Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan lehet tartósan életmódo...

Hogyan lehet tartósan életmódot váltani?

Figyelt kérdés

Tavaly tavasszal próbálkoztam vele, kb 2,5 hónapig bírtam. Csirkemell különféle változatokban, barna rizs, bulgur, nasinak ritkán étcsoki, rengeteg zöldség, saláták, alma, natúr joghurt, stb stb, hosszan sorolhatnám.


Egy ideig tök jól bírtam, 55kg-ról 51kg-ra fogytam le (mellé 157 cm vagyok), úgy, hogy eljártam futni + heti egyszer jártam rúdsportolni. Ahogy a nyáron fizikai diákmelót vállaltam, sajnos nem tudtam tartani ezt az életmódot. Nem tudtam tízóraizni, uzsonnázni, csak az segített, ha kiadósan jól bekajáltam délben. (Különben nem bírtam volna húzogatni a raklapokat, mert rögtön kimerültem... bicepszem elég szép volt mondjuk :D) Na és utána nem is tudtam visszaállni.


Elég nehéz szakon tanulok nappalin, mellette elkezdtem irodai munkát dolgozni. Ez azt jelenti, hogy elindulok otthonról kb. 8-9 óra körül, majd este 7 után érek haza. Reggelizni tudok normálisan, de az ebéd, uzsi, vacsi mindig 1-1 szenya... vagy éppen péksüti, mivel nincs időm főzőcskézni esténként, akkor tanulni szoktam. Ja és a sportot kb. abbahagytam, heti egyszer eljutok rúdsportolni, de pl. most a vizsgaidőszak idejére ez is függőben van...


Tanácstalan vagyok, más hogy tud még edzőterembe járni, figyelni a kajára, dolgozni, ne adj isten tanulni is? :D


Ja, ami még a nyáron nem segített, az az volt, hogy barátom rendesen tolja az egészségtelen kajákat (sok-sok kenyér, szalámi, zsíros ételek, hambi, chips, stb), amiket én is imádok, és ahogy eszi ezeket, elcsábulok... Sajnos nem tudom rávenni, hogy együtt változtassunk, neki így megfelel az életmódja. (Mondjuk nem is hajlamos hízásra a mázlista.) Plusz mikor hazajövök a szüleimhez, ők is inkább a hagyományos konyhát preferálják, és nem nagyon főznek olyan kaját, ami mondjuk "reform". Nyilván nem is várom el, hogy miattam ilyeneket csináljanak, de elég nehezen kivitelezhető így itthon ez a dolog. Sokszor kapunk ilyen kaját itthonról, és barátom szüleitől is, amiket persze elfogadunk, mert jól esik, hogy nem nekem kell még kaját főzni vasárnap hajnalban...


Szóval a kérdésem adott, hogy lehetne időhiány mellett egészségesebb életmódot kialakítani?

(Nem ilyeneket várok, hogy "csak akarni kell", mert szerintem az akarat nagyon kevés úgy, ha valakinek a 24 órájából kb. 6-8 órája marad fenn tisztán (6 óra munka + változóan 5-7 óra suli + kb. 4 óra otthon tanulás) - és hopp, akkor sem edzeni meg főzni akarok, hanem pl. aludni...)


Inkább tanácsokat várnék, hogy a hasonló helyzetben lévők hogyan kivitelezték az életmódváltás dolgot :)

Köszi előre is!



2018. jan. 13. 16:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Esetedben max. azt tudom elképzelni, hogy a szendvicseidet akkor egészséges verzióban készíted el. Plusz viszel magaddal uzsira egy kis gyümölcsöt vagy joghurtot.

Ha van időd hétvégén grillezz vagy süss magadnak csirkemellet bőségesen. Fagyaszd le, előtte este kiveszed a fagyóból, vágsz hozzá néhány zöldséget és meg is van az ebéded.

Chips és társai: huuu de rossz az, mikor úgy eszik előtted, hogy nem tudsz ellenállni.😯

Nekem erre a mérték vált be: veszek a chipsből 5-öt. Csokiból egy kockát...

Bár nekem most a fogyás is célom, így kicsit szigorúbb vagyok magammal. 😊

2018. jan. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Kipróbálom a tippeket :)
2018. jan. 13. 20:28
 3/3 anonim ***** válasza:

A szendvics is szénhidrát+amit beleraksz, akárcsak a csirke+gabona, de ha neked jobb a rizs, vigyél rizst, pár perc melóval jópár napra meg lehet főzni. A csirke is könnyen sül, ha jól tudom, van, aki egész hétre megcsinálja hétvégén és annyi. De a tojás és a sajt még gyorsabb, kérdés, belefér-e neked az extra zsír, bár sovány sajt is létezik (bár az nem tudom, milyen), a tojásnál a fehérjékre is koncentrálhatsz... Túrót is vihetsz enni. Biztos vagyok benne, hogy kevés munkával meg tudod oldani a jobb ételt, mint egy szimpla szendvics. Bár tényleg nem tudom, mi a gond egy jó szendviccsel egy amúgyis gabonás étrendben.


A melletted eszik a barátod finomakat, amiket nem tartasz jónak... Ez nehéz, tudom én, de muszáj erőt venned magadon. Döntsd el, mi a fontos számodra. Lehet, hogy lassan fog menni, de ha tényleg akarod, meg tudod állni sok esetben, hogy olyat egyél, amit igazából nem akarsz. Ha több időd lenne, mondanám, hogy ha lehet, készíts valami jobbat, ami egész jó pótlék számodra, de akár a barátod számára is bizonyos esetekben. De időhiányban sokkal nehezebb.

2018. jan. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!