Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy 170 cm-es 90 kg-os nőnek...

Egy 170 cm-es 90 kg-os nőnek mennyi kalóriát kéne bevinni?

Figyelt kérdés

Fogyni szeretnék és heti 6 órát edzenék.

Eddig is annyit edzettem,csak már jó ideje stagnál a fogyásom.

Már tettem ki ma kérdést,de egy kicsit ideges vagyok.

Nincsenek hormon problémáim,nincs pajzsmirigy bajom,nem lassú az anyagcserém.

Teljes körű kivizsgáláson voltam.

Éppen csak normális dietetikussal nem találkoztam.

Akivel találkoztam,az azt mondta 1600-at kéne ennem naponta,ami k.va kevésnek tűnik.


2017. okt. 2. 21:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%

Úgy tűnik, erősen megoszlanak a vélemények, de ez természetes is. 1600 kcal az alig valami, egy alapos ebéd se jön ki belőle nekem, s ez nyilván 56 kilósan sem fog változni, az eddigiekből extrapolálva. S nincs közte kenyér, cukor, gabona is csak úgy 10 gramm. Ha abból több lenne (pl. ennék egy zabkását), akkor 2000 után is éhes maradnék.

Csak mert valaki kövéren is alatta eszik, még van, aki éhezik ennyivel vékonyan is. Pláne számára rossz étrenden, úgy tűnik, abban egyetértünk, hogy az étrend rengeteget jelent s ez így is van a legtöbbünknél (van, akinek mindegy, csak legyen sok kalória, de ez viszonylag ritka).


A visszahízáshoz még mindig többletben kell enni, semmi gond nincs azzal, ha az ember a fogyás alatt máshogy eszik, nem mindenkinek jó ez, de van, akinek igen. Természetesnek tartom, hogy az ember máshogy egyen fogyáskor, ha egyszer tempósan akar fogyni. Nyilván drasztikusan más makrók jönnek össze, más ételek, főleg ha fogyáskor nem jut sokezer kcal, így oda kell figyelni a zsírra, a cukorra és sok mindenre, ami súlytartáskor bőven férhet. Pl. 1500 vs 2500 kcal, ez azért eléggé más...

Attól még az életmódváltás a legjobb, persze, de az étrend nem szokott teljesen ugyanaz lenni ilyen komoly váltás előtt és után.

S van, aki az eredeti étrendjére (amin elhízott) visszaállva sem hízik vissza semmit, mert ügyel a mennyiségre. Ha nincs többlet, nincs miből hízni, ez világos.

2017. okt. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Szia, ne legyél ideges, mert le fogsz tudni fogyni.


Senki sem tud neked pontos napi kalóriszámot irni, de nem is lehetséges. A következöt tudom tanácsolni: hetente egyszer

állj mérlegre (ideális miután reggel felkeltél) és jegyezd fel a testsúlyodat. Azt irtad, hogy stagnál a fogyásod. Ebben az a jó, hogy pontosan annyi kalóriát viszel be, amivel se nem fogysz, de nem is hizol. Tehát: ha pár hétig étkezési naplót vezetsz, hogy mit ettél, hányszor, mennyi kalóriát és milyen összetételben (fehérje, szénhidrát/cukor, zsir) akkor már pontosan tudod, hogy milyen étkezéssel tartható a jelenlegi súlyod. Tehát amennyit eszel, azt fel is használja a szervezeted. Ahhoz, hogy fogyjon az ember, elég naponta 200-300 kalóriával kevesebbet ennie, mint amennyi a napi szükséglete.


Ha türelmetlen vagy és nem akarsz hetekig várni, akkor próbáld meg a kövekezöt, ami nekem pl. jól bevált: testkilógrammonként naponta 2 g fehérje- és 1.5 g szénhidrát- (nem cukor!!!) és zsir bevitel (sütéshez, salátához: olivaolaj, kokuszdiozsir). Tehát neked ez igy nézne ki:

90 kg x 2 g = 180 g fehérje

90 kg x 1.5 g = 135 g szénhidrát

+ zsiradék sütéshez, salátához


Feketelistán vannak a következök: üditöitalok, alkohol, fehérlisztes dolgok, cukor (édességek, cukrozott joghurtok is), szószok (majonéz!), zsiros ételek, feldolgozott ételek, gyorséttermi dolgok (McDonald) és hasonlok.

