Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valaki eltudja mondani nekem,...

Valaki eltudja mondani nekem, hogy hogy lehet az, hogy a napi ötszörös étkezéstől az emberek lefogynak vagy megtartják a súlyukat?

Figyelt kérdés
Rengeteget olvastam arról, hogy naponta mikor mit esznek és mennyit. Nekem is kedvem lett volna elkezdeni mert szeretnék fogyni de nekem ez túl sok étel ami mindegyikbe bele van írva. Naponta 2x szoktam nagy étkezni. Ebéd és néha vacsi. Reggelire almát szoktam enni. És nekem mégsem megy a fogyás pedig edzek is mellé.
2017. dec. 12. 10:32
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Nem az számít, hányszor eszel, hanem az összmennyiség, amit egy nap elfogyasztasz. Pontosabban az összmennyiség energiatartalma. Érdemes 4-5 alkalommal étkezni egy nap, ez a testnek és a lélelnek is jobb, mint a napi két evés.
2017. dec. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem az számít, hogy hányszor eszel, mégcsak nem is a mennyiség, hanem a kalória mennyiség és a makró összetétel. Ha mondjuk 1200 kalóriát akarsz bevinni hogy fogyj, nem mindegy, hogy azt egy kevés tésztából meg oldalasból, zsiros deszkából viszed be, vagy sok (relative sok persze) zöldségből, csirkemellből, halból, rizsből, pufi dolgokból viszed be. Szokták mondani ezt az 5 étkezést, hogy jobb, de nekem pl nem jött be, 3x szoktam enni, de néha 2x csak, így nem azon kattogok mindig, hogy mikor eszek megint, és ugyanazt a mennyiséget csak 3 fele kell elosztanom, nem 5 fele.
2017. dec. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
A gyakori, kevés étkezés gyorsítja az anyagcserét. Aki egyszer eszik sokat, annak a szervezete örül, hogy végre "kapott" valamit, és hajlamosabb elraktározni, mert "fél", hogy sokáig nem kap újabb adagot.
2017. dec. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

Úgy lehet, hogy abban a napi ötszöri étkezésben oda van figyelve, hogy mit eszek.

Mondjuk reggelire nem két párizsis szenyát, hanem zabkását.

Tízóraira nem snickers csokit, vagy péksütit, hanem házi müzli szeletet.

Ebédre nem leves+második+sütike, hanem fehér hús, pl. csirkemell, és krumpli/rizs helyett zöldségköret.


És még sorolhatnám, az a lényeg, hogy azért egy étkezés alkalmával ne toljak már le 800-900 kcal-t. Inkább kevesebbet, és többször.

2017. dec. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
A fogyás lényege valóban a naponta bevitt és leadott energia mérlege határozza meg, de a biológiai és lelki tényezőket is figyelembe kell venni. Az egy napra megengedett energia mennyiséget (ill. az ennek megfelelő étel mennyiséget) azért ajánlatos 5-6 kisebb adagra osztani, mert az átlagos napi 8 órás alvást is figyelembe kell venni. Akkor marad 16 óra, amit öttel elosztva kapunk kb, 3 órát (a részletekkel nem kell foglalkozni). Azaz 3 óránként eszünk 1 adagot. Hogy ez miért van ? Mert az emberi emésztőrendszernek az a ritmusa (természettől fogva !), hogy a perisztaltikus továbbító mozgás az emésztőrendszerben kb. 3 óránként mutat fokozott aktivitást, ekkor érzünk fokozott éhséget és korog a gyomrunk. Ha tehát 3 óránként eszünk 1 adagot, akkor elmaradnak ezek a szubjektívan is észlelhető tünetek, akkor elmarad a farkaséhség megjelenése, amikor az ember túlzabálja magát. Ha ezt betartja az ember, akkor a fizikai aktivitás függvényében vagy tartja a súlyát (nincs extra fizikai aktivitás) vagy fogy (sport, fokozott energia leadás).
2017. dec. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%

Ez egy mitosz. Nem kell napi otszor enni a fogyashzoz. Sot, meg tovabb megyek, nem a reggeli a legfontosabb etkezes. Persze, vannak kutatasok, amik azt mutatjak, hogy akik kihagyjak a reggelit, azok hajlamosabbak a hizasra, de ezt olyan emberekkel kutattak, akik maguk kevesbe egeszseg tudatosak.


[link] - ez a mutates 2014-ben torrent 283 felnottel, es nem talalt kulonbseget a reggelizo es nem reggelizo egyenek sulyvaltozasa kozott.


Masik mitosz, hogy gyakran kell enni, mert hogy "felgyorsitja az anyagcseret", ami tobb kaloria egetesehez vezet. Tobb kutatas is kimutatja, hogy a gyakoribb eves nem eget tobb kaloriat, itt van egy kozuluk: [link]


Sot, a gyakoribb evesnek nincsen hatasa az ehsegre, az etel mennyisegenek van, mindegy, hogy az 6 vagy 2 etkezesbol tortenik. Itt egy kutatas: [link]


Es tudnam meg sorolni. Mindenkinek maganak kell megtalalnia, mi a megfelelo gyakorisag, amivel nem erzi magat ehesnek a fogyashoz megfeleloen alacsony kaloriabevitel mellett. Nekem pl. napi 3-4 etkezessel nehezen ment a fogyas, amiota naponta ketszer eszem (itermitten fasting) azota olvadnak le a maradek kilok.


Ha neked megfelelo a napi ket etkezes, akkor hajra. Nem lesz tole bajod, ha annak a kettonek az osszetetele megfelelo.

2017. dec. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
Ez a napi ötször evés nekem sem megy. 250 kalória az semmi, és azzal kellene jóllaknom a következő étkezésig, hát én egyfolytában az órát lesném, hogy mikor ehetek végre megint, az egész napomat az evés köröli nyűglődés töltené ki, márpedig ha én sokat foglalkozok a kaja gondolatával, akkor igen hamar eljutok oda, hogy mindenfélét összeeszek. Inkább megvárom amíg megéhezek, akkor jóllakok, ezt a nap folyamán még egyszer megismétlem, aztán már este van. Nekem borzasztó lenne kicsiket enni, és sohasem érezni azt, hogy ez jólesett, most nem tudnék pár óráig legyűrni semmit.
2017. dec. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%
Edzés nélkül, napi ötszöri étkezéssel fogytam húsz kilót, kb. 8-10 hónap alatt. Csak a szénhidrátot kellett számolni, az nem haladhatta meg a napi 160 grammot. Egy darabig vezettem étkezési naplót, és abból tudom, hogy a 160 g szénhidráttal kb. 2000 kalóriát vittem be egy nap, mégis sikerült fogyni. Aztán elég könnyű lettem ahhoz is hogy sportolni kezdjek. Azt azért hozzáteszem, hogy én elég nagy súlyról indultam (100 kg).
2017. dec. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én sem tudok 5x enni. Már a 4 is ritka. 3x szoktam, reggeli-ebéd-vacsora. Fogyok, és az anyagcserém is rendben van.
2017. dec. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!