Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúrához a fehér kenyér...

Fogyókúrához a fehér kenyér helyett a gyökérkenyér vagy a teljes kiőrlésű kenyér a jobb?

Figyelt kérdés

2018. jan. 19. 20:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi a gyökérkenyér, de ha szénhidrátos, akkor nekem mind egyformán rossz.

Van, akit jobban laktat a tk kenyér, s persze a vércukrot is lassabban dobja meg (de van, aki lassú megdobást sem akar, persze). De ettől még akadályozhatja a fogyást, ha valakit nem laktat.

Az a lényeg, hogy hogyan tudsz összehozni egy viszonylag egészséges, tartható, laktató étrendet, amivel fogyni tudsz. Ami az egyik embernek jó, az neked lehet problémás és fordítva.

2018. jan. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nézd meg, melyik hány kalória! A teljes kiörlésű ugyanannyi, mint a fehér, azt tudom.
2018. jan. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
#2: De miért számít a kalóriasűrűség? Ha sokkal jobban lakom tömény ételekkel adott kalóriában, akkor miért egyek meg egy tonna lightosat? Ha a kalóriasűrűség számít, élhetnénk uborkán, tojásfehérjén meg ilyeneken. A kenyér mindig közepesen tömény.
2018. jan. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#3 Az azonos kalóriatartalmú ételek közül azt edd, ami a legjobban laktat! 200 kalóriából megehetsz például egy kiló uborkát. Iszol rá egy liter vizet, és úgy érzed, mindjárt szétdurransz.
2018. jan. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nincs kenyér, a fogyókúra meg téves megközelítés. Életmódváltás kell.
2018. jan. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#4: Ja, ott állok baromi éhesen, feszülő gyomorral, tapasztaltam, az pokoli. Ha az emberek jóllaknának uborkával, akkor bárki könnyen lefogyna. Én ehetek bármit, egy bizonyos (igen nagy) kalóriamennyiség kötelező a jóllakáshoz, s ezzel igazán nem vagyok egyedül.

A tápanyagokat is be kell vinni, az uborka szinte csak víz. Egy étkezésre persze mehet, ha az ember sokszor szeret enni... Néha én is (csemege) uborkát eszem nasiként éjjel, bár a semmi jobb lenne.

Ha éhes vagyok, akkor a laktató ételeimet ragadom meg, amik általában jelentősen kalóriadúsabbak, mint a kenyér, viszont a laktatás/kalória arányuk minimális.

2018. jan. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*maximális
2018. jan. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyilván az uborka szélsőséges példa volt. Mindenkinek ki kell tapasztalnia, melyek azok az ételek, amelyektől jól lakik valamennyire, de mégsem tartalmaznak olyan sok kalóriát, és persze táplálóak is. A kérdés sokkal összetettebb annál, hogy fehér kenyér vagy teljes kiőrlésű. Nem ezen fog múlni a sikeres fogyás.
2018. jan. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!