Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan kerülhetek ki ebből a...

Hogyan kerülhetek ki ebből a mókuskerékből?

Figyelt kérdés

Anorexiából gyógyulok, próbálom kihasználni a tömegnövelő étrendet és sokat edzettem fenékre. Viszont a hasamra is nyilvánvalóan felment egy kis felesleg, amit nagyon utálok és amint egészséges lesz a súlyom szeretném leadni.

De eddig is amikor fogytam a fenekem tök lapos lett, most szeretném, ha a lehető legkevesebb menne le belőle... Hogy lehet olyan szép homokóra alakom, amit egy csomoszór látok, hogy nagyobb fenék, de tök lapos has? :/

Nem szeretném, ha megint totál deszka lennék



2017. nov. 1. 08:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Az első, hogy meggyógyulj! Fogyás közben az izomvesztés minimalizálásához két dolog szükséges:

1. testsúlykilogrammonként kb. 1,5 gramm fehérje naponta

2. az izmok dolgoztatása

2017. nov. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Homokóra alakhoz kell a genetika is; tudom, nem fair, de ez van.
2017. nov. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első és legfontosabb, hogy meggyógyulj. Majd ha egészséges súlyod lesz, inkább próbálj meg szintentartó kalóriabevitellel formásodni. Az eredmények időbe telnek, tudom, nekem is nehéz elfogadnom anorexia után, hogy hónapokba telik elérni azt, amit már most szeretnék. De ha belegondolsz, az oda vezető út sem szenvedés, legalábbis nem kéne, hogy az legyen. Ismerd ki a tested, hallgass a jelzéseire, tápláld, és így elérheted azt, amit szeretnél. Ne erőltess rá semmit magadra, (t)edd azt, ami jót tesz a testednek, és a lelkednek is. És mindeközben, tanuld meg szeretni önmagad.


Szerintem mindenképpen a legkisebb normál súly fölé kéne menned, ha olyan csinos és nőies alakot szeretnél. Vegyünk például engem: régen 42kg voltam, azután antidepresszáns és bulimia miatt meghíztam kb fél év alatt 53 kg-ra. Eleinte utáltam, fogyásba kezdtem, heti fél kg-os ütemmel. 50 kg lettem, ami a 165 cm-emhez a legkisebb normál, és nagyon vékony voltam. Sokkal erősebb vagyok most, 54 kg-ammal. Sokat edzek, eszem elég ch-t (edzés után főleg fontos), és jó rám az a farmer, amit 50 kg-al hordtam. :)


Hagyj időt magadnak mindenképp. És egy tipp: a saját testsúlyos tornák otthon, lefekvés előtt tévézés közben nagyon hatásosak, és könnyebben elalszol tőle. :)


Nem lehet, hogy van a hasad alján egy kis lógó bőr? Mert nekem is van, mert 60-62 kg-ról indultam anno, és a gyors fogyástól (fél év alatt ment le a 18 kg) megereszkedett ott a bőr, de nem nagyon. El tudok vele szórakozni, nyújtogatni, elég vicces, mint a gyurma. ><"


Szóval most koncentrálj a lelki és testi egészségedre, és hidd el, nem fogsz elhízni. :) Ne stresszelj sokat, igyál eleget, csökkentsd a sóbevitelt - ez is lehet hasra hízás oka. :)


Sok sikert és eészséges évet! :)

2017. nov. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és nem lóg a bőröm mert igazából mindig is vékony voltam
2017. nov. 18. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!