Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 90 kilóhoz jó 1600 kalória?

90 kilóhoz jó 1600 kalória?

Figyelt kérdés

90 KG

1600 Kalória

ebből: 140 g szénhidrát

175 g fehérje

45 g zsír


Leírnám egy napi menümet:


Reggeli:(Kókuszos Zabkása)

-50 g zabpehely

-100 g sovány túró

-10 g kókuszreszelék(1 evőkanál)

-2 tojásfehérje

-2 dl víz

-édesítő(Én nyírfacukrot vagy kókuszcukrot fogok használni,esetleg datolyacukrot).


Tízórai:(Édes Túrókrém)

-60 g sovány túró

-0.5 pohár natúr joghurt

-20 g zabpehely

-édesítés,vanília,fahéj

-1 adag fehérjeshake vízzel kikeverve


Ebéd:(Joghurtos Csirkemell vagy Pulykamell)

-160 g csirkemell v.pulykamell

-150 g brokkoli

-100 g cukkini

-4-5 ek. natúr joghurt

-0.5 ek. kókuszzsír

-fűszerek:só,bors,bazsalikom,oregánó

-50 g barnarizs.


Uzsonna:(Mozzarellás Abonett)

-4 db abonett

-30 g mozzarella sajt

-60 g retek

-1 fehérjeshake vízzel kikeverve


Vacsora:(Olivabogyós töltött paradicsom)

-140 g paradicsom(nagyobb szemek)

-kb.8 szem olívabogyó feldarabolva

-100 g cottage cheese

-80 g tonhal saját lében v.csirkesonka

-só,bors



Ez lenne a heti menüm.

Igen,mindennap ezt fogom enni egy teljes hétig.


Van pár kérdésem.

-90 kilósan elég lesz napi 1600 kalória ahhoz,hogy fogyjak?Heti 1 kiló a cél.


-Heti 5 nap edzés elég?

Hetente 5-ször akarok edzeni.

Arra gondoltam,hogy hétfőtől péntekig napi 30-40 max.50 percet edzek.


-Milyen legyen a mozgás?

Eddig hozzávoltam szokva heti 6 edzéshez,ami egy órán át tartott,azaz 60 percig,néha 10-20 perccel tovább.

Most csökkenteném az edzést,mert kevesebbet eszem.

Mennyi legyen az aerob-cardio,és az erősítő edzés aránya.

Nem szeretnék nagyon izmosodni.

De azt hallottam,hogy vagy fogyok,vagy izmosodok,a kettőt együtt nem lehet.

Tehát ilyen kalóriamennyiségnél egy erősebb erősítőedzés is fogyaszt?Egyáltalán nem nő izmom?


-Másik fontos kérdésem:A jojót elkerülném.

Ahogy elérem a 60 kg-ot szeretnék átállni egy 2000-2100 kalóriás étrendre(vagyis súlytartó),heti 5*1 órás edzés mellett.Ami mindig úgy nézne ki,hogy egyik nap aerob-cardió másik nap erősítő.Súlyzóval és saját testsúllyal.

A kettőt egyszerre azért nem szeretném,vagyis a kombinált edzést,mert nekem bőven elég lesz heti 2 vagy 3 cardió nem kell több,nem akarok minden nap cardiózni.


A cardió is sok kalóriát éget el,ráadásul állóképességet is fejleszt.

Az erősítő edzés is sok kalóriát éget el azt hiszem.


Örülnék,ha valaki megnézné az étrendem,és megválaszolná a kérdéseimet.

Ezt az étrendet dietetikus állította össze,de a mozgást én magam.


2017. okt. 2. 15:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Csak kitapasztalni tudod, jó-e, de kezdetnek megteszi, aztán meglátod, milyen ütemben fogysz ennyivel s mennyire bírod. A fehérje túl sok, a feleslegmentes tömegre érdemes számítani.

Az ételek nekem nem jönnének be (olyan... fogyókúrásak vagy hogy mondjam), de nem nekem kell enni őket. Ha te elvagy velük, rendben.


Fura, hogy pont fogyáskor akarsz kevesebbet edzeni, ezt nem így szokás. Ha kevés az aktivitásodhoz a kalória, akkor a kalóriát emeld, ne a mozgást csökkentsd, nem ez a logikus?

Teljesen jó, ahogy az edzésfajtákat elosztod, szerintem (persze ha csak a fogyás számít, akkor bármi jó, nem kötelező kardió a fogyáshoz, nyilván. csak segít s a keringési rendszernek is jó).

Ne félj a nagyon izmosodástól, ahogy írod, még csak kezdő sem vagy, így kalóriadeficitben eleve nem fogsz izmosodni.

2017. okt. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy amikor 2000 kalóriát ettem és heti 6-ot edzettem,akkor csak tartottam a súlyomat.


3 hónap után se nem fogytam,se nem híztam.

Besokalltam.


Heti 6*1 óra edzésnél többet fizikailag nem tudtam volna.

Én mindenkitől azt hallom,hogy fogyáshoz a bevitt kalória mennyiségét kell nézni.

Majd meglátjuk.

