Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van az, hogyha elkezdek...

Miért van az, hogyha elkezdek enni, akkor csak eszek és eszek, és nem bírom abbahagyni, csak ha már kipukkadok? Ez valami betegség?

Figyelt kérdés

2017. szept. 18. 20:34
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

a nagy zabálásnak több oka van

- az evés pont olyan örömérzet, mint a piálás, cigizés, drogozás, szex, mozgás. örömérzetet okoz.

de ettől még nem függőség, csak olyan könnyen jelentik ezt ki :)


ne aggódj.


először is a kitágult gyomornak nagyobb a befogadó képessége, ha mondjuk 3-4 napig "koplalsz" alig eszel valamit, a 4-5. napon már tökre nem esik jól a túlevés.


a nagy zabálás megakadályozására jó egy kis böjt.


aztán az ÉTVÁGYAT (mert az éhség tök más dolog, az éhség a tápanyaghiány, az energia kiürülésétől annak pótlásáig tart) okozza számos más dolog is -főként a CUKOR, az ÍZFOKOZÓ, a gyors "pörgésű" szénhidrát.


szerintem a túlzabálás kizárólag rossz szokás, és ha bármely csilli-villi diétába belefogsz, vagy csak az aranyszabályokat követed, elmúlik :)


néha jó bezabálni. én 3 hónap fogyó után megeszem két banánt, és pont azt érzem, hogy bezabáltam.... :)

ennyi...

:)

2017. szept. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!