Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha ket lenapot / bojtnapot...

Ha ket lenapot / bojtnapot tart az ember, leeshet a cukra? Mozgos jellegu az eletvitelem, tonna koffeint megittam, tanultam is?

Figyelt kérdés

Tegnap ilyen napom volt:

Lebojtot tartottam. Kipihent voltam, nem 8 ora alvas de kipihent.

Beadandokat csinaltam, suliba volt tobb oram prezentaltam is ( de foleg ugye ultem, az nem tul sok energia)


Delutan vasaroltam a varosban, csomo mindent kellett vennem (fitoteka gyogyszertar, rossmann stb)

4 energiaitalt megittam, cukormentes) es este is mozogtam meg ( seta a varosban kikapcsolodaskent a sulitol.... ) es este ereztem hogy tokre fosul voltam


Leeshet az ember cukra? Sok setatol?

Marmint ereztem hogy ugy luktet a fejem meg hogy fos... meg a fulem kicsit " sipolt"


De inkabb a fejem luktetett


Ha mozgos jellegu az eletvitelem (munka + alapvetoen szeretek setalni pl unokHugommal vagy pl a kutyammal) akkor elmeletben lehetseges lenne ket bojtnapot tartani csak cukormentes uditovel es energiaitallal / ures kaveval? Ha az ember eleget alszik?


Mennyi pihenes kell egy lenap utan? 7 ora eleg? Vagy 8 ora kene?


Lehetseges 2 bojtnapot tartani hogy suliba vagyok + mozgok is este (seta a varosban vagy a kutyammal) vagy leeshet az ember cukra?

Ha igen mit kell tenni?


23 eves vagyok

Egyetemen tanulok


A bojtnap nemcsak fogyi celjabol van hanem tisztulas szempotjabol is :) elvileg azt mondjak heti 1 napot egeszseges tartani

Az erdekelne hogy kettot is lehetne -e tartani egymas utan?



2017. szept. 21. 21:31
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Pedig nem kimondottan egészséges a böjtnap, de valakinek beválik. A gond az, hogy te igen csak félreértelmezed a dolgokat. Ennek az lenne a lényege, hogy 1 napig gyümölcs/zöldségleveket vagy vizet igyál. Energia italnál kevés egészségtelenebb dolgot tudok elképzelni, ez így elég messze áll az egészségestől.
2017. szept. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Marhaság az egész léböjt, inkább táplálkozz kiegyensúlyozottan.

Ha pedig ragaszkodsz a léböjthöz, csináld olyan napon, amikor pihenhetsz és nem kell mászkálnod.

2017. szept. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

A léböjthöz és az energiaitalos, koffeines böjthöz nem értek, de 2 nap totális böjttől egy egészséges embernek nem kell, hogy baja legyen. Az előfordulhat, hogy rosszabbul érzi magát, hisz szokatlan az energiahiány és sok ember van, amíg még reggeli nélkül sem olyan energikus, de az embernek vannak tartalékai meg minden. A vércukrot az egészséges szervezet megfelelő szinten tartja nulla bevitel mellett is, ahogy általában tolerálja a sok cukrot is - bár ez utóbbi már nem feltétlenül igaz, el lehet szokni a cukortól, főleg, ha eleve kevés szénhidráttal működünk jól. De eltértem.


Ha napokig nem eszem és sétálok, akkor sem történik semmi a vércukrommal, el sem gyengülök nagyon, el sem ájulok... Ahogy ez várható is.

Nem is értem a komoly vércukorleesést egészséges embereknél. Ott vannak a máj tartalékai, utána pedig a test áttér ketonokra, egy idő után az agy nagy része is, de ami kell, azt más makrotápanyagokból le lehet gyártani. Egészséges embernek sosincs glükózhiánya, a vércukorszintet pedig csökkenti vagy növeli a szervezet, ahogy kell, sokáig vagy nagyon komolyan nem lehet vele gond egészséges embernél.


A cukros léböjt problémásabbnak tűnik s főleg kellemetlenebbnek, de biztos van, aki jól bírja. Én kicsit rosszul lennék.


Nem hiszem, hogy az alvásmennyiséget komolyan befolyásolná a dolog (nálam sosincs összefüggés a böjt és az alvásmennyiség között, de nem is látok rá okot), hogy mennyi alvásra van szükséged, az egyéni s persze a nap stresszes, kimerítő volta is befolyásolhatja.

2017. szept. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#2: Nekem a pihenek, sőt nem csinálok semmit életem nagy részében minimum 2 óra tempós sétát foglal magában. Kell a mozgás, lenyom, ha nem megyek ki 2 napig... A séta igazán nem kimerítő.
2017. szept. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A koffein azért kellett, mert prezentáltam és délelőtt még diát gyártottam.. ez szerda délelőtt volt utána ugye suli, prezentálás + több óra, hogy figyelni tudjak.


Utána ugye vásárlás, sietés, majd kutyával este játék / séta, ezért ittam ennyit.

Ennyi kell.


de akkor ezek szerint tökre kivitelezhető a 2 lénap egyben, ha mozgok (és ha nincs sok nyűgöm)..

Én azt vettem észre hogy böjtnapkor sokszor ideges vagyok.. de lehet csak a suli stresszel le..

nem tudom..

2017. szept. 22. 01:18
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez nem koffein kell, hanem az, hogy éjjel kialudd magad...
2017. szept. 22. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Persze.
2017. szept. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez troll kérdés vagy te tényleg ilyen hülye vagy? :D Inkább tanuld meg beosztani a napodat és aludd ki magad rendesen. Kávé meg energiaital vedeléssel csak tönkreteszed magad. Pláne éhgyomorra. Bár engem igazából az sem zavar, ha jólesik, csak csináld.
2017. szept. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!