Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A gyümölcs tényleg belefér a...

A gyümölcs tényleg belefér a fogyókúrákba?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nagyon sok fogyókúrás étrendtervnél látom, hogy gyümölcsöt akarnak etetni velünk. Szeretnék fogyni és jó lenne valami terv alapján kiindulni, de ezek a gyümölcsös étrendek mindig elbizonytalanítanak a hitelességüket illetően. Értem én, hogy a gyümölcs egészséges és van benne vitamin, de vitamint betudok venni vitamin tabletta/kapszula formájában, amiben sokkal ideálisabb dózis van, mint pár szem gyümölcsben, viszont úgy tudom, azért az édesebb gyümölcsökben sok grammnyi cukor/fruktóz található, ami pont, hogy a fogyókúrázó ellenségének számít. Hogy is van ez akkor?

2017. szept. 30. 18:00
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Lehet enni. Csak nem kilószámra. De egy kis gyümölcstől semmi baja nem lesz még a fogynivágyóknak sem.
2017. szept. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

miért napi egy banántól vagy mondjuk 2 almától mi bajod lesz?

szénhidrát egy része helyett bőven bevihető..

nem hiszem hogy bárki is a gyümölcstől hízoptt volna el, vagy amiatt ne fogyna.

nem kiló számra kell enni és kész

2-3 szem szilva vagy 1-2 banán nem hiszem hogy reggelire ne férne bele

vagy 2-3 alma.

2017. szept. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A gyümölcsnek nagyon nagy része víz, ami nem hízlal. Ha eddig kekszet nassoltál, ezután viszont gyümölcsöt fogsz, akkor beláthatod, hogy igenis hozzá fog járulni a fogyásodhoz a váltás.
2017. szept. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A fruktozt a szervezeted szenhidratta bontja le. A szenhidrat, sott semmilyen makro nem a fogyni vagyok ellensege, a szervezeted jol tudja, hogy mire van szuksege, es nem jatekbol ettek es enni is fognak az emberek szenhidratot, es zsirt is. A baj mindig ott van, hogy a merteket nem ismeri az ember, sokaig borzalmas mennyisegu szenhidratot visz be, aztan hopp, sulyfelesleg ott csucsul az emberen. Ezek utan pedig kikialtjak ellensegnek, es megprobaljak kiiktatni az etrendbol, meg fokhagyma fuzert mutogatnak fele. :D

Szoval, nem kiiktatni kell a szenhidratot, ha fogyni vagysz, hanem CSOKKENTENI a bevitt mennyiseget, es a kaloria mennyiseget is, ezen felul amit beviszel, annak a forrasat megvalogatni.

Gyumolcsot lehet enni, egeszseges, es a benne talalhato vitamin, rost, sokkal minosegibb taplalek, mint barmi tabletta, azokat KIEGESZITESKENT szedjuk, ha nem tudjuk bevinni kajaval. De nem koser, ha mar meg sem probaljuk. Ettol fuggetlenul a gyumik nagy resze hizlal, epp ezert esszel kell fogyasztani, foleg fogyokura alatt, keveset, es a nap elso feleben lehetoleg, mert estere mar nem jo otlet szenhidratot bevinni. Hajra, ha belefer a napi kaloria keretedbe, ne vond meg.

2017. szept. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

2-es megkívántam a szilvát 🍑😂

Kérdező: valamennyi kalóriát akkor is be kell vinned ha fogyózol mert ha éhezteted magada szervezeted elkezd raktározni. Akkor már inkább Egészséges gyümölcsökből fedezzük a napi kalóriát mint zsíros meki kajákból. Nem?! Egyébként vannak ún. Nullkalóriás ételek, próbáld ki

2017. szept. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi az hogy. Van, aki csak SOK gyümölccsel fogy könnyen, ami persze nem tipikus, de rámutat, hogy annyira talán nem kell mindenkinek rettegni a gyümölcstől, ha fogyni akar...


Nekünk, a fenti csoportba nem tartozóknak pedig ott van a mérték. Eszembe nem jutna kizárni a gyümölcsöt, csak mert fogfyni akarok. Mégis mit tudna az bekavarni? El nem tudom képzelni. Ennél az időponthoz vagy típushoz kötést értem kevésbé. Elképzelem, hogy a remek étrendem és szolid, de nekem jó kalóriadeficitem ellenére az éjfélkor megevett fél banán (nem szoktam ilyet, de megtehetném) mágikusan megakadályozza a fogyásomat. Nem, a test nem így működik.


A szénhidrát nem a fogyózó ellensége, ezt a butaságot is ki mondta neked? VAN, akinek vigyáznia kell vele, nekem például kiemelkedően. De ha a kalóriadeficit megvan, mert véletlenül nem éhezem úgy, ehetek én cukrokat is, fogyok, mint mindenki.

De egy kevés gyümölcs... Ugyan már. Ketogén diétában is majdnem napi szinten eszem banánt és meggyet, normál fogyózó nehogy már ne ehessen, akár hússzor annyit, mint én (mivel én a kis ch keretem aprócska töredékét szánom a gyümölcsre. gyümölcsszezonban nem ketózom :P). Bepakolja a ch keretébe és kész.

Aki nagyon éhes lesz a gyümölcstől, az vigyázzon jobban, de aki nem, miért ne ehetné...


A legtöbb fogyózási elvet sokan nagy ívben hanyagoljuk, mert egyéni esetünkbe nem passzol, sokszor inkább a szöges ellentéte a jó...


De sok fogyókúrás étrend sokkolóan borzalmas, az is egy dolog. De itt nem gyümölcsre gondolok, az jó étel.

2017. szept. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Van egy kolleganom, 142 kg-rol indult iden januarban. A fogyokuraja abbol all, hogy mindent eszik, amit azelott is (igen, akar csokitortat is), de mindenbol csak a 2/3-at, mint elotte. Nincs kivetel, hogy jaj, most a szulinapom van, most husvet van, most anyamek jottek latogatoba. Mindig, mindenbol csak a 2/3-at eszi. Kizarolag vizet iszik, reggelente a teajat mindenfele izesites nelkul kortyolgatja el. Ezen kivul hetfon es penteken gyumolcsnapot tart, ami azt jelenti, hogy egesz nap kizarolag gyumolcsot eszik. Napi akar 5 kilot is, es a gyumolcsnapjan 4-5 fele gyumolcsot eszik, 1-1 kg-t. A nem gyumolcsnapos napokon is eszik gyumolcsot, 1-2 almat vagy grapefruitot naponta megeszik, de a heti ket gyumolcsnapon kizarolag gyumolcsot.

Nem lett se fosasa, se szorulasa (ami a divat-dietazoknal felvaltva fordul elo) es tegnap lelkendezte el, hogy 100 kilo ala ment, most eppen 98 kg. Mindossze 9 honap alatt. Nem szenved, nem ehezik, valtozatosan eszik, csak eppen mertekkel.

Aki kitalalta, hogy nem szabad gyumolcsot enni fogyokura alatt, az ostoba.

2017. okt. 1. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szerintem akkor ráhajlok és tényleg berakom az étrendbe, jó lesz nassolni vagy kicsit kiegészíteni, főleg a reggelit, mert ott azért nem lehet túl változatosan étkezni.
2017. okt. 1. 06:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!