Én a következökkel helyettesitem a cukrot:

Stevia: fözéshez, sütéshez (pl. kenyér)

Kókuszdiovirág pora (karamellás izü - nagyon finom!)

Agávé nektár (állagra mint a méz, és izre is nagyon hasonló) - mindezeket lelkiismeret furdalás nélkül lehet enni - diéta esetén is -, de mértékkel és semmi esetre sem az esti órákban!!!

A fehérliszt helyett ajánlom a búzakonkoly, hajdina, teljes kiörlésü rizslisztet, a rozslisztet, stb. Egyél rostokban dús ételeket, igyál böségesen (viz, zöld tea, stb.), nekem elég volt napi 3 liter viz. Én kávézós vagyok napi 2-öt szoktam inni (étkezéskor), tej és cukor nélkül. Az utolsó étkezés (vacsora) legyen szénhidrátszegény. Reggelire, tizóraira mehet gyümölcs, de a nap második felében lehetöleg ne (diéta alatt). Én szedtem vitaminkészitményeket. Aludj eleget, az edzések között legyen elég pihenöidö. Egy nap szünet legyen a héten, amikor semmit (!!!) nem sportolsz. Én úgy kezdtem, hogy hetente 3-szor jártam súlyzós edzésre, és a köztes napokon heti 3-szor otthon 1 óra hosszát (130-as pulzus alatt maradva) az elliptikus tréneren nyomtam (zsirégetés). Tehát:

hétfö-szerda-péntek: eröedzés

kedd-csütörtök-szombat: lassu, zsirégetö edzés

vasárnap: pihenönap.


Ha stagnál a testsúly, annak különbözö okai lehetnek: a túl gyakori edzés, a túl kevés alvás, túl kevés folyadékbevitel, túl hosszu aerob (lassu mozgásos) edzés, túl magas (napi) szénhidrát-bevitel, munkahelyi, családi/magánéleti, stb. stressz, stb. Mégis, ha minden optimális nálad, de mégis stagnálna a testsúlyod, akkor valamivel (10-20%) vidd le a napi szénhidrát bevitelt és figyeld, hogy reagál rá a tested/szervezeted. Nagy elöny, ha jó anyagcseréd van. Vezesd továbbra is (a diéta idötartama alatt is) az étkezési naplót és ideális esetben az edzési naplót, föleg ha súlyzós edzésekre jársz. Az 1600 kalória nem kevés, ha a fentiek alapján van beosztva (fehérje-szénhidrát-zsir értékbeli viszonya).


Ebben a (diétás) történetben az a legfontosabb, hogy ha az ember váltani szeretne, azaz egy egészségesebb (és szebb) test után vágyik, akkor nem kell éhezni, de mérsékelten minöségi kaját kell enni. Ha az elért súlyodat akarod tartani, akkor sport mellett lehet nyomni a fehérjedús-szénhidrátos kaját, de sport nélkül vissza kell venni, mert különben hizáshoz vezet. (Itt arra gondolok, hogy mindenki életében van olyan korszak, amikor nem tud vagy éppen nem akar rendszeresen sportolni, mozogni). Ilyen esetben egyszerüen csak kevesebbet kell enni, mert a szervezetünk a fel nem használt kalóriákat zsir formájában el fogja raktározni, és azt a mérlegen, a tükörben és a nadrág begombolása során észre is veszi az ember.

Még valami, ami szerintem fontos a diétánál: ne akarjál gyorsan lefogyni, mert a böröd nem tud olyan gyorsan regenerálódni, és magyarán szólva, ráncos marad és lógni fog. Nem szép látvány. Nekem böven elég volt a havi 2 kg-os fogyás (igaz, 3 szülés áll mögöttem). A böröm jó állapotban van - még a hasamon is. (177 cm, 66 kg). Sok sikert és kitartást kivánok a célod elérésében! Irhatsz privit, ha kérdésed van, vagy késöbb is, ha megakadna a diétád.

2017. okt. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!