Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anorexia után mit tehetek?

Anorexia után mit tehetek?

Figyelt kérdés
Jelenleg gyógyulok az anorexiából. Még 14 évesen határoztam el, hogy lefogyok mert 98 kiló voltam. Eleinte 1200 kalóriával majd már csak 100 kalóriát fogyasztottam és most 3 hete szőlőcukron és teán kívül nem ettem. Természetesen rosszul lettem. Ez volt a pont amikor elhatároztam, hogy meggyógyulok. Nem 100%-ban de elhatároztam. Nagyon félek, hogy ha most egészségesen is fogok táplálkozni (péksütik meg csokik, tészták stb. kizárva) akkor is visszahízok. A héten már 200 kalóriát ettem és így is ugrálnak a dekák a mérlegen. Jelenleg 58 kg vagyok és úgy kilóban nem híztam csak fel le ugrál a súlyom. A kérdésem tehát annyi, hogy mindent visszafogok hízni vagy tudom tartani egészségesen a súlyomat?

2017. okt. 6. 14:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%
Ne nézegesd naponta a súlyod, inkább havonta! Ha hízol egy hónap alatt, akkor kismértékben fogd vissza a fogyasztást. Ha fogysz, akkor emeld!
2017. okt. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem kéne, de nagyon rá vagyok függve a mérlegre. :(
2017. okt. 6. 15:19
 3/17 anonim ***** válasza:
65%

A súlyod jónak tűnik 58 kilósan :)


A fejeddel kezd valamit és sportolj.

2017. okt. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is majdnem belecsúsztam az anorexiába, de leálltam a koplalással, mielőtt rosszabbodott volna a helyzetem.


Ne gondolj a súlyodra. Szard le. Én is ezt teszem. Tudom, nehéznek tűnik, nekem is vannak olyan napjaim, mikor utálom magam, de nem szabad hogy engedj a rossz gondolatoknak. Első lépésként én nem néztem semmilyen pro ana oldalakat a neten. A közösségi oldalakat,pl. We ❤ it-ot messzire elkerülöm, mert ott csak tölkeletes tiniket látni. Ez zavaró volt nekem.


Másodszor sportolj, hogy ne hízz nagyon el, de ne ess át a ló túloldalára. Hallgass a testedre, hogy mennyit bír. Szerintem kicsit izmosíts is, mert hidd el, jobban néz ki egy olyan nő, akinek kerek popsija van, mint aki egyszálbél.


Tudom, a válaszom nem túl összeszedett, de kitartást kívánok neked!

2017. okt. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj orvoshoz, mert ha valóban anorexiás vagy, akkor az életeddel játszol. Az anorexiába bele lehet halni. Mindenképp fordulj orvoshoz és segiteni fog. Mennyi idő alatt fogytál le 40 kilót? A bőröd milyen, mennyire viselte meg a fogyás? Orvosi kivizsgáláson voltál? Hiánybetegséged nincsen? Az 58 kiló amugy normális, és az ember súlya még egy napon belül is változik 1-2 kilót, nem érdemes ennyiszer mérned magad. Elég hetente egyszer. Ha normálisan táplálkozol, és valamit sportolsz, akkor nem hizod vissza.
2017. okt. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Többször lettem rosszul, a szívem fáj, a vérnyomásom alacsony, de a cukrom oké annak ellenére, hogy van, hogy lemegy. Hamarosan megyek kardiológiára és pszichiáternél is voltam aki azt mondta muszáj kórházba utalnia mert már az életemmel játszom azt mondta. Nagyon gyenge vagyok már, de sétálni és tornázni szoktam. 170 cm vagyok és még mindig kövérnek látom magam így nagyon nehéz a gyógyulás mert nekem a célsúly a 45 kg lett volna.
2017. okt. 6. 18:31
 7/17 A kérdező kommentje:
Ahhoz képest mindenki 40 kilónak néz és a bordáim is látszanak, mert amúgy erős csontszerkezetem van.
2017. okt. 6. 18:32
 8/17 A kérdező kommentje:
A súlyom pedig 57-58 kiló között mozog. :/
2017. okt. 6. 18:33
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
A kórházban segiteni fognak neked.Addig pedig egyél rendesen, gyümölcsöt, zöldséget sokat, hust mindenképp, és kiflit, zsemlét kevesebbet, de egyél! Naponta legalább ötször egyél. Próbáld meg fölfogni, hogy a szervezeted legyengült a túl erős fogyókurával, meg kell erősödnöd, majd meg fognak gyógyitani az orvosok.
2017. okt. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel orvoshoz kell fordulni, magadtól nem fogsz kigyógyulni anorexiából.
2017. okt. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!