem a szénhidrátot, drasztikusan életmódot váltottam, most már mozgok is különféleképpen, jobban érzem magam, jókat eszem és fogyok. Nagyon szuper, ha megtalálod/kifejleszted a saját, testre szabott diétádat.

2017. szept. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én 52kg fogytam eddig.(15 hónap)

Nekem ez az oldal segített: [link]

Ez mellet igazából azt eszek ami jólesik.

Sajna nem tudom hogy a menzás kaját , hogy tudod beírni.:/

kérdezd meg tudnak e adni valamit amin fel van tüntetve a kajátok kcal tartalma.

Sok sikert!

2017. szept. 16. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
#2 hány kg vagy most? :o
2017. szept. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
#3 még túl sok :D
2017. szept. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#1 Lehet nagyon hülye kérdés de megkérdezhetem mi az a kalóriadeficit?
2017. szept. 16. 08:43
 6/10 anonim ***** válasza:
Amikor kevesebb kalóriát viszel be mint amire szükséged van. Ezért a szervezeted elkezdi használni a tartalékait, tehát fogysz.
2017. szept. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

az első sornál abbahagytam az olvasást..a gyomorszűküléshez hónapok(fél év) kemény kitartása szükséges...azt csak úgy lehet elérni, hogy nagyon keveset eszel, viszonylag magas tápértékkel, hogy a szervezeted ne szenvedjen hiányt. Koplalni nem szabad!


Ha már elérted, hogy csak keveset tudsz egyszerre enni, akkor sínen vagy.

2017. szept. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Kapcsold össze a diétádat izomgyakorlatokkal. Youtube-n találsz különféle videókat otthoni, 5 perc alatt elvégezhető gyakorlatokról, vagy ehhez kapcsolódó appot is tölthetsz le. Hatékonyabb lesz a fogyás és közben izmot is építesz, így hosszabb ideig megmarad az alakod és nem hízol sokat. Nekem ez vált be. Szerintem próbáld ki te is
2017. szept. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy en akkor mast ertettem a gyomorszukites alatt. En csak azt szerettem volna vele mondani hogy mar akkor is visszavettem a kaja adagokbol. Elotte elegge sokat ettem, nassoltam is. Surun voltam ehes. Ezzel pedig azt sikerult elernem, hogy nem vagyok allandoan ehes.
2017. szept. 16. 12:12
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.
2017. szept. 16. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!