Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az autóvezetés tényleg így...

Az autóvezetés tényleg így égeti a kalóriát?

Figyelt kérdés
A kaloriabazis.hu oldal szerint 1 óra autóvezetéssel 300 kcal -t lehet égetni. Ez igaz? Ha ez ilyen formában nem igaz, akkor autóvezetéssel lehet egyáltalán kalóriát égetni? Amennyiben igen, óránként körülbelül mennyit?

2018. jan. 1. 23:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak a szimpla létezés is kalóriákat igényel. Egy felőtt ember kb napi 1500-2000 kcal-t éget el alapjáraton.


Mennyit? Gondolom jelentős az is hogy fék és kormányszervó nélkül a hajtűkanyarokkal tűzdelt hullámos úton egy olyan autóban, amiben erős a kuplung rúgója, vagy tesla autopilottal az autópályán. Ezek az adatok csak tájékoztató jellegűek.


Itt pl kevesebbet írnak:

[link]

[link]


Am az alvás állítólag 69 kcal/óra

2018. jan. 2. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát, nem egy kardió edzés, de tény, hogy 1 óra vezetést már érezni lehet, nekem utána már le kell mozgatni magam, mert totál beállnak az izmaim.

De azért a 300 kalória szerintem túlzás, ha jól emlékszem, szobabiciklin lehet ennyit elégetni 1 óra lightos tekeréssel, az pedig azért intenzívebb, mint a vezetés.

2018. jan. 2. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan 100 max. 150-re saccolnám.
2018. jan. 2. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz.
2018. jan. 3. 00:12
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Kit érdekel? Semmi jelentősége.
2018. jan. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!