Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy 170 cm-es 90 kg-os nőnek...

Egy 170 cm-es 90 kg-os nőnek mennyi kalóriát kéne bevinni?

Figyelt kérdés

Fogyni szeretnék és heti 6 órát edzenék.

Eddig is annyit edzettem,csak már jó ideje stagnál a fogyásom.

Már tettem ki ma kérdést,de egy kicsit ideges vagyok.

Nincsenek hormon problémáim,nincs pajzsmirigy bajom,nem lassú az anyagcserém.

Teljes körű kivizsgáláson voltam.

Éppen csak normális dietetikussal nem találkoztam.

Akivel találkoztam,az azt mondta 1600-at kéne ennem naponta,ami k.va kevésnek tűnik.


2017. okt. 2. 21:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én 165 cm vagyok 65 kiló, 1200-at eszek, 2200-at égetek el
2017. okt. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem ezt felejtsd el mert csak önkínzás az egész. Nézd meg a candida diétát. Lényege, a cukormentes táplálkpzás és a sok rost. Ehetsz normálisan ha éhes vagy mégis fogyni fogsz és vitamin hiányod sem lesz meg legyengülni sem fogsz. Még kenyér meg tészta is mehet csak teljeskiőrlésű 1,5% cukortartalom alatti legyen.Zsírt is csak akkor kell visszafognod ha gyorsabban fogynál. Én kocka vajakat eszem 2 nap alatt és nem hízom semmit.
2017. okt. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Előző, mindenki csak kalóriadeficitben fogy, ezt nem lehet megkerülni...


Kérdező, meg kéne nézni pár oldalt, persze azok is statisztikára alapoznak, de neked pont az kell. Már a kérdésedhez, nem személy szerint neked.

A kaloriabazis.hu alapján 1600 kcal még kicsit az alapanyagcseréd alatt van, ha 50 alatt vagy, nagyon alatta, ha fiatal vagy és alapanyagcserénél többet kéne enni, mondják az okosak.

Az összkalóriaigény az aktivitásodon és anyagcseréden is múlik, s persze az izomtömeg is jelent valamit, de tegyük fel, hogy átlagos vagy, gondolom, ekörül lehet az igazság.

A kalóriabázis sokaknak megfelelően tippel, nekem túl keveset ad, egyeseknek túl sokat jelöl meg a valósághoz képest.

De statisztikailag úgy tűnik, 1600 kcal némi aktivitással (átlagosat írtam be, sokszor olvastam, hogy a mozgás kalóriaégetését sokszor túlbecsülik az oldalak) 1 kiló fogyás közelében sincs, lassú anyagcserénél még rosszabb a helyzet. Ez most meglepett, mindig sokkoló, hogy mennyire keveset ehet az átlagember rendes tempójú fogyásnál. Azért egy jó étrend sokat segít.

2017. okt. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Cuncimókus1212 válasza:
Szia! Én ismerek egy dietetikust aki nagyon jó és ingyen segít és tanácsokat ad/adna a fogyáshoz ha érdekel leírom a telefonszámát :)
2017. okt. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40 felett vagyok, 175 cm, 110 kg. 2 hete kezdtem a diétát, edzö állította össze. Heti 4 edzés mellett napi 1900-2000 kalóriát viszek be. A megfelelö ételekböl összeállítva ez nem kevés, söt, van, hogy az utolsó étkezést kihagyom. Nyilván egyhangú és unalmas a kaja, de pár hónapot ki lehet bírni.
2017. okt. 3. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

"Nyilván egyhangú és unalmas a kaja, de pár hónapot ki lehet bírni."


Na, EZ AZ, ami hülyeség (még ha dietikus állította össze) - OK, és UTÁNA mi lesz????


Két lehetöség van, VAGY eszed továbbra is az "egyhangú és unalmas kaját", VAGY ezsel megint úgy, mint korábban - és akkor ugyanolyan gyorsan visszaáll a súlyod az eredetire, mint ahogy lement.


Egy ÉRTELMES étrend olyan, hogy azt az ember ÉLETE VÉGÉIG tudja ÚGY tartami, hogy közben jóízüen eszik, nem éhezik és "eszébe sem jut", hogy "diétázik"!

2017. okt. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
28%
Kedves 6-os! Nincs igazad, két dologban. 1: ez nem hülyeség, 2: nem csak az általad vázolt két lehetöség van diéta után. Jelenleg azért eszem az unalmasat és egyhangút, mert fogyni szeretnék. Miután elértem célom, abba kell hagynom, mivel nem szeretnék tovább fogyni, tehát az, hogy ezt folytatom, nem opció. Nyilván nem fogok ugyanúgy enni a célom elérése után, mint a diéta elött, nem szeretnék még egyszer elhízni, tehát jöhet a harmadik lehetöség, akár az, amit Te is leírtál: egy normális étrend, amivel tartani tudom a súlyom.
2017. okt. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Ne háborogj Az 1600 kaloria nem hogy kevés, de sok is!

178 cm 105 kg vagyok, heti 5-6× edzek 40-90 percet, és 1200 vagy max 1300 kalórián tartom a bevitelt. És azt kell hogy mondjam, az 1200 sem kevés egyáltalán, ha jól tudja az ember összeválogatni. Persze hogy kevés az 1600 is, ha kenyérből, spagettiből meg ilyenekből akarja valaki összeállítani. (Nem tudom, hogy te miből, általánosságban jegyeztem meg).

2017. okt. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#8-as: Elárulod, mit sportolsz, milyen kaják vannak a diétádban és milyen eredmémnyességgel fogysz? Akár privátban. Elöre is köszi!
2017. okt. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

1600 kalória egyáltalán nem kevés.

Szerintem itt a hiba, hogy akkor gondolom, te most ennél még többet is eszel, hogyha ezt k_rva kevésnek gondolod.

Sokat számít az is, hogy mit eszel. Ki kell tapasztalni. Pl. sokan esküsznek a zabkására. És alig tudok belőle enni, mert tényleg laktat, de egy óra múlva már tök éhes vagyok. Vagy a zöldségekkel is ez a helyzet. Kalóriában nem sok, szinte bármennyit lehetne enni, de nagyon hamar telítődik vele a gyomrom, viszont egy óra múlva éhes vagyok, mint az állat.

2017. okt. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!