Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúrában inkább a tejcukro...

Fogyókúrában inkább a tejcukrot, vagy inkább a fruktózt engedjem meg magamnak?

Figyelt kérdés

Igazából nem is csak fogyókúra, hanem életmódváltás, amit innentől kezdve tartani szeretnék. Elég édesszájú vagyok, részemről nagy dolog, hogy már kb. 3 hónapja teljesen leszoktam a csokiról, süteményekről és kekszekről. De teljesen lemondani az édes ízekről képtelen vagyok, és nem is akarok. A főétkezések után nekem muszáj valamilyen "desszertet" ennem, és itt jutottam el a dilemmához: egy diétás joghurt a jobb (tejcukor), vagy egy banán (fruktóz)?

Szóval, aki tudja a választ, netán szakértő a témában, és nem csak annyival tud jönni, hogy EGYIK SE, meg hasonlók, annak hálás lennék a válaszaiért :)



2017. szept. 24. 09:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem lehet tudni a választ, nincs helyes válasz.

Ez ember- és mennyiségfüggő.

Nekem a joghurt vizes semmi, a banánt választanám, az tartalmasabb és a tápanyagtartalma hasznos nekem, de neked lehet, hogy más a hozzáállásod, az étrended pedig bizonyosan az. A mennyiség sem mellékes.

Persze ha nem ez a 2 a választás, akkor a csokit és a sütit választanám, mert a banán nagyon cukros (persze ez még nem gond, de nekem számít), az előbbiek pedig igen szénhidrátszegényen is elkészíthetők s laktató hatásuk is sokkal jobb, mint a banáné, legalábbis a saját esetemben.


De ha elvonatkoztatok magamtól, akkor is a banán tűnik jobbnak.

2017. szept. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Egészséges, liszt-és cukormentes sütiket minden héten csinálok, szóval azokat is sokszor vetem be. De az lehetetlen, hogy mindig legyen nálam valami ilyen... márpedig akkor az ilyesmik jöhetnek szóba, hogy gyümölcs, joghurt, update puding... (ami amúgy szerintem tök finom :).

De őszintén szólva örülök, hogy te speciel a banán pártján állsz, mert az igazság az, hogy tökre szeretnék azt enni inkább, viszont mindig megállom, hogy ne, és helyette eszem ezeket a light joghurtokat meg pudingokat... lehet, hogy jobb lenne a banán? :/


Köszi a válaszodat!

2017. szept. 24. 14:06
 3/3 anonim ***** válasza:

Mérlegelni kell.

A banánban ott a cukor, de ott van rengeteg más vitamin, ráadásul édes.

A joghurtban ott a laktóz, de a probiotikum is, ami emésztést segít.

2017. szept. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!