Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Megéri-e fogyókúrázni? Hogyan...

Megéri-e fogyókúrázni? Hogyan tudnám elfogadni magam?

Figyelt kérdés

Szóval, most 58-60 kg vagyok, majdnem 30 éves.

Pár éve még 54-55 voltam. De. Imádok enni és amikor 54-55 voltam, akkor sanyargattam magam folyton, hogy olyan maradjak.

Most meg nem teszem ezt, de ezt a súlyt gond nélkül tartom. Emlékszem 54-55 kilósan is még fogyni akartam.

Tehát valószínűleg a probléma a fejemben van... :(

Hogyan tudnám elfogadni magam?


2017. okt. 18. 09:05
 1/3 anonim ***** válasza:

58-60 kg nem tűnik soknak egyáltalán. Szóval gondolom, most sem vagy duci.

Ha úgy tudod ezt a súlyt tartani, hogy közben jókat eszel és jól érzed magad, az tök jó. Ez sokkal jobb, mint pár kilóval könnyebbnek lenni úgy, hogy sanyargatod magad.

2017. okt. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hány kiló vagy, amíg jó, egészséges a súlyod. Ne a kilók bűvöletében élj.


Ismerek olyat, aki 56 kilóra fogyott, mire elégedett lett (nem mintha meg tudta volna tartani, de pár kilóval többet már igen). Teltek-múltakaz évek, kicsit aktívabb is lett s egy idő után 63 kilósan nézett ki remekül. Ha gyúrna, ez felmehetne még sokkal magasabbra is.

Pár kiló izom felszedéséhez nem is kell annyira nagy erőfeszítés. Az élet is hozhat aktivitást, séták, biciklivel munkába járás, ilyenek. S akkor ülhet az ember szinte egész nap, akkor is nagyobb súllyal lesz olyan vékony, mint inaktívabb korábbi életszakaszában.


Nem tudom, nálad ez van-e, de semmit nem írtál arról, hogy jó-e az alakod, van-e felesleged. A kilók erről nem árulkodnak.

2017. okt. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ja és egyetértek az elsővel is. Van, hogy valaki annyira vékony akar lenni, hogy azt csak szédelegve, erőtlenül képes tartani. Akkor azt kell elfogadni, hogyu ez nem jó súly, ő akar irreálisabb (bár önsanyargatva elérhető) képet s jobb, ha pár kilót felszed, de egészségesen és boldogabban él.

Ha csak a kalória kevés, de az alak még nem túl sovány, akkor lehet a mozgáson vagy az izomtömegen is módosítani.

Pl. én képtelen vagytok 1500 kcal alatt enni tartósan, ha fejreállok is. De egy rendes deficit nem gond, ha mozgással érem el s nem kevés evéssel.

2017. okt. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!