Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyiket nézzem élelmiszerekné...

Melyiket nézzem élelmiszereknél azt hogy mennyi a cukor vagy mennyi a szénhidrát tartalma? Mert pl van olyan hogy valamiben sok a szénhidrát de kevés a cukor. Az olyanokat lehet enni?

Figyelt kérdés

2018. jan. 25. 19:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Azt is lehet enni, amiben sok a cukor, csak a mennyiségre s a cukor fajtájára lehet érdemes vigyázni... De hogy mennyire, az egyéni. Nyilván ne egyél rengeteg cukrot, de csak mert egy étel cukorban dús, még lehet része egy egészséges étrendnek, fogyáskor is.


Én a nettó szénhidrátot nézem, mert a fogyásomnak és közérzetemnek ahhoz van köze. Plusz néhány cukorfajtát kerülök, de ez én vagyok. Sokféle étrend van és némelyikben tiltólistás egy csomóféle cukor, míg pl. a gyümölcs és a zöldség elég kevésben az.

2018. jan. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én pl ma néztem egy müzliszeletet. 20grammos volt és talán 15gramm volt a szénhidrát a cukor meg csak 2 ha jól emlékszem. Mi a helyzet az ilyenekkel?
2018. jan. 25. 21:10
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez nagyjából megegyezik az eredeti kérdéseddel. Kinek jól befér, kinek nehezebben. Jobb, mintha tele lenne cukorral, bár ha az meggyszemekből jönne, akkor nekem szimpatikusabb lenne, mint gabonával, de tudjuk, hogy a müzliszeletek nem így működnek. De pusztán a cukor nem rossz, ahogy a keményítő sem, különféle forrásai vannak, jobbak, rosszabbak s diéta s egyéni tényezők kérdése, mennyire jók valakinek fogyáskor. A müzliszelet a legtöbbünknek egész OK (habár azok sem egyformák), amúgyis kicsi.
2018. jan. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Leginkább az lenne a fontos,hogy milyen szénhidrát az a szénhidrát.

A müzli amit mondasz (és kb a 90%-a müzliknek) gyorsfelszívódású szénhidrát.

Nem arról van szó,hogy ez jobban hizlal, de sokkal hamarabb éhes leszel és jól megdobja az inzulin szintet.


Ha mégis ilyet veszel akkor legyen benne minél kevesebb a cukor.

De jobban járnál egy jó kis házi zabkásával :)

2018. jan. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igazából nekem a fogyásra annyira nincs szükségem csak szeretnék odafigyelni. Nem akarok csokit enni meg ilyeneket csak valami nasit keresek jelenleg. De nem akarok ilyen diétás dolgokat
2018. jan. 26. 10:43
 6/7 TXCowboy ***** válasza:
Cukorból legyen nyilván lehetőleg minimális. A szénhidrát nem baj, valamennyire szükséged van. Illetve fehérjét is be kéne vinni.
2018. jan. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A zab nem "diétás dolog", a zab egészséges dolog.

Lassú felszívódású szénhidrát.

Ha nem fogyni hanem odafigyelni akarsz akkor pláne ne egyél müzlit.

2018. jan. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!