Tökéletes a pajzmirigyem(még gyorsabb is lett)

Hormonjaim is nagyon jól vannak.

Vérképem is tökéletes.

Egészségügyi bajom nincs.

Csak eddig ezek szerint tartottam a súlyom.

Én egészséges életmódra váltottam,amivel sikerült fogynom is,és tartani a testsúlyomat egy idő után.

Most csinálok egy 30 hetes kihívást(muszáj kihívásnak tekintenem,mert nem akarom fogyókúrának hívni,mert gyűlölöm a fogyókúra szót.)


Én örülök ennek az étrendnek.

Szerintem nem fogyókúrás,mármint nem unalmasak a kaják,mert minden hétre más lesz.

Szóval változatos lesz.

Vagy ez van,vagy a saját magamnak számolgatás.

Azt meg nem szeretném.


Miért mondod hogy sok a fehérje?

Direkt az a lényege,hogy csökkentett szénhidrát és magas fehérje bevitel legyen.

Valamit valami alapon,azért csak kell ennem.

Ahogy elérem a vágyott alakot,rögtön jön a 2000 kalória min. és a heti 5* 1 óra edzés.:)

Már alig várom.

2017. okt. 2. 16:43
 3/10 A kérdező kommentje:

És várjunk csak,azt írod hízni fogok a sok fehérjétől?

Azt meg hogy?

1600 kalóriától hízni fogok?

Mert ez az egész menü direkt így lett összeállítva.

Én meg úgy hallottam,hogy az ember akkor hízik,amikor sokkal többet eszik.

Ismétlem magam,napi 2000 kalóriákat ettem,heti 6 óra edzéssel.

Akkor az azért vicces lenne,hogy 1600-al meg hízok,nem?

2017. okt. 2. 16:46
 4/10 anonim ***** válasza:
De, hogy a francba nem fogytál eddig. Érthetetlen. 90kg val ennyi edzés mellet simán fogynod kellet volna. Érdekes.
2017. okt. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ezt én sem értem.

Ezért voltam kétségbe esve.

Én szívesen edzenék továbbra is 6 napot,nem tudom.

Teljesen meg vagyok zavarodva.

2017. okt. 2. 19:09
 6/10 anonim ***** válasza:

[link]

Szerintem ide megéri beregisztrálni. Ezek alapján csináld 1 hónapig.

Ha nincs változás akkor orvos.

2017. okt. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2017. okt. 2. 19:42
 8/10 anonim ***** válasza:

Nemnem, nem gondolom, hogy hízol a sok fehérjétől. Persze a sok fehérje is hizlal, ha többletbe kerülsz vele, de 1600-nál fogyás várható.

Azt írtam, hogy túl sok a fehérje. Naturál, akármennyire kigyyút testépítőknek sem kell ennyi, se szálkásításkor, se tömegeléskor. 1,6 g/ttkg (felesleges háj nélkül! az nem igényel fehérjét) fölött szinte senkinél nincs értelme naturálban, ezt már jól kitesztelték. 2 g/ttkg-ig még el lehet menni a biztonság kedvéért, amúgyis jól laktat a fehérje, szálkásításkor főleg jó lehet ez a szint. De fölötte nincs értelme, csak terheli a testet s egy szinten túl egyre egészségtelenebb a dolog. Van, aki 1g/ttkg-mal is tömegel, de az már extrém, a legtöbbeknek az még sehogysem optimális, 2 viszont mindenkinek bőven elég. Nem aktív életmódnál persze kevesebb kell.


Részvétem, úgy tűnik, neked nagyon lassú az anyagcseréd. Én 2000 kcallal mozgás és valamirevaló izom nélkül simán 70 kg alá fogytam s csak egy kicsit gyorsabb az anyagcserém az átlagnál (nem volt tempós fogyás, persze). A te súlyoddal 2000 kcallal súlyt tartani igen durva, mi lesz 60 kilósan, amikor minimum párszáz kcalt esik a kalóriaigényed, de inkább többet?

2017. okt. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

S báér ez nem érdekes, de nekem igenis fogyókúrás az abonett és a zsírkerülés. Normál ember nem szokott abonettet enni, igazából nem értem, miért eszik bárki ilyen kis hungarocellsemmit, de ha valakinek ez jön be, nyilván egye. Nehéz lehet, ha nagyon kicsi a kalóriakeret, muszáj trükközni s biztos van, akinek ez a stílus jön be.

De az ilyen joghurt, abonett, pici zab, csirkesonka, ezek annyira tipikus fogyókúrásak.... Ez nem baj, de attól még nekem nagyon azok. Bár a zabkása üdítő kivétel, az egész tartalmas. S végülis a makrók s tápanyagok számítanak, no meg hogy elég élvezetes legyen a menü.


A fehérjeport dobnám, mint felesleges elemet, bár ha szereted, akkor másutt szednék ki a fehérjéből s persze helyette kellene valami plusz kalória.

2017. okt. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igazad van,nem akarom én ezt a szart,szerintetek 1800 kalória elég lenne a súlyomhoz,és heti 6*1 órás edzéshez?

Úgy,hogy én állítom össze magamnak a kaját?

2017. okt. 2. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!