Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek el fogyni, mit...

RT2444 kérdése:

Hogyan kezdjek el fogyni, mit csináljak? 185cm,95kg,15/F

Figyelt kérdés

2017. okt. 12. 22:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Válts életmódot, mozgás, jó étrend, megfelelő deficit.
2017. okt. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia. Semmiképpen ne kezdj el koplalni! Egészségesen kell étkezni. Naponta 4x egyél keveset és kalóriaszegény ételeket. Kerüld az édességeket, csokikat, sütiket, chipseket! Gabonaféléket, tehát a kenyérféléket, pékárukat csökkentsd minél kevesebbre, akár teljesen elhagyhatod őket is.

Helyette viszont ehetsz zabpelyhet, hajdinát. Igen, ezek is gabonák, de egészségesebbek és nem olyan hizlalóak, mint a fehérliszt.

Fehérje:Sovány/fehér/ húsok(pl csirke) és hal. Sovány túró, natúr, zsírszegény joghurt, zsírszegény sajt.

És rengeteg zöldség:Párolt zöldség, friss zöldségekből készült saláta stb.

Gyümölcs:Édesség helyett kis mennyiségben, de vigyázz, a gyümölcsökben is van cukor!

Zsírra is szükséged lesz, de az is hizlal, kb annyi elég, amiben kisül a hús, vagy a salátára csepegtethetsz kevés olíva olajat.

Ugye azt már mondtam, hogy naponta kb 4x egyél.

Pl:

-reggeli:zabpehely, egy kispohár zsírszegény natúr joghurt, egy csésze tea cukor nélkül vagy egy szelet rozsos toast pirítós csirkemell sonkával, zsírszegény sajttal, idényzöldségekkel stb stb

-tízóraira ehetsz vmi gyümölcsöt pl egy almát, banánt, narancsot stb

-ebédre fontos, hogy egyél vmilyen levest, mivel abban sok a lé, ami eltelíti a gyomrodat, így a főételből automatic kevesebbet eszel majd aztán másodiknak vmi párolt hús salival vagy párolt zöldséggel vagy rakott zöldségek kevés tejföllel vagy nem tudom.

-vacsora:este 6 után már ne egyél. köztudott, hogy a diétázók(sőt, annak is aki nem diétázik jobb lenne) reggel 6 és este 6 között beosztania a napi étkezéseket. vacsira mindig vmi könnyűt. saláta, vmi diétás öntettel, sovány túró mittudomén.


Na az étkezésről kb ennyit.


Mozgás: Naggyon fontos a fogyókúrában és anélkül is, hogy mindennap mozdulj ki, ne csak egész nap ülj a gép vagy a lecke előtt. Legalább sétálj pár órát mindennap. Javasolt a gyenge kocogás(mondjuk heti 3-4x), aztán ahogy könnyebb lesz a súlyod egyre intenzívebben futhatsz majd. Valamint otthon tornázz picit, legalább heti 2-3x. Felülések. guggolások, szökdelések stb. Aztán ha gondolod, vagy ha majd picit fogytál már, beiratkozhatsz vmilyen sportra, úszás, vízilabda(a vizes sportok nagyon jót tesznek az ízületeknek is meg amúgy is) vagy küzdősport, bármi.


Na , hát remélem tudtam vmennyit segíteni, hogy neki tudj állni. De azért nézz utána interneten konkrét étrendnek illetve edzésprogramnak, csak példákat írtam.


Sok sikert, türelmet, kitartást! ;)

2017. okt. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Teljesen máshogyan is lehet csinálni, mint ahogy az előző írta, nem muszáj sok étkezés vagy kalóriaszegény ételek, van, akinek az a lehető legrosszabb. Ki kell tapasztalni, mi működik.

Csak a kalóriatöbblet hizlal, nem az egyes ételek. A zsírra főleg fura rámondani, mikor még inzulinválasza sincs, viszonylag jól laktat (bár ez inkább a fehérjére igaz, de némi zsír is segít. persze egyénszinten bármi lehet, van, akit a gyors cukor is laktat). Kalóriadús, persze, de nem is esszük kanálszámra alapesetben, míg pl. kenyérből sok szelet is megy, akár jóllakás nélkül.

Az számít, hogy jóllakjunk a kalóriakeretünkön belül s főleg, hogy bevigyük a szöükséges tápanyagokat. Nekem ez kalóriaszegény ételekkel sosem menne, azokkal csak kalória jön, mert fél tonna kell belőlük, de jóllakni... Nyilván van, akinek működnek, de nem értem azt a hozzáállást, miszerint a kalóriaszegény ételek jól fogyáshoz.

2017. okt. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!