Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Így is tudnék hasról fogyni? .

-=GReddy=- kérdése:

Így is tudnék hasról fogyni? .

Figyelt kérdés

"Biciklizéssel is tudnék-e hasról fogyni?"

Az a helyzet, hogy nekem több éven át nagy súlyom volt (140kg) kb. 1-1,5 éve lefogytam pontosan 100 kg-ra.(Itt leállt a folyamat) Ez sem átlag testsúly ,de jobb mint volt + az én alap testfelépítésemnek megfelel. Most lesz fél éve hogy edzek is ,de nem fogyás miatt hanem súlyokkal izmot építek. (Mell,hát,bicepsz,tricepsz,váll,csuklya)Ennek már van is látható eredménye, de ezekkel nyilván nem fogok hasról fogyni viszont utána jártam a dolognak és úgy láttam ,hogy a zsírt égetni (fogyni) folyamatos nem megterhelő mozgással lehet ,majd a tényleges zsírégetés 20-25 perc után indul be. Én személy szerint a futásra és a biciklizésre gondoltam ,de a még mindig magas súlyom (és a lúdtalpam) miatt a futást hanyagolnám és a biciklizésbe kezdenék bele. (Mindenképpen szobabicikliben gondolkodom) A legfőbb kérdésem az lenne, hogy biciklizéssel is tudnék-e hasról fogyni?(pl.:1-2 naponta 2 óra tekeréssel) Illetve a zsírégetés az egy konkrét helyről történik inkább vagy a test teljes részén?(,ha biciklizem) és hatással lenne-e a fentebb említett edzésemre?(,mert olyat is olvastam, hogy a fogyókúrás edzés alatt a zsírégetés mellett vizet és izmot is veszíthetünk ezért például a futás nem ajánlott fogyásra)

Korábban próbálkoztam fogyókúrás gyakorlatokkal is (hasizom,plank,stb..), de nem érzem ,hogy nekem való lenne (Nem volt látható eredmény) ezért is született meg ez a kérdés a biciklizéssel kapcsolatban.

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat :)



2017. dec. 23. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A fogyáshoz kalóriahiány kell, azaz kevesebb energiával kell ellátnod a szervezeted, mint amennyire annak szüksége van.
2017. dec. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az első már leírta. Az étkezés a legfontosabb. Nagyon jó hogy edzel is mellé, de ha fogyás a cél akkor a kalóriákat kell számolni
2017. dec. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm és egy szobabicikli használatával könnyebben menne a fogyás főleg hasról ? (Tudom elég zavarosan írtam, de ez volt az eredeti kérdésem) :)
2017. dec. 23. 16:07
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Nem lehet megmondani.
2017. dec. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló problémákkal, mint te, (pocak, lúdtalp, plusz derékfájás) én az úszást és a TRX edzést kombinálom, bízva abban, hogy lemegy a hordóhasam. Egyelőre csak az úszást kezdtem el, jövő héten kezdem az edzőtermezést.

Szobabiciklivel nekem az volt mindig a bajom, hogy hiába ültem rajta másfél órát és tekertem mint az állat, kb. úgy éreztem, hogy nem dolgoztam semmit, alig izzadtam meg...

2017. dec. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Helyi fogyás/helyi zsírégetés nincsen, ez ha egy kicsit is utána olvasol, tudhatod. Ahogy le lett már írva előttem is, ahoz hogy fogyj, kalória deficitet kell elérni. A biciklizés egy kiváló formája a jól összerakott étkezés kiegészítéseként, mivel kardió edzés szerű mozgásforma, megemeli a pulzusszámot stb.

De csodálkozom ezen, hogy nem tudod, ha cakkompakk 40 kilót már leadtál.

Mozogj és rakj össze egy jó étrendet, akkor hasból is mindenképp megy majd lefele, mivel ugye onnan megy kizárásos alapon, ahonnan van mit leadni.

2017. dec. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lábra te se edzel?
2017. dec. 26. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!