Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy készítsek rakott zöldsége...

Hogy készítsek rakott zöldséget fogyókúrára alkalmasan?

Figyelt kérdés

Pl. rakott karfiolt.

Nem is fontos a hús és a rizs sem, csak karfiol és a köztelévő anyag. Az miből van? tejföl?


2017. okt. 20. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Eredetileg ugye tejföl, de azt kicserélheted joghurtra.

És pl pulyka darált hús nyugodtan mehet bele. Sőt, ajánlott.

2017. okt. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Darált sovány sonka, sovány tejföl, reszelt zsírszegény sajt.
2017. okt. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én rendesen csinálnám s annyit ennék belőle, ami nekem fér (vagy sokkal többet s aznap nem fogyok, ez is egy opció). De ez emberfüggő. Zsírszegényen pocsék lenne számomra, de másnak attól még működhet.

A joghurt nem is hasonlít a tejfölre. A közeljövőben csinálni fogok rakott krumplit (nekem ez sem fogyókúrás étel, de fogyni attól még lehet vele, ha ügyelek a napomra), tejföl és sajt s részben tojás nélkül. A vegánoknak megy, nekem miért ne? A tejföl kihagyása rengeteg zsírtól megszabadítja, a joghurt csak felhígítaná (az én ízlésem szerint). Úgyhogy abban zöldségek lesznek, esetleg gomba. A zsírt nem hagyhatom ki, de nem lesz benne rengeteg.


Kipróbálhatod, amiket javasoltak, hisz előre nem lehet tudni, kinek mi jön be...

2017. okt. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én a rizst szoktam kihagyni (nem fogyókúra miatt, hanem mert anélkül jobb az íze szerintem), és nem tejfölt, hanem besamelt teszek rá -, de egyébként csináld ugyanúgy, ahogy szoktad, és inkább arra figyelj, hogy mennyit eszel belöle.


Egy tányérnyi adag (kb 40 dkg) nálam kb 500 kcal körül van, ami böven belefér egy napi kajába.

2017. okt. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem a kedvenc fogyókúrás rakott karfiolomban tojás, tejföl és reszelt sajt volt a karfiolra öntve, á la Atkins. Imádtam, és rendesen fogytam is így :)
2017. okt. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

A rizst siman helyettesitheted kolessel!

En a minap probaltam ki, igaz egyenlore fele aranyban helyettesitettem csak de nagyon bevallt! ;-) (rakott kelkaposztahoz)


A besamell jo otlet, kokuszolajon, zabpehelyliszttel keszitve.

2017. okt. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Tulajdonképpen, ha rizs és hús nélkül készítem besamellel, az egy csőben sült karfiolnak felel meg nem? :D

2017. okt. 21. 08:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Rakott karalábét szoktam csinálni főtt tojással virslikarikákkal, a tetejére natur joghutt megy egy nyers tojással kikeverve.
2017. okt. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!