Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A napi 1000 kcal nagyon kevés...

A napi 1000 kcal nagyon kevés egy fogyni vágyó lánynak?

Figyelt kérdés
Mellette napi kb. 1-2 órát töltök könnyű(szerintem)fizikai munkával, amúgy koptatom a sulipadot a nap többi részében, meg heti 3x edzek 40 percet. Sokat szeretnék fogyni, de nem akarom hogy az egészségemre menjen, igyekszem magas fehérje tartalmú ételeket enni, meg zöldséget. Ettem 1200-at is egy ideig, de többen mondták mikor megmutattam a kiszámolt adagjaim az előre elkészített dobozkákban hogy hát ez nem is kevés, ezzel én fogyni fogok e.? És szöget ütött a fejemben, én is úgy éreztem, hogy nem volt benne kihívás, nem tűnt sokkal kevesebbnek mint amit előtte ettem,féltem hogy nem fogok így eredményt látni, a mostani 1000-el úgy vagyok, hogy néha megérzem, hogy kicsit kevés, de így is viszonylag jól lakok. Heti 1-2 nap felengedem 1200-ra is, hogy jobb legyen a közérzetem.
2017. dec. 12. 14:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Hány kg vagy és milyen magas? Mennyi szeretnél lenni?

Szerintem nem sok az 1200 kcal. Egyél ennyit és mozogj mellette eleget, nem kell napi 1000 kcal-lal sanyargatnod magad.☺

2017. dec. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha kis termetű vagy, és vékony alkatú, lemehetsz 1000-re, egyébként viszont jobb lenne az 1200 kcal naponta.
2017. dec. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért foglalkozol azzal, mit mondanak kívülállók. Az ételek térfogata nem feltétlenül tükrözi, mennyi kalória van bennük. Hasonlíts össze 1200 kcal zöldséget/salátát és 1200 kcal szalonnát kenyérrel / csokit / olajos magot (ez csak egy példa, nyilván nem csak zöldséget kell enni).

Bár igazából nem csak a kalória fontos, hanem a tápanyagtartalom is. 1000 kcal-ból nehéz minden fontos tápanyagot és vitamint bevinni, nekem még 1400-1600 kcal mellett is muszáj szednem kiegészítőket. Persze lehet egy 3000 kalóriás étrend is hiányos, de ha van benne minden ételcsoportból normális mennyiség (nem egyoldalú), akkor kisebb a vészes vitamin- és tápanyaghiány kialakulásának veszélye.

És miért is fontosak a makro- és mikrotápanyagok? Ha jól akarsz kinézni (izmok, haj, bőr, fogak), és egészséges szeretnél maradni, bizony oda kell figyelni rájuk is.

Szóval én helyedben maradnék minimum az 1200 kcal-nál, és hetente egyszer ennék mindenfélét 2000-2500 kcal erejéig (normális ételekből, nem csak édességből meg péksütiből).

2017. dec. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!